Snímek "Uspávač" vypráví příběh padesátiletého mechanika Vieja, který si přivydělává tím, že uspává nemocná zvířata levněji než místní veterinář. Pro zvířata má slabost a na smrt je posílá humánně, dokonce jim v jejich posledních chvílích života pouští uklidňující hudbu. Je to však také velice rozhněvaný muž, který upřednostňuje zvířata před lidmi a chová zášť k vlastnímu otci ležícímu v nemocnici. Věci se vyostří poté, co k němu Petri, frustrovaný člen místní nacionalistické skupiny, přivede svého psa, aby ho usmrtil a rozzuří se, když Viejo zvíře namísto toho zachrání. (Cinemax)

Gilmour93

U muziky su já chlap, morče čuchá v kufru smrad, a já povím tatovi, dajte nácka rasovi.. Cynická lidovka ze země tisíce jezer a depresí, ve které se všechny postavy projevují asociálním chováním, nebo zajdou ještě dál a vám je jejich osud v podstatě volný. Mám za to, že tohle bylo u prosté a lehce podivínské revenge historky původně zvířecího doktora Kevorkiana i autorským záměrem.. ()

EvilPhoEniX

Podivná Indie záležitost z Finska. Film pojednává o muži, který není ve městě příliš oblíbený, živí se zabíjením domácích zvířat, které chtějí majitelé utratit, výjde totiž levněji než veterinář. Většina hrůz se sice odehrává mimo záběr, pořád to má celkem znepokojivý nádech a v závěru se i nečekaně přišlápne na plyn. Majitelé pejsků v závěru nejspíš rozbijí od nervů TV. Zvláštní, pomalejší, ale poměrně originální Drama/Thriller. Na jedno zhlédnutí to šlo. 60% ()

heyda

Horor to rozhodně není, ale jako bizarní drama to skutečně funguje a herci jsou skvěle vybraní. Co však musím nejvíc vyzdvihnout je celé posleství filmu a to kritika dnešního konzumu, kdysi lidé pořizují zvířata jen pro svoje potěšení a vůbec si neuvědomují jaké potřeby zvířata mají. Jelikož zvířata doma nevedu, občas jen křečka, tak se s myšlenkou víc než ztotožňuji. Lidé jsou hovada a zvířata většinou patří do přírody, nejsme králové světa, jak si myslíme. Takže palec hore. 80% ()

Malarkey

Standardně ulítlá záležitost z Finska, kde hlavní hrdina je "opravdovým" hrdinou. Uspává totiž zvířata, která měla smutný život a blíží se jim čas smrti. Nebo tak to minimálně vnímá on. Trošku jim pomůže, martírium urychlí a za to sem tam zkasíruje nějakej peníz. Jelikož je ale samotář a trošku magor, tak je otázka času, než si na něj začne brousit zuby smečka finskejch debilů, kteří mu dají co proto. To, co se tedy ze začátku jeví jako samotářské drama pro ne úplně každého, se nakonec vyvine v takovou nečekanou hyper-vyvražďovačku. Rozhodně se tedy jedná o film, který není úplně pro každého a Finové tu tak opět dokazují, že jejich kinematografie je ze všech skandinávských nejdivnější a opět zachází tak trošku jinam, než by jim evropský mainstream mohl dovolit. ()

Morholt

Zvláštní. Tak třičtvrtěhodiny se vlastně nic neděje. Podivínský milovník zvířat občas nějakého domácího mazlíka utratí, sem tam zajde za tatíkem do nemocnice a vzdor zdravému rozumu si najde relativně fungující vztah. Ale i na tyhle vlastně obyčejné věci se docela dobře kouká. Když pak dojde na konflikt s místním náckovským piškotem, začne příjemně přituhovat, což vygraduje celkem vydařeným závěrem. Čoklaři asi občas zaskučí, ale mě se to líbilo. 70% ()

• Napriek faktu, že hlavný predstaviteľ Matti Onnismaa si zahral už v mnohých fínskych filmoch, tak tento bol jeho prvým celovečerným, kde si zahral v hlavnej úlohe. Scenár bol preto prispôsobený tomuto faktu. (MikaelSVK)
  • Okrem fínskej metropoly Helsinki prebiehalo natáčanie aj v mestách Lohja, Siuntio a Inkoo. (MikaelSVK)
  • Zástupcovia Fínska zvolili snímku ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na 91. ročník Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2018. (MikaelSVK)