Reklama

Reklama

Uspávač

Trailer

Obsahy(1)

Snímek "Uspávač" vypráví příběh padesátiletého mechanika Vieja, který si přivydělává tím, že uspává nemocná zvířata levněji než místní veterinář. Pro zvířata má slabost a na smrt je posílá humánně, dokonce jim v jejich posledních chvílích života pouští uklidňující hudbu. Je to však také velice rozhněvaný muž, který upřednostňuje zvířata před lidmi a chová zášť k vlastnímu otci ležícímu v nemocnici. Věci se vyostří poté, co k němu Petri, frustrovaný člen místní nacionalistické skupiny, přivede svého psa, aby ho usmrtil a rozzuří se, když Viejo zvíře namísto toho zachrání. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Podivná Indie záležitost z Finska. Film pojednává o muži, který není ve městě příliš oblíbený, živí se zabíjením domácích zvířat, které chtějí majitelé utratit, výjde totiž levněji než veterinář. Většina hrůz se sice odehrává mimo záběr, pořád to má celkem znepokojivý nádech a v závěru se i nečekaně přišlápne na plyn. Majitelé pejsků v závěru nejspíš rozbijí od nervů TV. Zvláštní, pomalejší, ale poměrně originální Drama/Thriller. Na jedno zhlédnutí to šlo. 60% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Syrové a neučesané podobenství mi připomnělo filmy Dušana Hanáka, i když samozřejmě Finové jsou tak trochu divní, proto i tenhle film do mainstreamu rozhodně nezapadá nakonec stejně, jako snímky Hanákovy. Uspávač hledá lásku a porozumění u zvířat, před světem lidí je naopak velmi obezřetný. Až ze střípků a vyprávění divák pochopí, proč tomu tak je. Pak do jeho života vstoupí Lotta a vše se obrátí naruby. Tedy ne že by už tam tak trochu nebyla, ovšem to, co po bližším seznámení nastane, zamává se zatrpklým uspávačem dokonale. Jedna z nejhezčích scén je sex v konvalinkách. Film je prostoupen všudypřítomnou smrtí, a přesto - snad - nepůsobí pochmurně. Záleží na tom, jaká píseň vám během umírání zní. A pokud byste snad film chtěli vzít vážně, pak je to opravdu horor. Skvělá hudba! A tak vykolejenou postavu, jakou je Petri, jsem už ve filmu hodně dlouho neviděl... ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Horor to rozhodně není, ale jako bizarní drama to skutečně funguje a herci jsou skvěle vybraní. Co však musím nejvíc vyzdvihnout je celé posleství filmu a to kritika dnešního konzumu, kdysi lidé pořizují zvířata jen pro svoje potěšení a vůbec si neuvědomují jaké potřeby zvířata mají. Jelikož zvířata doma nevedu, občas jen křečka, tak se s myšlenkou víc než ztotožňuji. Lidé jsou hovada a zvířata většinou patří do přírody, nejsme králové světa, jak si myslíme. Takže palec hore. 80% ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak za mě celkem drsný(i přestože se divák vyloženě explicitních záběrů nedočká), depresivní, psychologický drama. Tímhle u mě finové zabodovali. Velkým plusem je výkon Matti Onnismaa v roli uspávače, silný téma a naprosto nepředvídatelnej děj. Je mi ale jasný, že tenhle film osloví spíš okrajový publikum. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Standardně ulítlá záležitost z Finska, kde hlavní hrdina je "opravdovým" hrdinou. Uspává totiž zvířata, která měla smutný život a blíží se jim čas smrti. Nebo tak to minimálně vnímá on. Trošku jim pomůže, martírium urychlí a za to sem tam zkasíruje nějakej peníz. Jelikož je ale samotář a trošku magor, tak je otázka času, než si na něj začne brousit zuby smečka finskejch debilů, kteří mu dají co proto. To, co se tedy ze začátku jeví jako samotářské drama pro ne úplně každého, se nakonec vyvine v takovou nečekanou hyper-vyvražďovačku. Rozhodně se tedy jedná o film, který není úplně pro každého a Finové tu tak opět dokazují, že jejich kinematografie je ze všech skandinávských nejdivnější a opět zachází tak trošku jinam, než by jim evropský mainstream mohl dovolit. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Napriek faktu, že hlavný predstaviteľ Matti Onnismaa si zahral už v mnohých fínskych filmoch, tak tento bol jeho prvým celovečerným, kde si zahral v hlavnej úlohe. Scenár bol preto prispôsobený tomuto faktu. (MikaelSVK)
  • Zástupcovia Fínska zvolili snímku ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na 91. ročník Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2018. (MikaelSVK)
  • Okrem fínskej metropoly Helsinki prebiehalo natáčanie aj v mestách Lohja, Siuntio a Inkoo. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama