Pyewacket

• Velká Británie Pyewacket
Trailer

Puberťačka Lea (Nicole Muñoz) nalezne útěchu z nedávné smrti svého otce a těžkého vztahu s matkou v okultismu. Vše se zdá pouze jako neškodná zábava až do doby, kdy Lea po prudké hádce svou matku prokleje. Ačkoliv dívka svého rituálu lituje, zdá se být již pozdě, neboť zlo známé jako Pyewacket se začíná projevovat a hrozí nebezpečím nejen matce, ale i dceři. (BraceGirdle)

Trailer

kaylin

Snímek „Pyewacket“ trpí tím, že nedokáže vygradovat v podstatě žádnou scénu, snad kromě té, kde se mezi sebou matka a dcera hádají. Co se týká hororu, je to taková lineární nuda od začátku až do konce, která se dá vydržet, ale nepřinese nic, co by vás dovedlo vytrhnout. Ani ty herecké výkony to nějak extra nezachraňují. Po dokoukání si dlouho děj filmu pamatovat nebudete. ()

Martin741

Dalsi horor plny - izmov, tu ide o okultizmus. Ja sa uz - izmov nezbavim, vyznam sa do 160 - izmov, a mimochodom do satanizmu sa vyznam /La Vey atd atd/, aj do okultizmu sa vyznam, no ale satanizmus je len dalsi - izmus ze jo a treba si neustale pripominat, ze ich je ich 160. Posoibi to nizkorozpoctovym fylingom , scena so zvijajucou sa carodejnicou pred domom je posobiva dodnes. Treba napozerat, nebudem prezrazat podrobnosti, len tu scenu som uviedol ako navnadu : 69 % ()

Morholt

Fanynka metalu a okultních věd se naštve na matku a pošle na ní pekelnou mrchu. Vzápětí chce vzít všechno zpět, ale na to už je pozdě. Na to, že se tady toho zase tolik nedělo, to bylo celkem ucházející. Potvora se sice projevuje především boucháním a dupáním a když se konečně objeví, tak je to jen na chvilku a detaily se šetří, ale mě to zase tolik nevadilo. Zásluhu na tom mají především představitelky matky s dcerou, které z mého pohledu nemají v podobných nízkorozpočťácích co dělat. Špatný nebyl ani vyhrocenější konec, ačkoliv úplný závěr mě trochu naštval. Každopádně od MacDonalda jsem po celkem povedeném medvědím survivalu čekal něco víc. 50% ()

ricci.s

Ďalší horor, ktorého trailer vyzeral nádejne, no očakávania sa podľa zvyku nenaplnili. Režisér síce opäť ostal verný peknému, lesnému prostrediu, no rozpočet musel byť oproti predchádzajúcej parádnej pecke Backcountry minimálne o polovicu nižší. Problémová teenagerka sa po hádke pokúsi zabiť svoju matku pomocou rituálu, v ktorom vyvolá čarodejnicu. Prvá tretina filmu je nuda z jej života, kde sa nič nestane. V druhej tretine nuda pokračuje, akurát má dievčina pocit, že sa jej rituál podaril a niečo ju prenasleduje. V záverečnej tretine to už samozrejme nejako (konečne) ožiť muselo, no nie je to uspokojivé natoľko, aby som to mohol chváliť. So samotnou čarodejnicou sa našli asi len dve krátke scény, takže maskéri sa veľmi namáhať nemuseli. Ani chata a okolitý les atmosfére veľmi nepomáhajú. Strašne spomalené, nevýrazné, nezáživné. Rozuzlenie sa dalo čakať, takže už som nad tým len mávol rukou. ()

Marceloo

Po smrti svojho otca sa Leahin (Nicole Muñoz) život mení na katastrofu. Jej matka utápa smútok v alkohole a Leah u nej nedokáže nájsť pomoc. Preto sa z nej stane uzatvorené dievča ponorené do okultizmu. Počas záchvatu zúrivosti sa rozhodne použiť kliatbu, ktorá má prebudiť starodávnu čarodejnicu. Toto rozhodnutie sa jej ale čoskoro stane osudným. To, čo začalo ako nevinná hra, sa mení na hrôzu nevídaných rozmerov. - Toto je horké sklamanie, pretože už dlhé týždne som veril, že Pyewacket mi sadne tak velmi, že budem po viac ako roku nútený udeliť celovečernému hororu päť hviezd. Okultizmus, čarodejnica, dokonalé postery a výnimočné kanadské lesy sú výbornými predispozíciami, ale keď som uvidel hlavnú hrdinku, tak som len neveriacky pozeral, ako niekto mohol tak neslušne odfláknuť casting. Slečna Nicole po celý čas vyzerá, ako keby medzi zábermi krájala cibulu, a jej prejav je uveritelný úplne minimálne. V hlavnej úlohe mala byť Chloe Rose, ktorá vyzerá, ako keby bola gotička už v maminom bruchu. Mytológia je naprosto odfláknutá a majster MacDonald sa v tomto prípade snažil spoliehať na to, že sa mu podarí to, čo u jeho predchádzajúceho snímku, v ktorom ale mala hlavná hororová scéna brutálny dopad na emócie diváka vďaka sympatickému hlavnému duu. Tu je to v závere už len chaos s maximálne odfláknutým vyvrcholením. Nie je to úplná katastrofa a myslím, že o pár mesiacov / rokov sa mi to v mysli pripomenie a pozriem si to ešte raz, ale tentokrát ma inokedy výborná Kanada nepotešila. + herečka z Hellions + herečka z Backcountry + herec z Stage Fright ()