V posledních měsících války nachází mladý svobodník Willi Herold na útěku kapitánskou uniformu. Bez přemýšlení na sebe bere šaty vysoké šarže i roli s nimi spojenou. Brzy se kolem něj začínají sbírat vojáci rozptýlení po okolí - vděční, že nachází někoho, kdo jim bude velet. V obavách z prozrazení vklouzává Herold do role bezskrupulózního kapitána a propadá rauši z moci. (Das Filmfest)

jack_scott

Velmi zajimavý historický film s mou oblíbenou tématikou konce války.  Gefraiter s několika vyznamenáními se dostane za frontu, kde ho nahání četnictvo, aby našel důstojnickou uniformu, a nakonec i novou vůli pokračovat ve válce - tentokrát na "vnitřní frontě". Provedení je velice originální, stejně jako původní  příběh.  Kamera, výprava, herecké výkony - vynikající. Jak už tu někdo psal, dialogy jsou místy ala Tarantino. Dávám 90% a *****. ()

gabrina

Výborný ve všech směrech, nemám co dodat. Dlouho už mě nic tak nepřekvapilo z novějších válečných filmů. ()

uhlerado

Originálne, koncom sa to zvrhlo na tragi komicku frasku. Konzervatívne oko prizmurajuc sa dá film i hodnotiť vysoko pozitívne. Čierno biele prevedenie je atmosféra a hlavný herec je výborný ()

jackalsc

Tak neuvěřitelné herecké výkony, nebo spíše tak uvěřitelné? Naprosto fantastické vykreslení jednotlivých postav, zobrazení surovosti ve velkém, nikde jsem nenašel jedinou chybku. Černobílost je zde zvolena správně. Naprosto jsem splynul s proudem. Hlavní postava je zahrána doslova výtečně. Ty jednotlivé střípky detailů které jsou všude. Hubacher měl zahrát roli, kde si hraje na někoho kdo není. Nehraje to ale tím stylem, že prostě hraje pravého nacistu, s kompletní změnou nátury v jednom bodě. Pořád vidíte snahu čím dál více se adaptovat, postupně, přirozeně. Vždy, každý krok je pečlivě promyšlen a v jeho myšlenkových pauzách doslova můžete vidět tok všech myšlenek a nebojí se ani pohrávat si s myšlenkami druhých. Pořád stojí na kraji propasti, ale zároveň má všechno pevně v rukou. Vše si dokáže omluvit, když zabije vězně z dezerterského tábora, tak vlastně nikoho nezabil, protože by stejně umřeli a tak to využije pro svou důvěryhodnost. A takhle až do konce filmu psychicky ojebává všechny ovečky. Umím si představit, že se tento příběh nějak podobně mohl stát. Už dlouho jsem něco takového vyjimečného neviděl. Stopáž je naprosto ideální, film není natáhnutý a je zde vše obsazeno. A ten titulkový konec? No posuďte sami, velice originální a docela vtipný nápad jak udržet diváka u titulek. Podle mě je Max Hubacher zatím teda neobjevený talent, a kdo ví. Možná že teď dostane daleko více zasloužené pozornosti. ()

metztlimoon

Hlava 22 po nacisticku. Ta postava ma moj neskonaly respekt za tie improvizacie a neskonaly poker face. Ja byt na jeho mieste, tak mam tak stiahnutu prdel od strachu, ze by do nej nevosiel ani zastruhany vlas. Vlastne pri sledovani sa tak dialo, cely cas mi behalo hlavou "to je pruser, ty vole, teraz ho prekuknu a strelia do hlavy" a nic. O stvrthodinku zase. A nic. Prava nefalsovana husenkova draha na hakovom krizi. Vyborny film. ()

WaspSalander

Po přečtení obsahu filmu jsem očekávala hodně a očekávání naplnil. Černobílé zpracování filmu rozhodně neubírá ba naopak přidává na kráse. ()

mouzi

Celkem brutalni jizda, akorat nedokazu pochopit, jak mohli vsichni 20letemu typkovi zrat, ze je kapitan. Bylo to krapet ujete, ale ocividne to byl zamer. V kazdem pripade to stalo za zhlednuti a kdyz si da clovek vsechny okolnosti te doby do souvislosti, jde z toho mraz po zadech. To by bylo tak za 3 hvezdy. A ta ctvrta je za uchvatnou kameru a obrazy. ()

Saxos

Ono se zdá, že nám byl s nadsázkou předložen příběh člověka, který na pozadí konce 2. SV, po získání určité moci, zde vzniklé z přísloví "Šaty dělají člověka", dokáže být absolutně destruktivní a zapomene na základní lidství. Omyl. Zde se vychází ze skutečnosti. Desátník Willi Herold byl za vraždy 172 lidí, spáchaných v posledních dnech války, a další válečné zločiny odsouzen k trestu smrti a po zásluze sťat. Klady: až sadistická atmosféra války; perfektní dialogy; černobílá ponurost všech scén. ()

kolly13

Chytit příležitost za pačesy, z enormní drzostí, štěstím a chtě nechtě velkou dávkou charisma. Jít ve své nové roli až za hranu a strhnout na svou stranu i ty, kteří jsou proti takovému chování. K tomu hudební podkres a scenérie, kde se nedá moc vytknout. Promíjím v půli filmu část, která jako by byla natočena separé od hlavního snímku a dávám za pět. Bavilo mne to, zaujalo, místy strhlo a čas uběhl příjemně jak voda. ()

John Dunbar

Německé sebemrskačství ani náhodou neskončilo a no jo ... zadání bylo jasné,najít v archivech něco, čímž by bylo třeba maximálně poplivat jakékoli možné či nemožné němectví, už jen aby samotný pocit, že je někdo Němec vyvolával v lidech tam žijících pocit studu a opovržení vlastním národem. V této válečné "death-deutsch-road-movie" totiž nenaleznete byť jen jedinou charakterní postavu. Vše je ideově dotaženo závěrečnou titulkovou scénou,kde hlavní postavy pokračují ve své "bohulibé" činnosti i v kulisách současnosti. Nicméně je to koukatelná záležitost, řemeslně za 3*. ()

Aquila

Velmi dobře zdramatizované, syrové, herecky výborné. Uhrančivá studie lidského zla. Černobílý obraz to vše podtrhuje. ()

Motyuek

Já na vojně zažil několikrát co s člověkem umí udělat zisk nečekané moci a na tomto filmíku se mi nejvíc líbí to, že ten borec v hlavní roli opravdu krásně předvedl jak se ustrašená ovce pomalu mění v nespoutanou bestii. Víc než tři hvězdy tomu ale nedám. I když v tomhle filmíku není v podstatě nic špatně, autoři nějak nezvládli utvořit tu atmosféru toho pekla, které v tom období bezvládí muselo nastat. Hlavně mě sra..., pardon, štvalo jak ti vězni umírají bez jakýchkoliv emocí, jakože tak už mě sakra zastřelte ať můžu jít na schnaps. ()

Monellito

No ty byla zase slabota... Černobílý rádoby pokus o cestu do náckovo duše. Nudné, nic se neděje, města nejsou v troskách, ač by na konci války určitě měla. 2 hodiny promarněného života. ()

Grid

Dost nechutný. Snesu horory, ale tohle hnus. Psát tu jako Superpero, že je to "Výborná podívaná." je k zblití. ()

DAS FILMFEST zve na filmové hody

DAS FILMFEST zve na filmové hody

15.10.2018

3 země – 4 kina – 5 sekcí – 9 hostů – 34 celovečerních snímků a další tři bloky krátkých filmů. Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST si letos pro všechny filmové fanoušky přichystal skutečné… (více)