Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Film je super. Respektive je to hodně futuristické a zajímavé a samozřejmě sci-fi. Nicméně výkon Emmy je opět na jedničku, stejně jako její vzhled. Ona by byla krásná i v pytli. A Tom Hanks svým pokročilejším věkem hezky vyrovnal věkový rozdíl hlavních postav. Sice mi celá ta myšlenka připadá padlá na hlavu a totálně špatná, ale jako příběh to beru.(18.8.2017)

-4* Námět filmu vybízel k zajímavému zážitku a jen to současné celkové hodnocení varovalo před zklamáním. Ale nakonec jsem rád, že jsem překonal obavy a shlédl tuhle odstrašující vizi budoucnosti, která se k nám však bohužel blíží mílovými kroky. Soukromí a tím pádem svobody se zbavuje čím dál více lidí a docela dobrovolně a nevidí v ní žádný problém ... a z toho vyplývá patrně i hodnocení filmu. Jestli diváci od toho očekávají čistou sci-fi nebo thriller, tak je to opravdu zklame. Spíš se jedná o jemné filozofování a upozorňování před následky současného lidského počínání. Režisér to na můj vkus nebere moc do důsledků a postavy se chovají naivně, ale to podstatné tam vyzní. Proto si za svou smysluplnost už 4 hvězdy zaslouží a výsledný dojem nekazily ani průměrné herecké výkony. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](13.12.2017)

"Vědět je dobré, ale vědět všechno je lepší." Opravdu někoho zajímá, co čtu, kam chodím a kolikrát denně se drbu na koulích? Jestli ano, tak jsem potěšen. Nicméně své soukromí sdílet nehodlám, takže se dost těším na dobu, kdy se mi bez aktivace čipu v konečníku neodklopí prkénko záchodové mísy. To bude teprve výzva. Do té doby se budu bavit u podobných snímků a budu doufat, že je velcí vizionáři nezakážou dřív než si "dobrovolně" budu muset v každé místnosti nainstalovat čtyři webkamery.(29.12.2017)

• Morien

Jak řekl můj tatínek: Je to dětský film pro děti. Já bych řekla to, co říkám na hodně věcí, a totiž že si filmaři ten sociální teror představují jako Hurvínek válku. Tak trochu jsem doufala, že je to aspoň režisérův debut, protože to by tak odpovídalo, ale bohužel tomu tak není. Popravdě jsem se donutila dodívat film do konce jenom proto, abych se mohla krátce zmínit o tom, jak nepřesvědčivá herečka je Emma Watson. Už není malé dítě ve filmu, kde na kvalitě hereckého výkonu v podstatě nezáleží, tak bych po ní opravdu vyžadovala nějakou práci, být těmi režiséry, co ji čas od času obsazují. Možná je feministická ikona a bojovnice za lidská práva, a to ať si klidně dělá a za to respekt, ale vždycky, když o ní někdo mluví jako o herečce, tak se mi skoro až otvírá kudla v kapse. Tento film je toho zářným případem. Scénář jsem tedy nečetla, ale je myslím zjevné, že jakkoliv bylo shůry v úmyslu, aby se její postava vyvíjela, tak ona ji hraje od první do poslední scény úplně stejně a v jejím projevu dochází k vývoji v hodnotě nula. A abych neplivala moc jedu, tak tady přestanu, i když mě napadá ještě pár drzostí a přirovnání k lekcím hereckého pláče od Cimrmanů a tak všelijak. Prosím, prosím, prosím, nechte taky občas hrát charismatické lidi místo těch pouze atraktivních. P.S. Billa Paxtona jsem vůbec nepoznala a musela jsem si jeho jméno přečíst až v titulcích, odpočívej v pokoji ty zatracený sympaťáku.(20.4.2018)

Takovým filmům dávám zelenou. Je to neotřelé, má to myšlenku a vynikající pointu. Jó, jen si vykřížkovávejte reklamy a za moment máte zavirovaný PC, ani nemrknete okem. Antivirovou ochranu si musíte zajistit jinou antivirovou ochranou.....a podobně. Už v tom prťavým křížku to mají zabudované ty chytré hlavičky. Škoda, že tam měl Tom poměrně malou roli, ale takhle jsem mohla alespoň zaregistrovat fakt, že Emma umí hrát, položila se do toho se vším všudy.(23.7.2017)

• - Vo filme sú premietané skutočné zábery z rôznych nepokojov, konkrétne z moslimských krajín a Ukrajiny. (Jumar)

• - Hlavná postava Mae bola z počiatku spájaná s Alicia Vikander. Producenti sa neskôr rozhodli pre Emmu Watson. Vikander sa nakoniec venovala natáčaniu Jason Bourne (2016). (chesterko)

• - Jedná se o poslední snímek herce Billa Paxtona, jenž zemřel jen pár měsíců před premiérou filmu. (Domin1359)