Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100(16.7.2017)

• Phietros

Nemastné, neslané, ale pravda něčím zajímavé, což mě přinutilo dokoukat do konce. Hanks je tady spíše lákadlem, ale Emma si jede svoje, nicméně příběhově slabé. Jediné co si člověk s tohoto filmu může odnést je fakt, že budoucnost v podobě techniky a firem co vymýšlí je zajímavá, ale zároveň i nebezpečná. Vše se točí kolem nové techniky očních kamer, které jsou poseté po celém světě. Díky nim a lidí co používají oko na sobě, naleznete téměř kohokoliv a kdekoliv... 45%(9.10.2017)

• campix

Rozhodně chápu záměr tvůrců zobrazit blízkou budoucnost pomocí monopolizace technologických služeb, které v budoucnu budou stále více ovládat náš život, ale formou jakou se do toho pustili Ponsoldt a spol. mi jde naprosto proti srsti. Všechno je tak povrchní a podbízivé až jsem chvílemi nevěděl, zda to myslí vážně nebo je to parodie na Apple, Google a ostatní firmy. Hanks má charizma, ale velmi malý prostor. Emma Watson je hrozná a její ,,přerod'' nebyl vůbec přesvědčivý a rozhodně ne patrný. Mohlo to být docela slušné investigativní drama, ale všechny aspekty, které by mohly film dostat alespoň do průměru, jsou pouze lehce naťuknuty.(10.11.2017)

,,VĚDĚT JE DOBRÉ, ALE VĚDĚT VŠECHNO JE LEPŠÍ…“ /// Ema má práci (mísu určitě taky, ale to by zase Hanksovu verzi Steva Jobse tolik nepotěšilo). Brzy je z ní transparentní člověk neomezenýho potenciálu, s náběhem na klíčovýho člena komunity cirklerů... Film vo tom, jak moc je dobrý sdílet svůj život s vostatníma. Omezilo by to kriminální činy… předešlo by se mnohým nemocem, ale… Ano, jde vo to, kam tahle ignorace soukromý může vést. Hodně – vlastně neustále se mluví (filozofuje asi ne, páč ve skutečnosti už toho určitě hodně funguje). Škoda, že ten (hlavní) podnět k zamyšlení je vlastně píčovina. Ale, že soukromý není věc veřejná – to mi zase jako taková píčovina nepřipadá. Asi to bude tím, že si ho celkem vážím, takže moje 4* berte s rezervou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Dave Eggers, neznám. 2.) V práci neustále poslouchám – „Pij, bav se a zůstaň nadšená“. (A nedělám v bordelu). 3.) Věřím, že tajemství jsou lži. 4.) Žiju sám, páč si myslím, že ženská mi může zničit život. 5.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(5.11.2017)

• sidonka

Nevýrazný průměrný film o problematice, o které se nyní hodně mluví. Samotný film nic objevného ani strhujícího o sledování a veřejném sdílení na internetu nepřináší. Rozhodně nestojí za to ho vidět na velkém filmovém plátně. Například architektura velké bohaté firmy působí v interiérech až lacině, takže nic co musíte vidět "ve velkém". Televizní či jiná forma "sleduj filmy zdarma" stačí. Protože to je další v řadě snímků, za které jsem já osobně (navzdory průměrnému zpracování) zaplatila nemalou sumu za lístek, srážím hodnocení na 2 hvězdy. Problematika sdělování osobních informací a následného veřejného sdílení je sice pořád ještě dost zajímavá... Ale ti současní scénáristé z toho vycucají takové odbyté nic moc a filmovému průmyslu to nic moc zřejmě zatím stačí.(7.5.2017)