• Nový Zéland

• Austrálie

• Nizozemsko

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Bylo by to samozřejmě nesmírně vzrušující a všichni by z toho byli jistě naprosto nadšení, ale osobně u toho rozhodně být nechci, protože mě upřímně řečeno tahle nová náboženství trochu děsí a doufám, že se k podobným sektám v dohledné době moc lidí nepřidá. Jinak ten nápad ukázat to celé z pohledu nekritického naivního nadšení, je celkem neotřelý, jakož i z mého pohledu poměrně absurdní pointa. 65 %(4.5.2017)

• castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!!(13.7.2017)

• Baronne

Jóó jednou jsem znal jednoho moc fajn kluka. Toho kluka jsem nějakou dobu považoval za nejlepšího kamaráda. Můj nejlepší kamarád byl skvělej, měl super nápady, byla s nim sranda a byl mega pohodovej. A jak se náš vztah časem prohluboval, zjišťovali jsme o sobě navzájem víc a víc. Bohužel po čase nám oběma bylo jasný, že kvuli jisté závisti a žárlivosti kamarádskej vztah nebude moct fungovat dlouhodobě. V kamarádovi se to kumulovalo, a kumulovalo, a kumulovalo, až to vybouchlo. A i přesto, že kamarád o sobě velmi často říkal, že je extra empatickej, tak jedna z jeho negativních vlastností bylo právě to, že byl citově tupej jako pařez. Každej z nás má negativní vlastnosti, můj exnejlepší kamarád byl nedomrdlej v empatii, tenhle film byl nedomrdlej celej. A i když jsem si na začátku říkal, že by to mohlo bejt super, po čase jsem zjistil, že to je nafouklá sračka, který chybí spoustu vysvětlení a dotažení. Navíc hlavní hrdinka, která podporuje nechutnou a stupidní ideu, která vyškrtává slovo soukromí, není zrovna někdo, koho bych chtěl dvě hodiny sledovat. Hodnotím tudíž mého exkamaráda jednohvězdičkově, stoprocentně se nevyplatí na to jít do kina, díky bohu za mojí CinemaCity kartičku...(1.5.2017)

Po takovym mizernym hodnoceni tady jsem nic moc necekal, takze ve vysledku jsem byl docela mile prekvapenej. Hlavni problem je ten, ze film vlastne nema zadnej dej nebo vyvoj postav, je to jen slepenec nekolika scen, ktery chtej ukazat, kam speje soucasnej svet. Ale ono to vlastne i vcelku staci, celej Circle je jak mix myslenky Facebooku a Applu, dohnanej krapet do extremu, ale rozhodne nepusobici nejak nerealne nebo vzdalene v budoucnosti. No a tech par silnejch scen je misty i docela mrazivejch. Na druhou stranu, par jich pro me, jakozto cloveka, co ma nakoukanou haldu keynote Appleu za poslednich x let bylo spis usmevnejch. Nicmene i pres absenci vyraznejsiho deje si film dokaze udrzet uchazejici tempo. Co se tyce hercu, Hanks je sympatickej, jeho posledni hlaska nema chybu, ale co si budem povidat, tu pidi roli mohli dat v podstate komukoliv. Emma je sice sympaticka, mozna i civilni a slusi ji to, ale o nejakym velkym herectvi se mluvit neda, coz asi ale ani nikdo necekal. Takze celkove se mi to vlastne docela i libilo, ale vic nez 3* to neda.(9.2.2018)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $20,497,844Tržby Celosvetovo $39,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť prestrelené, pofidérne, hlavne prvých 30 minút bolo dosť mimo. Som sa aj čudoval že na to vôbec čumím. V podstate chce to ukázať na dnešné hybridné decká a ich mediálny previazaný zdielaný svet. Herecky žiadna sláva, nemá tu nič pevné miesto, dokiaľ sa to niekam rozkníše tak to v žmiku celé skončí. Dosť mimózne. /35%/(25.9.2017)