Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Potenciál tu byl následující: Tom Hanks mohl levou zadní dobýt svět. Nebýt moulou s nízkým inteligenčním kvocientem, tak by nikdy nesvěřil byť sebemenší moc vychytralé Hermioně, která vždy musí dávat na odiv to, že je chytřejší, nežli ostatní. Výsledek je však takový, že James Ponsoldt natočil film bez charakteru a duše. Pokud tedy hledáte přidanou hodnotu, zde ji rozhodně nehledejte. 55%(22.8.2017)

Bylo by to samozřejmě nesmírně vzrušující a všichni by z toho byli jistě naprosto nadšení, ale osobně u toho rozhodně být nechci, protože mě upřímně řečeno tahle nová náboženství trochu děsí a doufám, že se k podobným sektám v dohledné době moc lidí nepřidá. Jinak ten nápad ukázat to celé z pohledu nekritického naivního nadšení, je celkem neotřelý, jakož i z mého pohledu poměrně absurdní pointa. 65 %(4.5.2017)

Mám tyhle antiutopie rád, navíc Emma, Karen, Tom Hanks – zkrátka jsem se na film celkem jsem se těšil. Nabídnul mi zhruba, co jsem mohl čekat ukázku plíživého nebezpečí sociálních sítí. Ale co mě hodně zklamalo byl vývoj Emminy postavy – tam tvůrci museli něco vynechat, protože tak divný myšlenkový otočení jsem už dlouho neviděl.(10.7.2017)

• honajz

Co tak převratného nám chce film říct, co bychom už nevěděli a nebylo to v kdejakém jiném filmu, třeba Oku dravce? A navíc příběhem, kterému chybí pořádný scénář, tedy scénář s nějakými zvraty, zajímavý, s možnými i reálnými kolizemi. Vždyť tady jde vše tak lehce, nikdo nikoho nepodezřívá, nikdo nikomu nesleduje hovory na mobilu, takže šéfíci nakonec vypadají jako hňupové, ač mohli sledovat vše. Samozřejmě že je o diskuzi, zda nás sledování kamerami a neustálý online život ochrání před neštěstími, nehodami a zločiny, nebo zda je soukromí vysoce ceněná věc, kam by šmírování nemělo zajít. Ostatně, všude po světě asi kamery nerozmístíte, a jinde zase riskujete, že je někdo hodně rychle ukradne, třeba v některých městech severních Čech. Tenhle film je takové vymydlené poselství s jednoznačně buď kladnými, nebo zápornými hrdiny, nic mezi tím, o které navíc - s výjimkou jednoho - nemusíme mít nijaký strach, protože vše jede jak po másle, včetně závěrečného odhalení, jež se nikdo nikomu ani nepokusil překazit, a navíc se vše nachystalo ani ne během týdne. K diskuzi o tematice sledování vs. soukromí sice film trochu přispívá, ale filmařsky je to fakt mizérie.(7.7.2017)

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco.(6.7.2017)