Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Dráma prešpikovaná naivitou, ktorú vstrebe s minimálnou ujmou asi len americký divák. Prízemný pohľad na kybernetickú spoločnosť, kde najväčším prehreškom popularity býva offline status a cucanie zápletky z prsta dávno stokrát lepšie prezentovanými "náhodami" ani nemožno nazvať plnohodnotným námetom na trápny blog s čítanosťou na úrovni umelej inteligencie MS DOS. Inšpirácia Orwellom očividne razí ako pozostatkový alkohol po fláme s Vladimírom W. ml., ale etické ponaučenie postráda logiku, pretože korporátna realita už predbehla morálny status ďaleko chytrejšími a globálnejšími prostriedkami na stratu súkromia a identity.(30.5.2017)

Tom Hanks je už jenom kvůli Forrestu Gumpovi brán jako zdroj kvality. Emma Watson si zase vybudovala kariéru jako chytrá emancipovaná žena. A společně se pouští do thrilleru který by měl být především hodně chytrý. Circle opravdu není hloupý film. Akorát se o něm nedá, říct, že by zcela naplňoval potenciál. A v některých případech je naivní hrající si na něco víc. Herci jsou fajn (Bill Paxton v poslední roli a je to o suché oko) ale zápletka se trošku loudá a opravdu nejde o vyjímečný a převratný film. Především nějak nešokuje v rámci technologie a opravdu nejde o sci-fi jak se tvrdí. Prostě takový neutrální film.(8.5.2017)

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked.(1.5.2017)

ten nápad je hodně dobrej a hodně nepříjemnej,tím spíš,když do něčeho podobného se svět řítí a vždycky to bude hodně diskutabilní.V tomhle ohledu nemám Circle co vytknout.Druhou věcí je ale samotná hlavní hrdinka.Emma Wtason je nejen krásná,ale umí i hrát,nicméně tady jsou veškeré její motivace minimálně zvláštní a nepobíral sem je.Tím spíš,že je pořád mění a spousta věcí se děje buď jen tak mimochodem,nebo strašně snadno.Konec mě pak potom co se všechno celkem solidně rozejlo docela naštval a jen mě utvrdil v mém nepochopení hlavní hrdinky...70%(8.7.2017)

Na 100% souhlasím s komentářem Verbala...takhle by to asi nějak dopadlo (a časem možná dopadne) , kdyby měl tenkrát Hitler internetové připojení a současně přístup k nynějším hi-tech udělátkám...prostřednictvím sdílení, ukládání a focení tu jednou možná díky nějakému "vizionáři" budeme mít další pokus o vytvoření ideálního světa, což bude mít ale možná fatální následky = lidská rasa se totiž nemůže změnit, natož zlepšit.............moje hodnocení = 8 z 10.(9.7.2017)