• Česko

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Film je super. Respektive je to hodně futuristické a zajímavé a samozřejmě sci-fi. Nicméně výkon Emmy je opět na jedničku, stejně jako její vzhled. Ona by byla krásná i v pytli. A Tom Hanks svým pokročilejším věkem hezky vyrovnal věkový rozdíl hlavních postav. Sice mi celá ta myšlenka připadá padlá na hlavu a totálně špatná, ale jako příběh to beru.(18.8.2017)

• Lacike

Orwellovka pre naivnych divakov Twilightu. Pritom film obsahuje niekolko tem z ktorych by mohlo v inteligentnejsom prevedeni vzniknut viacero dobrych filmov. Najviac ma bavil uvod, ktory sa venuje sektarskym praktikam modernych IT korporacii, ktore zo svojich zamestnancov robia sfanatizovanych otrokov ochotnych travit vo firme vsetok svoj cas. Tato cast mala potrebny drajv a zaroven pôsobila cielene ironicky. Skoda, ze toto nebola hlavna tema filmu. Potom sa pre slepych, hluchých a uplne blbych divakov nenapadne zacne rozbiehat hlavny pribeh o chamtivych sefoch zlej korporacie, ktori chcu zbohatnut, ovladnut svet a ja neviem co este. O to sa snazia mimo ine tym, ze behom druhej tretiny, ktora ma absolutne nebavila, z hlavnej hrdinky urobia youtuberku a tak sledujeme nielen jej fadny zivot ale aj otravne komenty jej followerov. V tomto bode sa miera naivity definitivne preklopi na absolutnu debilitu. Aspon ze romanticka linia je utlmena a neskôr dokonca nadobro utnuta, aby sa ta kravka prebrala. Finale je dokonale predvidatelne dost dlho dopredu. Az mi bolo luto, ze z Hanksa urobili klasickeho zakerneho chamtivca. Ovela originalnejsie by bolo, keby to bol zaslepenec, ktory to cele myslel dobre a potom, co by sa jeho sluzby celosvetovo presadili, tak by ludstvo nadobro zdegenerovalo a nastala by temna dystopia. To by snad otrokom mobilov a dalsich sucasnych technologii, ktore stale viac obmedzuju sukromie, dokazalo lepsie otvorit oci. Z hereckeho obsadenia obstal jedine charizmaticky Hanks, ktory aj v tejto naivnej zlatanine proste pôsobi charizmaticky. Emma Watson strieda cely film dva pohlady. Zmäteny a smutny. No a trochu divne na mna pôsobilo, ze aj ked je to novinka, tak rodicov hlavnej hrdinky hraju herci, ktori su uz po smrti. Pritom to ziadni starci este neboli. Vysledok je mix tem, ktory tvori komicky celok. 3/10(7.7.2017)

Technologie pracuje ve prospěch člověka jen do té doby, než ji začne někdo monopolně ovládat. Tohle bylo dokonalé a naprosto reálné memento toho, čeho se v blízké budoucnosti dočkáme. A když ne my, tak cíleně manipulovaná degenerace našich dětí. Čip v prdeli, Velký bratr v zádech, totální kontrola konzumu a všudypřítomný zkurvený pokrytecký korporátní mentální komunismus, slibující perfektně řízenému stádu lepší zítřky a bezpečí v jedné velké usměvavé rodině pičusů s kolektivním vědomím. Mentální, nikoliv však proprietální! Během pouhých dvaceti let jsme se nevědomky stali otroky a uvízli v Kruhu tří globálních velezmrdů – Gůglu, Nahryznutého jabka a Maléhosměkkým inc., naprosto kontrolujících dva v současnosti zeměhybné elementy - virtuální komunikaci a data. Tři hrabiví velezkurvenci – Stránka, Práce a Brány, kteří se vlastním píárkem označují za vizionáře a průkopníky, jsou (byli) skutečně v jistém syslu genitální. Dokázali totiž korporátními intrikami, burzovními machinacemi a parazitováním na kreativitě druhých v podstatě kompletně ovládnout trh, stále rostoucí mocí kompletně zlikvidovat konkurenci a uvést do praxe Orwellovu nejhorší noční můru. Patová situace! Za dvacet let jejich postupného lhaní a kradení už jim není prakticky žádný soukromý subjekt (a pomalu ani stát) schopen konkurovat, protože prostě nemá a nebude mít zdroje na vybudování takové infrastruktury, kterou si za ty roky marketingově intrikářského banditismu nahrabali pod sebe, a všichni tentokrát nenásilnou formou míříme k patologickému konceptu Ein Korporát, eine Stádo ovcí, ein Führer. Tohle už není nějaké neuvěřitelné sci-fi, nýbrž pojebaná realita bez nároků na soukromí! Nedávno jsem infiltroval podobný Pátek snílků jednoho z těch svinských korporátů a s hrůzou musím konstatovat, že se Orwell sekl o pouhých 40 let. Reálným cílem těch altruistů a filantropů, jímž nejde o nic jiného než o veřejné blaho (hýkavý smích), na kterém nyní opravdu intenzivně korporát v korporátu pracují, je 80 procent soukromých dat v klaudu do roku 2024. Dokonale zřetězených, katalogizovaných a pečlivě archivovaných. A soukromá data nejsou jen to, co jim vy zpohodlnělí kokoti dobrovolně nahrajete, nebo co vám vykradou z děravých počítačů a telefonů. Jsou to i archivy všech veřejných kamer, kompletní emailové schránky, záznamy hovorů, které samozřejmě vůbec, ale vůbec nikdo nenahrává (dusivý chichot), údaje o poloze, údaje o nakupování atd. atp. A to je situace, kdy už se ani nevyserete, aniž by o tom někdo nevěděl, požádáte-li manželky bližního svého, bližní obdrží do minuty na mobil fulhádé péové videjko, a vy máte zkažené odpoledne a náběh na tenisový loket. Soudruzi z Netflixu opět neměli koule na to, ukázat přímo prostředníkem, nicméně Gůglplex, největší korporátní pěstírna sektářským kípsmajlackým multilevlem zmanipulovaných loutek, anebo manipulativní egomaniakální prezentace toho parazitního zkurvysyna Práce, budiž mu země těžká, jsou představeny dost věrně. Takováto zřetelná a skvěle zdramatizovaná mediální osvěta už tu dlouho tolerována nebude, taxe, kurva, rychle poučte, zabezpečte si veškerou komunikační elektroniku, jak jen to je možné, a sdílejte s těmi šmíráckými datokopy pouze fotografie svých řitních otvorů, ať vědí, kam se mají do budoucna ubírat. A závěrem udivená poklona čím dál tím hnusnější Hermioně. Ten přerod ze slaboduché piče ve zfanatizovanou korporátní běhnu mimicky zvládla tak skvěle, že ji snad začnu považovat za herečku, neboco.(6.7.2017)

Film nám ukazuje aktuální téma a dost možná i to, kam se svět za pár let dostane. Pomalu se vlastně začíná už teď. Všichni budeme sledování, každý o nás bude všechno vědět, kameru budeme moci vypnout jenom když půjdem na záchod, a na to budeme mít pouhé 3 minuty :-O. A ještě s tím vším souhlasíme a dobrovolně se necháme sledovat. No doufám, že tato doba nikdy nenastane, že budeme mít alespoň trochu soukromí ve svém životě. Film hodnotím 3,5*.(15.9.2018)

| Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 40.6 miliónov $ | Chcelo to asi pozdvihnúť na vyššiu úroveň problematiky, takto to bola len prechádzka zmystifikovaným Applom v Cupertinu pod hávom menom The Circle, ktorého potencionálne nebezpečné zámery v blízkej budúcnosti sú zámermy každého korporátneho giganta: vlastniť čo najviac osobných dát a informácií. To už ale všetko vieme. Škoda. S týmto produkčným týmom a castom to mohlo dopadnúť až nadčasovo. Jasná nevyužitá možnosť.(22.9.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. 4. 2017 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (BMW12)

• - Vo filme sú premietané skutočné zábery z rôznych nepokojov, konkrétne z moslimských krajín a Ukrajiny. (Jumar)

• - Jedná se o poslední snímek herce Billa Paxtona, jenž zemřel jen pár měsíců před premiérou filmu. (Domin1359)