• Belgie

• Nizozemsko

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

• sidonka

Nevýrazný průměrný film o problematice, o které se nyní hodně mluví. Samotný film nic objevného ani strhujícího o sledování a veřejném sdílení na internetu nepřináší. Rozhodně nestojí za to ho vidět na velkém filmovém plátně. Například architektura velké bohaté firmy působí v interiérech až lacině, takže nic co musíte vidět "ve velkém". Televizní či jiná forma "sleduj filmy zdarma" stačí. Protože to je další v řadě snímků, za které jsem já osobně (navzdory průměrnému zpracování) zaplatila nemalou sumu za lístek, srážím hodnocení na 2 hvězdy. Problematika sdělování osobních informací a následného veřejného sdílení je sice pořád ještě dost zajímavá... Ale ti současní scénáristé z toho vycucají takové odbyté nic moc a filmovému průmyslu to nic moc zřejmě zatím stačí.(7.5.2017)

The circle je velmi zajímavým filmem, který svou myšlenku má. Dokonce myšlenku výbornou a velmi velmi aktuální. Ovšem opět jako u většiny podobných filmech (a že jich je) to začátkem víceméně končí a konec jen podtrhává neschopnost tvůrců vymyslet lepší, propracovanější a prostě zajímavější příběh, který by měl hlavu a patu po celou dobu. Ovšem tento snímek má velkou výhodu oproti podobným filmům a to je v podobě Emy Watson, která není úplně z nejlepších hereček, ale její přirozenost a charisma dává filmu jakousi jiskru. Tento film se snaží být zajímavý, možná i trochu inovativní, ale zdaleka na to nemá. Hudba nezáživná, zvraty (je tu asi jeden, takže zvrat) se přešli jakoby nic. Na druhou stranu jsem se nenudil a chvílemi i dobře bavil. A proto si myslím, že je škoda, že tento projekt nevzal pod sebe někdo, kdo si tohle prostě umí pohlídat. Dovést myšlenku k cíli a ještě ji mnohonásobně rozvinout, což se zde neděje. A to i s kontrastem s tím jak silné téma ztráty soukromí je…..50%.(25.2.2018)

• castor

Pochopil jsem, co nám tvůrci chtěli sdělit, ale něco tak násilně, doslovně, povrchně a okatě pojatého jsem dlouho neviděl. Navíc rozuzlení je jednoduše pitomé a moc smysl nedává. A jaksi popírá, co se poslední hodinu a půl dělo. Zvídavá Hermiona je tu za snaživou kočku, která se pracovně hledá, až získá džob ve firmě, která se snaží posouvat hranice technologií. Naše hrdinka se po nemilé (a lehce pitomé) zkušenosti zapojí do projektu naprosté transparentnosti. Má na sobě kameru a každý tak ví, zda neodflákla ranní čištění zubů. Potenciál o ztrátě soukromí a zběsilém rozvoji technologií by tu byl, jenže tvůrci nevyvolávají zajímavé otázky, ale předkládají hodně divné momenty. Postava „vývojáře“ je ve výsledku zbytečná, postava kámošky, která naši hrdinku do firmy dostala, zmatená, páč z veselé workoholičky je najednou naštvané cosi, které zřejmě brzy někoho zařízne. Omylem bylo i obsazení Toma Hankse, který je prostě vřelost sama a „temná“ role šéfa obří společnosti mi k němu jaksi nesedí. Další hrdinové téhle IT sekty jsou stejně mimo. Největší potíž je ovšem se samotnou Emmou Watson. Jasně, nejen na rande bych s ní zašel, ovšem vůbec nechápeme, jak se z váhavé a poměrně introvertní holky stává fanatik, který najednou vypouští moudrá slova, bystré bonmoty a strhává davy. Divák tak moc nerozumí tomu, o co jí vlastně šlo. The Circle se pokouší řešit kontroverzní témata, výsledkem je ovšem jeden velký a naivní omyl. Režisér James Ponsoldt (velmi slušné The Spectacular Now) měl zůstat v jiných vodách. Dvě až tři hvězdy. Vzhledem k očekávání jdu dolů. PS: Poslední role Billa Paxtona!!(13.7.2017)

Ten snímek má strašně dobré téma, ale jednoduše zde bylo moc prvků, které mi trochu vadili a kazili celkový zážitek. V první řadě to byla postava Emmy Watson, která mi prostě nepřišla dobrá, její vývoj zvláštní, její motivace nedostatečné. Pak to byla i malost tématu, které jako by mělo jen lokální dopady, nikoli světové, jen s několika náznaky. Ale donutí vás to přemýšlet, hodně přemýšlet. A to je dobře.(1.5.2017)

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100(16.7.2017)

• - Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)

• - Vo filme sú premietané skutočné zábery z rôznych nepokojov, konkrétne z moslimských krajín a Ukrajiny. (Jumar)

• - Tom Hanks (Bailey) a Bill Paxton (Vinnie) spolupracovali už na filme Apollo 13 (1995). (chesterko)