• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

• juta

Ač zajímavý nápad, výsledek nestojí za nic. Je to celé divně postavené na hlavu, tak trochu to všechno nedává smysl a že by měl závěr nějaký hodnotný význam, to se také říct nedá. Byla tu snaha docílit pocitu, že sociální sítě a propojení nemusí dopadnout dobře, ale o tom se přece nemusí točit film, to všichni víme. :D(3.7.2018)

Ale no ták... Tenhle film je víc naivní než Ema Watson krásná. Copak myšlenka, ta je zřejmá málem už při pohledu na plakát, ale ono je príma když má myšlenka i nějakého příjemce. Já jsem ze hry, protože moje filosofie se shoduje s tou domnělého vraha jelenů. Jde o zblblé digi-online-otroky, kteří nezvládnout být oflajn ani ve sprše. Aby se tahle banda probrala a zkusila uvést v onlajn vlastní mozek, musel by ten film slézt z plátna a dát jim facku, jinak tahle limonáda nemůže nikoho z nich rozházet. Herectví a technika tu jsou podle mě na vedlejší koleji, tady je v hlavní roli pointa, bohužel úderná stejně jako mužný hlas premiéra Sobotky.(9.5.2017)

Opravdu jak epizoda Black Mirror, akorát roztažená na celovečerní stopáž a obsazená předními hollywoodskými herci. Jinak na to jdou tvůrci úplně stejně. Máme tu negativní vliv technologií, máme tu nějakou do absurdna vyhnanou myšlenku. Dokonce je i pro onu myšlenku často ignorována elementární logika. Ale jak mi sedí příběhy Black Mirror, tak mi seděl i tenhle film. Na Emču se stále dobře kouká a je zábava sledovat jak její entuziasmus postupně přechází v uvědomí. Ano, je to přehnané, je to naivní, ale i přes nadsazenost celé zápletky je to vlastně hodně pravdivé a varující.(6.1.2018)

Nesmierne nápadité, momentálne k vzhľadom nastolenému trendu všetkých pohlavárov sveta, so všemožnou snahou o ochranu z idealizovanej “demokracie” - hádam aj trefné. Spodina pod drobnohľadom, či absolútnou kontrolou, to je jeden z cieľov tejto doby. Škoda len, že ma tá forma spracovania akosi neuspokojila, keďže snímok bez “energie”, len zriedka kedy dokáže plnohodnotne zaujať.(28.4.2018)

Celý snímek pojednává o jakémsi "Velkém bratrovi", se kterým všichni souhlasí a následují jej ještě více, než zatvrzelí fanoušci Applu. Navíc nám film ukazuje, kam to až může zajít se sociálními sítěmi a internetem obecně. Sám nejsem moc velkým fanouškem téhle myšlenky, ale film o protichůdném názoru byla zábava sledovat. Chcete aby o vás všichni věděli všechno, včetně každého kroku, dechu, emailu nebo počtu přátel? Nedivil bych se, kdyby tak svět jednou vypadal, což je velice možné. Myšlení lidí i dostupné technologie se tomu pomalinku uzpůsobují. Nechť žije svět bez soukromí. 8/10(28.2.2018)

• - Vo filme sú premietané skutočné zábery z rôznych nepokojov, konkrétne z moslimských krajín a Ukrajiny. (Jumar)

• - Druhý film Toma Hanksa (Bailey), ktorý je natočený podľa novely spisovateľa z Bostonu Davea Eggersa. Prvou snímkou bola A Hologram For The King (2016). (Steny94)

• - Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)