Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

The Circle měl obří potenciál a super obsazení a vznikl z toho totálně průměrný film, který nepřináší nic moc nového, ničím neokouzlí a upřímně, 4 hodiny po zhlédnutí, si kromě pár scén moc nevybavuju, co všechno ve filmu bylo. Ano, námět skvělý a šup sem s podobnými filmy, ale pro příště bych poprosil, aby na nich trošku víc zapracovali. Místy to postrádalo logiku a doteď vlastně nevím, jakou pozici Emma v Circlu zastávala. Celkově byl celý Circle obestřen mlhou, na první pohled všechno skvělé a fungující, ale nějaký ten pohled do zákulisí nám tvůrci nenabídli a vše nechali na naší fantazii. Za mě je to škoda..(6.5.2017)

• silentname

"Čo považujete za najväčšie zlyhanie?" "Nevyužitý potenciál." Nemôžem zakryť svoje sklamanie a musím film citovať práve týmto dialógom. Bol som plný očakávaní na "The Circle." Mal to byť film, ktorý bol absolútne pre mňa stvorený. No miesto toho mám teraz pocit, že som sedel 110 minút v kine na filme, ktorý ma vrchovatou mierou sklamal. Pretože absolútne nevyužil svoj potenciál na to, aby sa z toho stalo niečo skutočne zaujímavé. Ale začnem pozitívami. V prvom rade je tu Tom Hanks. A ten je tradične vynikajúci. A každá scénka s ním má tú jeho povestnú charizmu. Lenže úprimne si povedzme, že jeho rola v tomto filme je dosť malá. Aspoň, rozhodne nie taká veľká akú nám ukazoval marketing filmu. A to je veľké sklamanie, pretože zo všetkých hrdinov a postáv je tu pre mňa najzaujímavejší. Koncept filmu je zaujímavý, no ako som už naznačil vyššie, maximálne nevyužitý. Pri sledovaní tohto filmu mi skutočne neustále skákali dve iné dielka. A nie vo veľmi pozitívnych pocitoch. "Black Mirror" a "Divergent". Prečo? Pretože mám pocit, ako keby sme sa pozerali na dlhú epizódu z Black Mirror, ale podané v tínedžerskej verzii s postavami ako z "Divergent." A to výrazne znižuje tomuto filmu v mojich očiach kredit. Kým každá epizóda v "Black Mirror" je podaná veľmi silne a cítime dôsledok každej akcie a tlak z jednotlivých situácií, tuto necítim dokopy počas celej doby nič. Je tu dokopy len jeden moment, ktorý mal nejaké vyvrcholenie, no reálne mám pocit, že aj z toho sa dalo vyťažiť viac. Ako by sa to dalo? Keby postavy boli zaujímavejšie, niečo by sa z toho mohlo stať. No reálne to padá mimo úrodnej pôdy. Keby sme po tej scénke videli reakcie všetkých zúčastnených do toho a nemali to strihnuté na časť 3 dni potom, niečo z toho možno mohlo byť. Plus okrem toho sú tu dve scénky, ktoré ma fakt iritovali. Keď sú May a Annie vedľa seba v kabínkach toaliet je ten strih zúfalý. A keď tu máme scénku, kde dvaja zamestnanci povedia May, že by mala byť sociálnejšia voči svojim kolegom, tak s ňou rozprávajú absolútne infantilne, až to je otravné. Film nedoporučujem. Radšej si pozrite seriál "Black Mirror." Asi aj preto píšem tento koment. Malá reklama pre vynikajúci seriál. Takže pozrite si radšej to. Hodnotenie: D+(29.4.2017)

• sidonka

Nevýrazný průměrný film o problematice, o které se nyní hodně mluví. Samotný film nic objevného ani strhujícího o sledování a veřejném sdílení na internetu nepřináší. Rozhodně nestojí za to ho vidět na velkém filmovém plátně. Například architektura velké bohaté firmy působí v interiérech až lacině, takže nic co musíte vidět "ve velkém". Televizní či jiná forma "sleduj filmy zdarma" stačí. Protože to je další v řadě snímků, za které jsem já osobně (navzdory průměrnému zpracování) zaplatila nemalou sumu za lístek, srážím hodnocení na 2 hvězdy. Problematika sdělování osobních informací a následného veřejného sdílení je sice pořád ještě dost zajímavá... Ale ti současní scénáristé z toho vycucají takové odbyté nic moc a filmovému průmyslu to nic moc zřejmě zatím stačí.(7.5.2017)

Další z řad filmů s Orwellovskou tématikou o špehující společnosti. Watson ukazuje, jak je skvěla herečka současnosti a celý film si urvala pro sebe. Nikdo z vedlejších postav nedostal skoro žádný prostor, jakákoli snaha o drama mezi postavami se míjí účinkem a především oba chlapečtí hrdinové zůstali zcela nevyužiti. Je zde otevřeno plno zajímavých témat, nápadů, které dokáži děsit a v průběhu jsem si říkal, zda si nezruším facebook,či instagram. Bohužel argumenty, vize, kolem kterých se film točí, jsou tak banálně hloupě odůvodňovány a předhazovány, že film působil jako pohádka na dobrou noc. Logických much je prostě příliš a člověka to začne po čase iritovat. Vůbec se nepodařilo navodit napětí, budování thrilleru a místo postupného odhalovaní konspirační zápletky, zůstalo jen u rychlého zakončení pointou, kterou by vydedukovalo i dítě ve školce.......5/10(29.4.2017)

Súčasné hodnotenie The Cirle (60%) jeho kvalite vcelku odpovedá a ak máte možnosť neísť na neho do kina, urobte tak. Ja som svoje rozhodnutie zvážil a aj napriek nízkemu percentu sa odvážil risknúť návštevu kinosály, čo v konečnom dôsledku nebola až taká sodoma gomora, ako som sa obával, ale ani žiadna výhra. Tématika a námet super -> spracovanie, to už bolo o niečom inom. Obsahovo skrz naskrz preplnené väčšími či menšími nelogickosťami (ľahké prelomenie zákonov, minimálna negatívna odozva spoločnosti na absenciu súkromia, chovanie hlavnej postavy..) a príliš jednoducho podaným príbehom (žiadne hlbšie pozadie spoločnosti The Circle, slabé zapracovanie jedného z tvorcov projektu - John Boyega, nevysvetlenie mnohých činností zamestnancov a "veľkých bratov", atď.) ktorý pôvodne kvalitnú, Orwellovskú ideu, hádže do vôd tvrdého priemeru a z neho už niet skrátka cesty späť. P.S. Hanks bol ale naozaj komický, hlavne keď priznal, ako moc sú f*cked.(1.5.2017)