Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Když film měl jít do kina, opravdu moc jsem si na něj přála jít, nakonec mě dost odradilo hodnocení filmu, ale stejně mě kamarád přemluvil, abych na to zašla a byla jsem mile překvapená. Film mi krásně utíkal, soucítila jsem s hlavní postavou, kterou skvěle ztvárnila Emma Watson. Byla tam spousta emocí a navíc i výborný Tom Hanks. Co mě ale mrzelo na filmu bylo, že jsme se více neseznámili právě s postavou Toma Hankse a že konec nebyl dostatečně vysvětlený, například, co se stalo s těmi dvěma, byli nějak potrestáni? Takže za konec je jedno obrovské mínus, jinak jsem ale byla spokojená.(7.5.2017)

Vymyšlené to není vůbec špatně a výborně to reflektuje dnešní dobu, kdy je každý posedlý tím být on-line. Jenže to je jediná devíza filmu, ačkoliv uznávám, že silná, protože místy z toho jde mráz. Nicméně od filmu, který se vydává za thriller, čekám odpovídající atmosféru a nějakou temnější zápletku. To tady absolutně chybí. Film neobstojí ani jako drama, což byl vlastně jeho největší potenciál. Navíc vůbec nijak negraduje. Všechno je prostě sluníčkové, pak najednou buch, otočka a konec. Nějaké semínko pochybnosti, které by v hlavní hrdince klíčilo tady de facto neexistuje. No a herecky taky žádná sláva. Emma Watson se sice snaží, ale ten její přerod z vesnické šmucky v důležitou tvář společnosti je nedůvěryhodný. A nezáří ani Hanks, takže asi nejvýraznější je Karen Gillan ve vedlejší roli a Bill Paxton, pro nějž byl jeho part víc než symbolický. 50%(13.7.2017)

Možný spoiler Knihu jsem nečetl, takže budu hodnit pouze pocit z filmu jako takového. Popravcdě, nápad, který v dnešním světě sociálních sítí není vůbec nepředstavitelný, mě přinutili, abych se na film podíval. Bohužel pro mě, snímek se začal rozjíždět až ve své 2. polovině, kdy už jsem neměl ani moc touhu dál na film koukat. Určitě se začátek filmu daleko více zredukovat. Blíže konci se napětí začínalo ztupňovat a to i ve mě, bohužel s koncem, který byl vlastně překvapující, ale moc rychlý. S filmu se daleko určitě vytěžit a ani herci typu Toma Hankse a Emy Watson to nezachránili.Za mě 50 %(9.7.2017)

Film je super. Respektive je to hodně futuristické a zajímavé a samozřejmě sci-fi. Nicméně výkon Emmy je opět na jedničku, stejně jako její vzhled. Ona by byla krásná i v pytli. A Tom Hanks svým pokročilejším věkem hezky vyrovnal věkový rozdíl hlavních postav. Sice mi celá ta myšlenka připadá padlá na hlavu a totálně špatná, ale jako příběh to beru.(18.8.2017)

Další ze snímků zobrazujících dnešní realitu dotaženou do extrému, tj. hrozby současnosti plně rozvinuté ve fiktivní budoucnosti. Emma Watson je pro mě velice inspirativním člověkem, který stíhá současně aktivisticky obhajovat genderovou rovnost jako UN ambassador a zároveň točit dva filmy za rok a ještě v nich podat velice slušný výkon. Téma Orwellovské survaillance je stále aktuální a myslím, že skutečně na místě, abychom se měli čas zamyslet, jestli opravdu chceme, aby tam svět směřoval, nebo s tím něco uděláme dřív než bude pozdě. Bohužel závěr byl poněkud nejasný a unáhlený, což mi přišlo po poměrně rozvláčném tempu filmu dost škoda a zajímalo by mě právě jakým způsobem se dá globální survaillance využít pro dobro lidstva bez toho, aniž by tam bylo riziko překračování morálních hranic a úplné ztráty soukromí, nehledě na virtuální realitu, která pak lehce zastíní tu skutečnou (méně viditelnou a prokazatelnou).(18.7.2017)