• Belgie

• Nizozemsko

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

• Lucjen

Zažili ste už ten typ konverzácie, kedy niekto povie niečo veľmi trápne - a dostane vás do pomykova, pretože neviete, či to myslí vážne - a teda netušíte, či sa máte nasilu usmiať alebo schuti zasmiať, pretože daná osoba iba vtipkuje? Presne takéto momenty mi pripomenul film The Circle. Začalo to tak pozvoľna, Hanks sa na úvod zahral na Steva Jobsa a predstavil nejakú novú úžasnú technológiu, Watson sa usmievala na každú stranu. A popri nich sa rozvíjal príbeh, ktorý bol najprv trochu zvláštny, ale neštval ma. Potom som začala zdvíhať jedno obočie, neskôr druhé a keď sa do priemernej sci-fi drámy začal neúspešne tlačiť thriller v podobe odhaľovania nejakého "strašne" desivého utajeného zámeru - v ten moment už som sa mračila. A potom som sa aj s priateľom pozastavila - berie sa The Circle smrteľne vážne, alebo chce v duchu paródie poukázať na vážne negatíva novodobej technológie, ktorá nám nemusí byť iba na osoh? Pretože tento výkričník netreba prehliadať a v tom prípade by som nemala s iróniou a nadsadením problém. Bojím sa však, že James Ponsoldt toto všetko naozaj myslí úplne vážne, nevtipkuje a ťahá svoj film ako "thriller". Jedine, že by nie. Nie som si istá a tak zostanem pri veľmi zmätených dvoch hviezdičkách. O jednom som sa však presvedčila - Tom Hanks NEMÔŽE hrať zápornú postavu. Má na to jednoducho príliš sympatický ksicht, tak nech už sa prosím, nepokúša.(5.8.2017)

• Baronne

Jóó jednou jsem znal jednoho moc fajn kluka. Toho kluka jsem nějakou dobu považoval za nejlepšího kamaráda. Můj nejlepší kamarád byl skvělej, měl super nápady, byla s nim sranda a byl mega pohodovej. A jak se náš vztah časem prohluboval, zjišťovali jsme o sobě navzájem víc a víc. Bohužel po čase nám oběma bylo jasný, že kvuli jisté závisti a žárlivosti kamarádskej vztah nebude moct fungovat dlouhodobě. V kamarádovi se to kumulovalo, a kumulovalo, a kumulovalo, až to vybouchlo. A i přesto, že kamarád o sobě velmi často říkal, že je extra empatickej, tak jedna z jeho negativních vlastností bylo právě to, že byl citově tupej jako pařez. Každej z nás má negativní vlastnosti, můj exnejlepší kamarád byl nedomrdlej v empatii, tenhle film byl nedomrdlej celej. A i když jsem si na začátku říkal, že by to mohlo bejt super, po čase jsem zjistil, že to je nafouklá sračka, který chybí spoustu vysvětlení a dotažení. Navíc hlavní hrdinka, která podporuje nechutnou a stupidní ideu, která vyškrtává slovo soukromí, není zrovna někdo, koho bych chtěl dvě hodiny sledovat. Hodnotím tudíž mého exkamaráda jednohvězdičkově, stoprocentně se nevyplatí na to jít do kina, díky bohu za mojí CinemaCity kartičku...(1.5.2017)

Ten snímek má strašně dobré téma, ale jednoduše zde bylo moc prvků, které mi trochu vadili a kazili celkový zážitek. V první řadě to byla postava Emmy Watson, která mi prostě nepřišla dobrá, její vývoj zvláštní, její motivace nedostatečné. Pak to byla i malost tématu, které jako by mělo jen lokální dopady, nikoli světové, jen s několika náznaky. Ale donutí vás to přemýšlet, hodně přemýšlet. A to je dobře.(1.5.2017)

• Zeck

Po konci této neskutečně nudy, která měla perfektní námět a ten nechala rozplynout jak páru nad hrncem v záplavě uboze sterilního scénáře bez sebemenší gradace a napětí, tristních hereckých výkonů ve vedlejších rolích (redneck Mencer mě bude strašit ještě ve snech) a brutálně naivního podání snažícího se hrát na emoce (Blil v poslední životní roli, představující sentimentálního rozklepaného tatínka, který se posrává a na erekci potřebuje vakuovou pumpičku - to aby bylo názorně vidět, že když ho u toho pozoruje celý svět online skrze kamery, je to vážně nemístné), jsem do ruky vzal svůj hloupý telefon a zkontroloval hodiny, o kolik času života mě sledování této nudy připravilo. Uvědomil jsem si, že jsem vlastně na tom posraným telefonu permanentně přihlášený u googlu, aby vůbec byl použitelný k něčemu lepšímu než jako zarážka na dveře, když má v sobě Android. Na tom posraným účtu jsem přihlášený i na tabletu, protože má Android taky, a jsem na něm neochotně přihlášen i na svém notebooku. To kvůli tomu, že když před lety koupil google youtube, člověk si u něj pod nátlakem musel zařídit účet, aby se mohl čarovně propojit s tím léta starým a fungujícím z youtube a člověk neztratil přístup k videím, které nahrál o mnoho let dřív, než se zkurvený google rozhodl být monopol a na oko koupit server na nahrávání videí, přitom ve skutečnosti chtít jen přístup k miliónům uživatelům a jejich datům. Stále je to ovšem anonymní vlhký sen každého třináctiletého dítěte z pseudoAnonymous, protože pokud by chtělo hipsterské, nechutně předražené, pozérsky vyhajpované, prakticky nevyužitelné a účelově nekompatibilní šunt Jablko, kterému na vteřinu přesně dva roky od zakoupení vybouchne baterie, vševědoucí Mrak a posmrtný odér Jobse v jednom by znal i tempo růstu jeho dětského ptáka po minutách. Když jsem si tohle všechno uvědomil a celý zpocený přečetl žánr této neskutečně ubohé nudy, řekl jsem si: "Proč je u toho do prdele sci-fi"? Bylo by hezké, pokud by tahle neskutečně nepovedená záležitost někomu ty oči otevřela stejným stylem jako jsem to teď předstíral já. To proto, aby je mohl opětovně zavřít, protože bez digitálních technologii (a s nimi spojených monopolních gigantů), by si v dnešním světě pomalu ani nevytřel prdel a dopadl by jako chudák Bill v tomto filmu. O to horší je skutečnost, že tvůrci tak zásadní a v dnešním světě všudypřítomné téma, které rezonuje v celé západní civilizaci, nebyli schopni přenést do filmu představující blízkou budoucnost a předvést alespoň současné "hrůzné" reálie, natož vymyslet ty budoucí trochu více záživněji a nebezpečněji než v podobě webkamer na pláži a hipsterů z nadnárodní korporace, kteří zcela dobrovolně dělají online stream vlastního sraní na záchodě. 30 %(15.8.2017)

Já teda vlastně nevim, co mělo být poselstvím filmu. Glorifikace toho, že jsme všichni online? Velebení toho, že až se půjdeme ráno vysrat, tak celý svět bude vědět barvu naší stolice, protože to chytrý hajzlík nahraje na klaudy někam na opačnou stranu světa a hned tomu dodá nějakej instáč filtr, aby to bylo pěkně hnědý.?? Emma Watson se chvilku snaží předvádět něco, co vypadá jako herectví, Tom Steve Hanks Jobs nudnej a Boyega se jen mihnul... Čekal jsem asi víc... 65%(30.7.2017)

• - Tom Hanks (Bailey) a Bill Paxton (Vinnie) spolupracovali už na filme Apollo 13 (1995). (chesterko)

• - Vo filme sú premietané skutočné zábery z rôznych nepokojov, konkrétne z moslimských krajín a Ukrajiny. (Jumar)

• - Natáčelo se v Kalifornii (USA). Jeden z videohovorů Annie (Karen Gillan) se pak natáčel ve Skotsku. (BMW12)