• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty, 2017, 110 min

Pekný príklad, kam až môže zájsť nekontrolovateľná a nebrzdená moderná technológia. Myšlienka filmu dokazuje, že aj ten najlepší a najčistejší pôvodný zámer alebo úmysel pokiaľ nemá žiadne mantinely a hranice, tak obyčajne vedie do niečoho zlého a zvráteného... Dejová linka nebola zlá, nenudila, len je na škodu, že príbeh akosi lascívne vyvrcholil práve v momente, keď to začalo byť najzaujímavejšie. Z hercov najviac vynikla E. Watson, Tom Hanks hral iba štandard (a bolo ho tu pomenej). Celkovo to vidím na lepší priemer, príjemná oddychovka. 65/100(16.7.2017)

• sidonka

Nevýrazný průměrný film o problematice, o které se nyní hodně mluví. Samotný film nic objevného ani strhujícího o sledování a veřejném sdílení na internetu nepřináší. Rozhodně nestojí za to ho vidět na velkém filmovém plátně. Například architektura velké bohaté firmy působí v interiérech až lacině, takže nic co musíte vidět "ve velkém". Televizní či jiná forma "sleduj filmy zdarma" stačí. Protože to je další v řadě snímků, za které jsem já osobně (navzdory průměrnému zpracování) zaplatila nemalou sumu za lístek, srážím hodnocení na 2 hvězdy. Problematika sdělování osobních informací a následného veřejného sdílení je sice pořád ještě dost zajímavá... Ale ti současní scénáristé z toho vycucají takové odbyté nic moc a filmovému průmyslu to nic moc zřejmě zatím stačí.(7.5.2017)

• Havaj8

Vizionářské sci-fi o technologiích budoucnosti, který by pomohly proti všemu zlu a všichni by se měli rádi. No ale to nestačí, je třeba expandovat a vynalézat dál. Všechno to vypadá pěkně, to se musí nechat, ale vlastně nechápu záměr Emmy Watson dělat to, co dělá. Nechat si vlízt do vlastního soukromí a lízt do soukromí všem lidem na světě, to nemá logiku, přestože by to bylo s dobrým úmyslem. Bylo otázkou času, kdy to někdo neunese a celý se to posere, ale to nevadí, protože oni jsou tak mocní, že po nich nikdo nejde. To mi opravdu vadilo a už mě ani moc nezajímalo jak to dopadne. Mimochodem dopadlo to jak jinak než pohádkově. Škoda dalšího promarněnýho potenciálu.(9.12.2017)

Bylo by to samozřejmě nesmírně vzrušující a všichni by z toho byli jistě naprosto nadšení, ale osobně u toho rozhodně být nechci, protože mě upřímně řečeno tahle nová náboženství trochu děsí a doufám, že se k podobným sektám v dohledné době moc lidí nepřidá. Jinak ten nápad ukázat to celé z pohledu nekritického naivního nadšení, je celkem neotřelý, jakož i z mého pohledu poměrně absurdní pointa. 65 %(4.5.2017)

Takovým filmům dávám zelenou. Je to neotřelé, má to myšlenku a vynikající pointu. Jó, jen si vykřížkovávejte reklamy a za moment máte zavirovaný PC, ani nemrknete okem. Antivirovou ochranu si musíte zajistit jinou antivirovou ochranou.....a podobně. Už v tom prťavým křížku to mají zabudované ty chytré hlavičky. Škoda, že tam měl Tom poměrně malou roli, ale takhle jsem mohla alespoň zaregistrovat fakt, že Emma umí hrát, položila se do toho se vším všudy.(23.7.2017)