Snímek Artemis Fowl studia Disney natočený podle oblíbené stejnojmenné knihy Eoina Colfera sleduje dobrodružný příběh dvanáctiletého génia Artemise Fowla pocházejícího z kdysi zámožné zločinecké rodiny. Avšak Artemisův otec byl unesen a Artemisova matka Angelina kvůli tomu chřadne. A tak Artemis Fowl spojí síly s rodinným bodyguardem Butlerem a vydá se do podzemní říše mocného národa skřítků, kteří dost možná za zmizením jeho otce stojí a jejichž nezměrné bohatství by mohlo obnovit zašlou slávu Fowlů. Artemis ukuje geniální plán, unese bojovnou kapitánku skřítkovské stráže Myrtu Krátkou a požaduje výkupné ve skřítčím zlatě. V cestě mu však stojí velitelka rozvědky a náčelnice skřítčí policie Břízná a kleptomanský trpaslík Hraboš Sláma, který se snaží Myrtu Krátkou zachránit. (Falcon)

Jakub.Holien odpad!

Krásná ukázka toho jak se Disney dívá na konzumenty svých filmů. Jako na kombíky bez mozku. kteří sežerou jakoukoli pí*****nu co pustí ven. Jediné čeho lituju je to, že to nakonec nešlo do kin, protože by byla velká zábava sledovat lidi kteří za tuhle pí****nu zaplatili. Mohl bych tady rozepsat tolik věcí, které jsou s tímto filmem špatně, ale napíšu tu pouze tohle: "Hlavně ať to vypadá dobře, nemusí to dávat smysl, ti idioti si toho stejně nevšimnou." Michael Goldenberg a Conor McPherson 2019 ()

Zoubek123

Film mě trochu zklamal a trochu potěšil, hodně se mi líbila nová tematika a nové nápady. Bohužel spoustu věcí nevysvětleno, děj má trhliny, hlavní záporak k ničemu prakticky a velice špatný scénář způsobil strmý pád tohodle filmu. Veliká škoda, promarněný potenciál. Hlavní hrdina na proplesk prosím. ()

BR23 odpad!

Môj detský sen spred niekoľkých rokov o tom aby natočili Artemis Fowl film sa vyplnil. Sen sa však zvrátil na nočnú moru. Asi v polke filmu som to musel prestať pozerať a rozhodol som sa k tomu vrátiť iba v prípade že niekedy v budúcnosti spravím nejakú hroznú chybu a pod nátlakom výčitiek svedomia si budem chcieť ublížiť. Vtedy sa k tomuto filmu vrátim a zvyšnú polovicu dopozerám. No dovtedy tomu, síce veľmi nerád lebo AF knihy sú moja srdcovka (teda minimálne prvé 3-4 diely), dávam tomuto ODPAD. Jedine čo mi je ľúto- je tých pár (?) hercov a ľudí, ktorí na tomto makali. Podobne ako s GOT 8. sériou, kvoli tomu najdebilnejšiemu scenáru trpí celý snímok a všetci ľudia v tom, vrátane aj tých čo by si zaslúžili uznanie. Takto žiaľ, to nebolo dostatočne vidno. :/ ()

Pavlis.xxx

Předlohu neznám, ale mohl z toho být další Potter. Bohužel se tak nestalo. Film byl na mě moc dětinský a značně nezvládnutý. Branagha mám rád, tak mě překvapilo jakej z toho byl mišmaš. Děti to asi pochválí, protože v tom nebudou hledat ty nelogičnosti atd. Škoda ()

RizzieRock

Film beru jako promarněnou příležitost. Z knižní předlohy se dalo vytěžit neskutečně víc, peníze podle úrovně efektů taky nechyběly... já nevím. Chování postav nedává smysl, chybí tomu nadhled a "šťáva", kterou v předloze vytvářelo právě to řekněme hajzlovské chování (nejen) hlavního hrdiny. Místo příběhu o geniálním mladém zločinci s bedlivě střeženým svědomím jsme dostali limonádu o rodinných vztazích s nepovedeným akcentem na sílu přátelství. Na přátelství, které na plátně nedostalo žádnou šanci na věrohodný vývoj. 3 hvězdy dávám za obsazení (Ferdia Shaw v mých očích rozhodně obstál, a nejen on), jednu naprosto úžasnou hlášku, kterou nebudu vyzrazovat, a sympatické irské prostředí. A za to, že tunelovací schopnosti Slámy Hraboše nepostihla cenzura, protože jsem popravdě čekala opak. Co se dá dělat, snad budoucnost přinese skutečně kvalitní filmovou/seriálovou adaptaci. Čekání pokračuje. (Pro zájemce, knížky opravdu doporučuji všemi deseti. Je to naprosto skvělá, napínavá a vtipná série nejen pro děti.) ()

WazzapKal

Nechápu ta hodnocení. Jasný není to úplně top a z předlohy dost věcí vynecháno, ale zase co nacpat do jednoho filmu. Chtěl jsem dát 4*, ale dám 5 na boost už jen z principu že aktuálních 28% si to fakt nezaslouží. ()

Shadowrat

Dobře, není to film TOP kvality, ale rozhodně to není odpad, jak je tu mnohými prezentováno. Předlohu neznám a špatný film bych určitě poznal. Tento jsem se zájmem dokoukal do konce, ano byly tam dějové zvraty, které by chtěly více času pro opodstatnění, ale určitě se na něj někdy podívám znovu a budu se těšit na případné pokračování. ()

majorzeman13

Podprůměrná,nepovedená rodinná fantasy. Oddychovka. Jednohubka. Taková rychlokvaška roku. Mých 40% je dle mne,tak akorát nemyslíte? ()

ArchAngel_

jako dobrý, ale proč nám dávají druhý díl? Tohle je evidentně druhý díl, protože úplně chybí první díl, tedy vysvětlení, o co tam vlastně jde, seznámení s postavami a světem atd. ... a také chybí třetí díl, protože film končí prakticky uprostřed děje ... Neznám předlohu, ale prostě tohle vypadá jako prostředek nějakého seriálu ... přitom ten svět vypadá hodně zajímavě, vizuálně zajímavé, postavy zajímavé. Ale kde je sakra zbytek filmu, resp. kde je zbytek téhle minisérie/série, protože jako samostatný jeden film to nedává sebemenší smysl!!! ()

lip2

Musíte k tomu přistupovat ,že s knihou to z 80% nemá nic společného a taková hezká pohádka pro děti hezký vizuál. ()

BlackBarron

Čekal jsem to dle recenzí horší. Spousta dialogů je nelogická, příběh dětinsky jednoduchý, ale má to skvělý vizuál. Když u toho člověk vypne, tak je to příjemná pohádka jako SpyKids. 65% ()

podlet

Bral bych to jako pilot k nějakýmu blbýmu seroši. To by mi bylo uplně jedno, jak je to děravý. Bavilo mě to, ale nízkýmu hodnocení se nedivim. ()

jabbo123

Knihy jsem nečetl, takže nemohu soudit originál, hodnotím film - a ten nedopadl dobře. Hlavní problém mám s hrozně nesympatickými herci a jejich postavy. Obézní méďa, který mluví jako Liam Neeson nebo ještě lépe Batman, který je ještě k hrůze všech pokouší vtipkovat... Jako Batman tu mluví i Judi Dench, brutální a nejdrsnější generálka elfí říše. Ta na druhou stranu hraje poměrně dobře, ale zvláštní cringe pocity ve mě ta babička v uniformě stejně vyvolávala. Geniální klučina, který je neskutečně plochý a jeho namachrované proslovy, při kterých na něj ve zpomaleném modu najíždí kamera jsou už opravdu na zakrytí očí. Namachrované proslovy obecně v kontrastu s hlasem a tím co se děje na obraze jsou trapné až to bolí. Enviroment, lodě a elfí město jsou udělané dobře, alespoň na tom je vidět Disney - na druhou stranu od Disneyho bych čekal větší a barevnější jízdu - chápu, že to má být začátek a do podsvětí se podíváme příště, ale čpí z toho lacinost na sto kilometrů. Poměrně zajímavá záporačka, která vězní naprosto znuděného a katastrofálního Colina Farrella (jeho supertáta mu jako role vůbec nesedí). O krtko-obro-trpaslíko-batmanovi, který žere a kadí hlínu - se nebudu vůbec vyjadřovat... Tohle mohlo být daleko, daleko lepší. Disney měl určitou úroveň, tímhle jde dost dolů. ()

GoodStenly

No, čekal jsem jak to dvě nadané děti "nandají" světu dospělých a v podzemí, bohužel to dopadlo jako hodně nepovedená verze "mužů v černém", slabé... ()

FakinAdsso odpad!

Wtf, já chápu, že Branagh to asi úplně nechtěl dělat. Ale tohle je doslova neprofesionální zrůdnost z roku 2000, po které by měl u filmu skončit. ()

Dočkáme se více premiér na Disney+?

Dočkáme se více premiér na Disney+?

19.10.2020

Jeden z největších blockbusterů letošního roku měl být snímek Black Widow – komiksové rozloučení Scarlett Johansson s Marvel Cinematic Universe. Kvůli pandemii však došlo k odkladu takřka o celý rok… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)