Snímek Artemis Fowl studia Disney natočený podle oblíbené stejnojmenné knihy Eoina Colfera sleduje dobrodružný příběh dvanáctiletého génia Artemise Fowla pocházejícího z kdysi zámožné zločinecké rodiny. Avšak Artemisův otec byl unesen a Artemisova matka Angelina kvůli tomu chřadne. A tak Artemis Fowl spojí síly s rodinným bodyguardem Butlerem a vydá se do podzemní říše mocného národa skřítků, kteří dost možná za zmizením jeho otce stojí a jejichž nezměrné bohatství by mohlo obnovit zašlou slávu Fowlů. Artemis ukuje geniální plán, unese bojovnou kapitánku skřítkovské stráže Myrtu Krátkou a požaduje výkupné ve skřítčím zlatě. V cestě mu však stojí velitelka rozvědky a náčelnice skřítčí policie Břízná a kleptomanský trpaslík Hraboš Sláma, který se snaží Myrtu Krátkou zachránit. (Falcon)

Ace.A.T.L.

Tak, žádná hrůza to nebyla, ale bylo to hrozně neosobní a tak nějak celkově nedotažený. Ne, že bych se nudil, ale taky to nebyla žádná zázračná hodina a půl života. Nebudu to úplně hanit a tak dám průměr. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

KukulienkaHO

Nejedná sa určite o tak príšerný film, ako to má tu hodnotenie. Každopádne, nejedná sa ale ani o dobrý film. Je preto isté, že sa na základe ohlasov na "Artemis Fowl" Disneymu nepodarí vygenerovať novú fantasy ságu, ako bolo určite zamýšľané. K filmu: Príbeh je nepostačujúci, dosť jednoduchý, priamočiary. Skrátka v priebehu filmu nedôjde k žiadnemu výraznejšiemu zamotaniu deja, okrem začiatočnej zápletky. Postavy sú nevýrazne napísané aj zahraté. Teda až na elfskú veliteľku a obrieho trpaslíka - tí sú celkom zaujímaví. Judi Dench a Josh Gad odviedli parádnu prácu. Finále je chaotické, človek netuší, čo sa vlastne deje. ()

p.a.douch

Takže takhle promrhat potenciál je obdivuhodné. Scénář stojí za houby, Branagh taky moc nezapracoval a casting je tragédie. Na druhou stranu hudba ujde, prachy jsou znát a délka je snesitelná. Farell hraje blbě, Denchovou asi chytl houser a představitel titulního hrdiny? Tak ten ve mě moc sympatií nevzbudil. Scénáristé to úplně zbabrali a Branagh? Ten jen potvrdil, že by měl zůstat u Shakespeara. Nic jiného mu režijně nejde a akční filmy už vůbec. Fanoušci knižní série zapláčou. Bavil mě snad jedině Gad a to je sakra málo. ()

Rian_witcher

Lara McDonnell je jediným kdo svůj part odehrál důstojně. A ještě pochválím zajímavý nápad autora knihy na vybudování podzemního světa s pohádkovými tvory. Snad je kniha daleko zajímavější než ten digitální mumraj bez nápadu, který vytvořil Kenneth Branagh. Zmatek nad zmatek kdy se zničeho nic stávají postavy přáteli, 90% postav (např. komorník, Artemisova neteř a vlastně ani samotný Artemis mladší) nemá ve filmu žádný smysl a ani význam pro děj. Jistě je to točené Disney studiem pro děti, ale mimo víly strážnice a zajímavého přerostlého permoníka vás ve filmu nepobaví ani nezaujme nikdo. ()

bonovox

Nie je to až taký prúser, ale aj tak je tento film stratou času, zlí, hlavne detskí herci, hrozná Judi Dench a hrozný scenár. Branagh (ako rodený ír) sa síce ako režisér snaží ale výsledkom je nuda. 40 % s odretými ušami ()

jakobin22

Ten arogantní spratek mě natolik vytáčel, že jsem to nezvládl ani dokoukat....to je vlastně taky umění...udělat ze stěžejní postavy něco, co po pěti minutách nenávidíte...to se jim povedlo...kdyby se to k postavě hodilo a hrál záporáka....jenže... ()

neo177

Nadherna knizna seria na ktorej zfilmovanie sa cakalo hodne dlho. Vznikol z toho strasny odpad film, ktory tu jednu hviezdicku ma naozaj len za CGI, pretoze aj Doylove hudobne snazenie je naozaj... divne. Skoda. ()

LencaN

Po dlouhé době film, který jsem dokoukala jen z principu, abych ho s čistým svědomím mohla ohodnotit. Takovou pitominu jsem nečekala. První záběr na mladého Artemise Fowla a jeho rozsudek v mých očích byl dokonán - bude to průšvih. Jak mohli vybrat takovou kamennou tvář jako hlavního hrdiny rádoby nové scifi ságy na nekonečně mnoho dílů? Ferdia Shaw byl extrémně kamenný a nesympatický. Měla jsem chuť ho ostříhat a vlepit mu pár facek, aby aspoň nějaký výraz vůbec na své tváři vytvořil. Kupodivu filmařsky to bylo hezké, kostýmy, triky, dokonce i zbytek osazenstva herců byl fajn, známá jména - Colin Farrell, Judi Denchová. Ale ten příběh byl hodný odsouzení a následného rychlého zapomnění. O co tam vlastně šlo... máme tu skřítky, víly, permoníky, hledače těchto bytostí, kteří si z toho udělají tajný byznys... nebo snad rodinná tradice? Stupidní scénář, až to bolí. ()

brasek

Neviem či som starý na takéto rodinné fantasy, ale z môjho pohľadu tento snímok je strašná kravina až pochybujem o údajnej obľube knižnej predlohy. Artemis Fowl je absolútne nesympatická postava a to sa nechcem navážať do vnuka Roberta Shawa. ()

Frantisek

Četl jsem knihy a mám je velmi rád. O to víc mě mrzelo, že film je tak nepovedený. Od knih se děj velmi odlišuje a herecké výkony jsou dost chabé. ()

Ravencreast odpad!

Jen co jsem viděl první trailer, hned jsem tušil že to bude propadák. Takový Eragon no.2. A světe div se nemýlil jsem se. Jsem fanda knih již od jejich vydání a dát tohle dílo do rukou Disneymu je asi tak stejně logické, jako mlátit kladivem do granátu. Najmout scénáristy se znalostí knihy - 12 let klučina, kterému se pohřešuje otec vydírá skřítky - napadne snad jen lidi od Disney. Hlavně aby tam byla silná ženská role, černoch, gay, asiat a zbytek je nepodstatný. ()

Sefko

Ako u všetkého aj tu platí správne načasovanie. A Artemis má meškanie minimálne desať rokov. Vtedy by to šlo. Ale teraz? P.S. Mne sa to jednoducho páčilo. Čo tam po logike? Veď je to rozprávka. ()

alisek87

Velká škoda, tenhle film měl velký potenciál, příběh a celková atmosféra byla super, skvělý Colin Farrell, ale celkově to tentokrát z dílny Disney nevyšlo, jak zamýšleli. Zase úplná ztráta času to není, ale očekávání to bohužel nesplnilo. Dvě hvězdičky za Colina a nádherné Irsko, dětem se to určitě bude libít a dospělý u toho může dělat něco jiného, jako kulisa dobré. ()

R.Hammond

Bylo to jako vidět epizodu seriálu z prostředka série. Ten seriál by se mi určitě zamlouval, ale je ve stylu Doctor Who - tedy epizody na sebe příliš nenavazují, občas se interní prvky popírají, companioni jsou občas důležitější než hlavní postava (nebo naopak jen překáží) a většina starších dílů za záhadných okolností zmizela (a jakákoli následující epizoda pochází z navazujícího cyklu)... Ale vizuálně pěkné, pro ty co Fowla četli (ale nebyli do něj magoři, jako třeba má úžasná a vzdělaná sestra se slabostí pro knihy) je to pěkný 'nostalgický' film.... Prostě si jen domyslet ty plot holes a jde to ;) :D (no a mám slabost pro Branagha, takže mu vždy držím i jen virtuální palce a zvedám čsfd karmu i lehce vyšším hodnocením). ()

Yoru

Patrím medzi fanúšikov knihy, preto keď som videla trajler tak už som bola sklamaná z toho čo som videla, ale čo už osud nechcel kukla som si film, a ako som si myslela, totálne ma sklamal. V živote som tak moc nechcela vypnúť telku ako dnes, keď som si to pustila...ale vydržala som a dala som to do konca. Otras a v živote to už nechcem znova vidieť. Synovi som dala radšej knihy prečítať, nech vie o čo vo filme prišiel. ()

UncleMorty

Děravý jak les po zásahu kůrovce v roce 2020. Přiznám se že předlohu jsem nečetl a ani jsem nevěděl že existuje, byť z mého okolí jsem pocítil jistý nával emocí po tom, co vůbec film Artemis Fowl oznámil začátky produkce. I tak je na filmu neskutečně znát, že ho měla v ruce rychlokvašná produkce. Pro mě jako člověka co univerzum vůbec nezná to byla doslova katastrofa, nesouměrné skoky v ději, které na sebe kolikrát dost nevěrně navazují nepůsobí vůbec jako celek, ale jako takový myšmaš scén. Škoda ()

Dočkáme se více premiér na Disney+?

Dočkáme se více premiér na Disney+?

19.10.2020

Jeden z největších blockbusterů letošního roku měl být snímek Black Widow – komiksové rozloučení Scarlett Johansson s Marvel Cinematic Universe. Kvůli pandemii však došlo k odkladu takřka o celý rok… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)