Triezve fajn ohľadnutie za dobou temna v bývalej DDR. Myslím si, že nemecké publikum muselo ísť od smiechu do kolien, i ked pri nostalgickej spomienke, možno aj cez nejakú tú slzičku.(29.1.2021)

• slunicko2

Němci se překonávají. 1) S detailní znalostí politické situace v NDR v roce 1989 bych asi ocenil některé vtipy více. Ale pořád je to humor poněkud těžkopádný a neohrabany...prostě německý. Grácii (komentátor mchnk****) jsem tu nenašel._____ 2) Úplně na konci je perfektní fór._____ 3) Líbil se mi 31letý Švýcar Marc Benjamin (Annin kluk Matti)._____ 4) Rozlučme se, milé děti, poselstvím hodného strýčka Ericha (Honeckera...poznámka pro neznalé): Vorwärts immer, rückwärts nimmer! Vždy kupředu, nikdy zpátky!(17.1.2021)

Ukázkový způsob, jak se s grácií a humorem vypořádat s temnou minulostí. Precizní režie, skvělá atmosféra, scénář i herectví, ale hlavně úžasně ukočírovaná směsice žánrů. I když je zde uveden jen jeden, film má výbornou dramatickou část a dokonce i nenucenou formou zvládá ukázat bolševickou krutost a bezcharakternost (kontrast dvojího týmu fízlů od Stasi, jeden rozesměje, druhý docela zchladí či samotný čínský způsob potlačování demonstrace). Snímku nechybí ani žánr romantický, který je také nedílnou součástí této trochu ulítlé, ale i tak inteligentní a velmi povedené komedie. [Filmový klub Citadela - Litvínov](15.5.2018)

uměleckou hodnotu nemělo dílko pražádnou ale oceňuji ho tak vysoko proto, jakou srandu z toho vysekali.Kabaret o který se postarali herci,scénář byl poměrně slabota.Dokonce i kamera zabírala jako tehdy - věcně,bez filtrů a zběsilého švenkování.Já jsem se pobavila.I když téma je spíš tendenční ,tehdejší dobu dehonestovat(5.12.2019)

Milé, svižné, vtipné, pozitívne. Rozhodne to za lístok do kina stálo, aj keď nezabudnuteľný zážitok to nie je.(29.4.2018)