Pád železné opony se blíží, ale v DDR o tom ještě nic nevědí. Náznaky tání tu jsou. V jednom z berlínských divadel nacvičují satiru, v níž důležitou roli hraje generální tajemník komunistické strany Erich Honecker. Herec Otto Wolf je mu díky špičkové prostetice ze západu k nerozeznání podobný. Namísto divadelního představení ho čeká mnohem náročnější role: bude muset proniknout do ústředí strany a vydat rozkaz, který zastaví krvavý zásah proti demonstrantům. Otto totiž zjistí, že jedním z nich je i jeho dcera. (Film Europe)

kolemjdouc

uměleckou hodnotu nemělo dílko pražádnou ale oceňuji ho tak vysoko proto, jakou srandu z toho vysekali.Kabaret o který se postarali herci,scénář byl poměrně slabota.Dokonce i kamera zabírala jako tehdy - věcně,bez filtrů a zběsilého švenkování.Já jsem se pobavila.I když téma je spíš tendenční ,tehdejší dobu dehonestovat ()

bohemia_regent

Velmi zdařilá komedie, která se veze na stejné vlně humoru, jakou známe z filmů podle scénářů Miloše Macourka z konce 60. a hlavně ze 70. let, ať už je režírovali Lipský, Polák nebo Vorlíček. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Kupředu! ()

slunicko2

Němci se překonávají. 1) S detailní znalostí politické situace v NDR v roce 1989 bych asi ocenil některé vtipy více. Ale pořád je to humor poněkud těžkopádný a neohrabany...prostě německý. Grácii (komentátor mchnk****) jsem tu nenašel._____ 2) Úplně na konci je perfektní fór._____ 3) Líbil se mi 31letý Švýcar Marc Benjamin (Annin kluk Matti)._____ 4) Rozlučme se, milé děti, poselstvím hodného strýčka Ericha (Honeckera...poznámka pro neznalé): Vorwärts immer, rückwärts nimmer! Vždy kupředu, nikdy zpátky! ()

mchnk

Ukázkový způsob, jak se s grácií a humorem vypořádat s temnou minulostí. Precizní režie, skvělá atmosféra, scénář i herectví, ale hlavně úžasně ukočírovaná směsice žánrů. I když je zde uveden jen jeden, film má výbornou dramatickou část a dokonce i nenucenou formou zvládá ukázat bolševickou krutost a bezcharakternost (kontrast dvojího týmu fízlů od Stasi, jeden rozesměje, druhý docela zchladí či samotný čínský způsob potlačování demonstrace). Snímku nechybí ani žánr romantický, který je také nedílnou součástí této trochu ulítlé, ale i tak inteligentní a velmi povedené komedie. [Filmový klub Citadela - Litvínov] ()

hygienik

Milé, svižné, vtipné, pozitívne. Rozhodne to za lístok do kina stálo, aj keď nezabudnuteľný zážitok to nie je. ()