Kupředu levá

Forwards Ever!

Ľavou vpred!

Komedie

Německo, 2017, 98 min

Ukázkový způsob, jak se s grácií a humorem vypořádat s temnou minulostí. Precizní režie, skvělá atmosféra, scénář i herectví, ale hlavně úžasně ukočírovaná směsice žánrů. I když je zde uveden jen jeden, film má výbornou dramatickou část a dokonce i nenucenou formou zvládá ukázat bolševickou krutost a bezcharakternost (kontrast dvojího týmu fízlů od Stasi, jeden rozesměje, druhý docela zchladí či samotný čínský způsob potlačování demonstrace). Snímku nechybí ani žánr romantický, který je také nedílnou součástí této trochu ulítlé, ale i tak inteligentní a velmi povedené komedie. [Filmový klub Citadela - Litvínov](15.5.2018)

Milé, svižné, vtipné, pozitívne. Rozhodne to za lístok do kina stálo, aj keď nezabudnuteľný zážitok to nie je.(29.4.2018)

uměleckou hodnotu nemělo dílko pražádnou ale oceňuji ho tak vysoko proto, jakou srandu z toho vysekali.Kabaret o který se postarali herci,scénář byl poměrně slabota.Dokonce i kamera zabírala jako tehdy - věcně,bez filtrů a zběsilého švenkování.Já jsem se pobavila.I když téma je spíš tendenční ,tehdejší dobu dehonestovat(5.12.2019)