No, +- 170. nejlepší film historie. O tom by se dalo velmi jednoduše pochybovat. Zajímalo by mě, jak by veškerá hodnocení vypadala, kdyby měla třeba 100 000 hlasů. To by se asi děly věci. Tahle komedie byla pro mě vyloženým průměrem, protože pár fórů sice dobrých bylo, ale jinak je to mlácení prázdné slámy. 60%(6.7.2017)

Tohle je jeden z filmů, ve kterých Vlasta Burian potvrzuje svou genialitu. Zvlště vedle ostatních herců z nichž většina je o několik tříd níže. Dražba majetku bohaté rodiny v dluzích je úžasná scéna ("To je bůžek???To není milostivá paní? Je,že jo?!...":-)))) ), která nemá absolutně žádnou chybu, snad jen že je příliš krátká. A spousta dalších hlášek, které jsou díky skvělé burianově komice opravdu úžasné ("Já jsem Zmok. - A kvůli tomu jdete k advokátovi?? - Josef Zmok - Tak kterej jste zmok,vy jste zmok nebo Josef zmok"?? :-)))).(27.6.2005)

V roku 1938 sa schylovalo k smutnym udalostiam pre Ceskoslovensko /29. 9. 1938 a 2. 11. 1938 su uz notoricky zname udalosti/, a tak na odlahcenie dusivej surovej reality vznikla tato komedia s Vlastom Burianom a Marvanom. Burian sa predstavuje v roli svojrazneho advokata, ktory ma na starosti kopu veci /financne zalezitosti istej rodiny, laska/. Politicky podtext filmu je nepopieratelny, ten je vsak zakryty duchaplnym a doslova genialnym komedialnym talentom samotneho Buriana. Ked sa vsak prvky komedie vytratia, vystupuju do popredia 2 veci. Jednak uz mnou spominany politicky podtext filmu a este aj drsna, surova realita politickych udalosti roku 1938. Komedia je to na urovni, uznavam. 92 %(22.4.2014)

Tento groteskní počin je něco, co já prostě můžu. Film vtipy jenom srší a humor Vlasty Buriana se tu hned od začátku projevuje tak, jak má. Jsem naprosto spokojen i s jinými herci. Jmenovitě třeba Šléglem, či Marvanem, nebo neopomenutelné Adiny Mandlové. Příběh na tu dobu také není žádné hloupé klišé. Když si vezmu, jaké prostředky tehdy k tomuto kousku měli a jaké mají dnes, musím smeknout klobouk. Zkrátka bravo. 5/5(25.10.2013)

JUDr. Primitiv zamilovaný do rozmazlené dcerušky z idiotské rodiny, která nezná své majetkové poměry. Někdejší dojem byl skvělý, neměl jsem si to už pouštět. Burian a jinak nic, to může fungovat u takového filmu, jako je Přednosta stanice, kde je to "nic" důsledné (a kde má král Vlasta navíc skvělého nahrávače v Marvanovi), ne však u filmu stavějícím na obludné červenoknihovničkové úchylnosti. Navíc: skvělé Burianovy skeče jsou nejednou říznuty fousatostí až trapností. Navíc: Burianem se hloupě přeplácává (viz např. finální scénu na lyžích). Navíc: v předvečer Mnichova agitační komedie o starých monarchistických strukturách? To jste upadli, občani, ne? Z původních čtyř hvězdiček mám po čerstvém znovuzhlédnutí chuť ponechat jen dvě, třetí přidávám pro případ, že už tehdy šlo o parodii.(27.9.2011)

• - Film byl natočen na motivy divadelní hry Rudolfa Österreichera "Konto X". (Komiks)

• - Na premiéře filmu byl i tehdejší ministr národní obrany František Machník, po kterém Burian chtěl, aby jej přijal do důstojnického sboru. Pan ministr souhlasil a jmenoval jej poručíkem kavalérie. (kosticka7)

• - Ve scéně, kdy Ducháček (Vlasta Burian) vysvětluje manželům Rabasovým (Václav Trégl a Marie Blažková) právní následky převzetí peněz ve výši 25 tisíc korun, říká, že je vezme "do úschovy, na 8 dní. Ale co na 8 dní, do pátku, protože v pátek nám dá Kalous". Když však v jedné z předcházejících scén Ducháček volal právě do firmy Kalous, bylo mu slíbeno zaslání pouhých 10 korun. (Klot)