Včelka Mája: Medové hry

• Německo Die Biene Maja - Die Honigspiele (více)

V Májině úlu to bzučí vzrušením, už dokončili letní sklizeň a z Buzztropolis přijel vysoký hodnostář s důležitým vzkazem pro královnu. Obdrží její úl už konečně pozvánku na Velké medové hry? Ale Májino nadšení rychle opadne, když zjistí, že její úl nejenže se nesmí soutěže zúčastnit, ale že císařovna také požaduje, aby její úl odevzdal polovinu letní sklizně medu jako příspěvek na výživu atletů soutěžících na Velkých medových hrách. V rozporu s přáním královny se Mája rozhodne odjet do Buzztropolis a osobně se postavit před císařovnu. (Vertical Entertainment)

Gogo333

Na Včelku Máju jsem jako malý koukal, tak jsem chtěl trochu zavzpomínat a mrknul na nový film. Animace samozřejmě už v novém provedení (vůbec by mi nevadila původní), příběhově mě to nijak nezaujalo. Postrádal jsem tam nějaký humor a nebo napětí. Takové prázdné a nezáživné. Chudáci děti, aby slušnou pohádku pohledaly. ()

duddek

Už v předchozím filmu měla Mája (i Vilík) bůhvíproč zelené oči, tady to pokračuje (přitom v původním seriálu má normálně černé). Mája se v této sérii chová spíš jako puberťačka, evidentně už tvůrci cílí na malinko starší děti, a to i psychologií postav. Hop má v příběhu jen pár štěků, zjevuje se vždy dost násilně, a navíc jeho filosofování k Máje budí rozpaky, děti ho nemají šanci pobrat. Ale díky soutěžení je příběh aspoň dobrodružný. ()

silentname

Tak som rovno s prvým filmom stiahol aj pokračovanie "Maya The Bee: The Honey Games". A opäť môžem iba povedať, že originality si to moc nevzalo. Myslím si, že deti si to môžu užiť, no pri komkoľvek inom si to nemyslím. Tentokrát budeme vykrádať iný animovaný film a to konkrétne "Monsters University". Vytiahnite z toho všetky originálnejšie momentky a máme tu presne to isté. Vieme ako to dopadne, vieme čo za posolstvo film na konci na nás vytiahne, postavy sú jednoduché a videli sme ich miliónkrát a neprináša to absolútne nič nové. Žiadne reálne prekvapenie. Posolstvo filmu je síce dobré, no myslím si, že jedine pre deti. Rodičia im to môžu pustiť a bude to v pohode. No rokmi prídu na to, že to dokopy nič reálne nebuduje, ani nemá nejaké originálne prvky. Nevieme prečo majú medzi sebou kráľovná s vládkyňou spor. To by bolo zaujímavé vidieť. Lenže ani na konci film nič nepovie. Animácie sú o niečo lepšie ako naposledy, no stále nemám pocit, že by to boli nejaké prelomové počítačové animácie. Ale tá farebná paleta a pozadia vyzerajú veľmi dobre. Mrzí ma, že sa Stig z prvého filmu sem vôbec nedostane, Flip tu je dokopy na pár scénok a nové postavy sú klišé. Takže tieto hry ma rozhodne nenadchli. Z filmu je pre mňa ťažké si niečo odniesť. Sorry. Hodnotenie: C- ()

blondboss

Medové hry sú sviežim pokračovaním novodobého spracovania dobrodružstiev včielky Máji a trúdika Vilka. Keď sa človek zapozerá, ten dej ho v zásade pekne pohltí a nie je to prekvapivo zamerané len na najmenšie deti. Príbeh hlavne o priateľstve a o tom, že poctivosťou ďalej zájdeš. Pre deti určite poučné a zároveň zábavné. 60 % ()

majo25

Veľmi podobné ako jednotka, akurát záchranu včelieho spoločenstva nahradili športové hry a s nimi spojená záchrana medu. Zábavnosť ostala, aj keď väčšinou ide o jednoduchý situačný humor, pribudli nové postavy a nové výzvy. Samozrejme, že príbeh je klasické klišé, ale vcelku pozerateľné a občas aj zábavné a myslím, že pre mladšie osadenstvo úplne ideálne. ()