poster

Bufo Alvarius

 • Česko

  Bufo Alvarius - The Underground Secret

Dokumentární

Česko, 2017, 84 min

Režie:

Filip Záruba

Scénář:

Filip Záruba

Producenti:

Filip Záruba

Střih:

Filip Záruba
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • pushover
  ***

  Dokument, který se pokouší sdělit nesdělitelné, opakováním stále stejných faktů, navíc řemeslně krajně nezvládnutý.(4.4.2018)

 • Stanley
  ****

  Velmi zdařilý dokument snažící se v rámci dostupných možností přiblížit a zprostředkovat zážitky a zkušenosti několika účastníků halucinogenních dobrodružství při požití látky získávané z ropuchy koloradské. Hlavní hodnota dokumentu přirozeně nespočívá jen ve výpovědi samotných zážitků daných účastníků, ale především v tom, na co ti, kteří touto zkušeností prošli, nejčastěji poukazují. Bohužel osobní zkušenost je nepřenositelná, a tak názory na tento film se jistě budou vyhraňovat na příznivce a odpůrce psychedelických látek a zřejmě i psychospirituální tématiky vůbec. To se ukázalo už na besedě pořádané po autorské projekci na akademické půdě, kde se do tvůrců dokumentu a zástupce transpersonálních psychologů (Michael Vančura) navážel hlavní představitel hnutí Sysifos (Čeněk Zlatník), který neudržel na uzdě svou emotivní zaujatost vůči Stanislavu Grofovi. Podobné vyhrocené názory jistě brzy uvidíme i na zdejších komentářích, které se tu začnou objevovat. Bohužel podobnými třenicemi si často necháváme zatemnit zrak a ztratit tak ze zřetele to skutečně podstatné, co se v tomto dokumentu sděluje a co si z něj může odnést každý divák bez ohledu na to, zda sám má či nemá jakékoli (psycho)spirituální zkušenosti.(9.3.2018)

 • mmmxzzz
  *****

  .........prostě musím......(27.5.2018)

 • sator
  *****

  Všechno je jinak...😉(26.4.2018)

 • Maynard.
  ***

  KAšpi s Čajem mě na tohle dokonce lákali do kina, ještěže sem se nezúčastnil, páč na to nakonec čučeli u Čaje doma :o)). Jediný co na tomhle dokumentu je zajímavýho, tak samotná žába a řeči toho 1.profesora, kterej asi ví o čem mluví, když zkusil všelijaký psychadelika, který existujou. Jo, žábu bych si rozhodně chtěl vyzkoušet, páč o ni všichni mluví, že ti otevře oči, že už nikdy nebudeš agresivní, kdyby prej všichni na Světě dali Žábu, nebyly by žádný války :o). Jasný, je to hodně nadnesený, ale věřím, že nejsilnější psychadelikum na Světě tohle dokáže. Hodně mě štval ten mexikánec v klobouku, nejen, že divně mluvil, ale taky když byli lidi zžábovaný, tak kolem nich lítal jak prdlej s ritmickým vejcem a poskakoval jak pako. Třeba se to jednou dostane až za velkou louži.(9.1.2019)

 • dwbmb
  *

  Velmi vzácně jsem měl problém projekci vůbec přetrpět do konce. Velmi špatně natočené tlachání (prostřihy během rozhovoru pokaždé v jiném barevném podání, nepasující zvuk na obraz). Chápu, že musí být extrémně těžké popsat vnitřní prožitek, natož zachytit na kameru, ale zvolený způsob - tedy nechat to donekonečna opakovat mnoho různých lidí po sobě - na mě vůbec nefungoval. Vůbec mě nebavilo to poslouchat pořád dokola, až se z toho stal zážitek nesnesitelný. Sorry. SPOILER ALERT Nedozvíte se vůbec nic o žábách.(28.3.2018)

 • Anteia
  **

  65 minut, kdy vám nemusí sednout provedení, moc, moc a ještě navíc v daném čase vám toho zase tolik nesdělí a dozvídáte se v podstatě, to co už víte předešle před projekcí z různých článků, s tím že v dokumentu to ale slyšíte od více různých lidí a opakovaně, vau. Pak na konci potěší u titulků techníčko - a to je asi všechno. 40 % za film. Ale 90 % hodnotim vibes, který jsem si odnesla po filmu a především po diskuzi, protože tolik pure uklidňující energie jsem dlouho nezažila, cenim. Bez diskuze ale těžce nesdělné a bez větších potenciálů.(17.3.2018)

 • JeyeK
  **

  Na první pohled dechberoucí audiovizuální výprava skupiny psychonautů, kteří se vydávají prozkoumat nejhlubší nitro psychedelického vesmíru. Zážitky s intenzitou mimo naši představivost, které pouhými slovy nelze předat. Opojná extáze, kterou má málokdo šanci zažít... A pak se z toho proberete a uvědomíte si, že je to jen banda lidí, kteří si dali nadmíru silný matroš, a ten jim řádně rozjebal mozek. 40 %(12.1.2018)

 • Horus8
  *****

  Žabku jsem vyzkoušel na vlastní tělo a mohu jen doporučit, ovšem nic pro malé srábotky(26.3.2018)

 • doubravkaa
  ****

  Strhující.....kdyby mi hned po shlédnutí filmu někdo podal ruku s touto látkou, nejspíš bych neodolala.Trochu vidím úskalí v tom, že tu není zobrazena vůbec žádná zkušenost s nežádoucími účinky. Slyšela jsem, že někdo může mít potom i celé týdny problémy. Film mě motivuje k tomu, abych šla meditovat a zkusila se aspoň trošku přiblížit k tomuto vědomí bez psychedelik. Je to skvělý záznam prožitku těch lidí a doufám, že jejich zkušenosti jsou pravdivé a ne jen nějaké halucinace.(28.12.2018)

 • karpov
  ****

  Nutno vidět. Nebo spíš zažít(30.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace