Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

mouzi

Celkem zajimava a trochu matouci smesice dramatu a komedie. Nejsem si jisty, jestli by to stalo za zhlednuti bez Deppa. Je to lepsi nez na 3*, ale na 4 to asi nemelo. ()

Dawe2

Čtvrtá hvězda je za Deppa, možná i kus té třetí :-). Potěšilo mě provedení snímku, komediální ladění. Takhle se na to dalo velmi dobře koukat. V několika směrech jde film proti zažitým trendům a to je dobře. Rozhodně má film co říct a není z těch ,co by vyšuměly hned po shlédnutí. Zároveň to ale není vyložený ždímač emocí. Depp to zahrál výborně. A myslím, že by měl ještě na mnohem víc, přál bych mu i sobě další pěkné role. ()

rigby

Sólo exhibice pana Deppa. Vedle něj nikdo jiný nemá šanci a vlastně tam už není místo. I když se nakonec jednalo o zcela očekávatelné věci a řeči plné nejrůznějších klišé, tak na druhou stranu musím konstatovat, že Depp opravdu dokázal zaujmout. Ale podruhé už není důvod se na tento film dívat. Nekonečná byla také závěrečná kapitola plná slz. ()

marrrrian

Ako mnohým iným užívateľom hodnotiacich nižším skóre, aj mne je jasné, že Johnnymu tie monológy, dialógy, múdrosti a výlevy naordinoval tuctovo filozofický scenár snažiaci sa do 90 minút narvať čo najhustejší mix univerzálnych hlášok o zmysle života a kontrastných odľahčených momentov. Nemyslím, že film toto svoje konanie vlastne nejak skrýva. A práve preto sa človek nemusí snažiť nájsť hĺbku medzi riadkami a nemusí byť sklamaný, že nenašiel. Všetko, čo malo byť povedané, v ňom povedané je. Prečo je tento film podľa mňa dobrý? Pretože paradoxne zobrazuje záverečnú fázu života jednej umierajúcej postavy príjemným feel good spôsobom. Je to od pohľadu skromný film, ktorému je ľahké odpustiť viaceré klišé, veď téma života sa nedá popísať a vystihnúť ani v priebehu dĺžky reálneho života, nieto na ploche filmu. Naviac, aspoň za mňa, film neskutočne ťahá hore Deppov výkon v hlavnej úlohe. Zvládol to sám, bez digitálnych trikov, silnej Pirátskej značky a milióna ďalších veľkých hereckých mien po boku. V takejto zádumčivej polohe je to ten Johnny Depp, ktorého si diváci držia v pamäti z konca '90. Podľa mňa tu bol jeho talent skutočne využitý prvý raz od Finding Neverland (alebo so zatvoreným okom od Charlieho a továrne na čokoládu). A to je už !!15!! rokov a minimálne dvakrát toľko filmových účastí. Našťastie na jeho meno ešte ľudia počujú a ak si chalan usporiada osobný život, má na to priniesť v budúcnosti ešte pár fakt kvalitných rolí. Takže len do toho, film odporúčam. ()

bonovox

Depp konečne dostal kvalitnú rolu, hlavne v prvej polovici zábavné v tej druhej zase mierne patetické, celkovo ale kvalitný film o zmierení sa s odchodom z tohto sveta. ()

Radek273

Moc pěkně zpracované, i když zpočátku takové trochu umělé. Nicméně s dějem plyne i uvědomění si Života a čím blíže je konec, tím větší síla ze snímku vyzařuje. Úplný závěr pak trochu postrádá .. ani ne snad logiku, ale nějaký jednoznačný výsledek, kterého se však tvůrci nejspíš zalekli, anebo prostě nechtěli zbytečně zabřednout do příliš velké deprese. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

r007

Johnny se pro tuhle roli prostě nehodí. Nedokážu si ho představit jako profesora ani v nejbujnější fantazii. V domácím prostředí už je to lepší, tam jsou moc hezké momenty. ()

karnifex

Téma umírání není ve filmech až tak neobvyklé, a tento ho ukazuje bez přílišného sentimentu (samozřejmě tam je, ale netlačí příliš na pilu). Za větší problém považuju povrchnost, která se projevuje hlavně v profesorově výuce - veškeré jeho moudra a rady studentům lze shrnout do: "žijte naplno" a "nebuďte průměrní" - takové banality se mohou dočíst v kdejaké podprůměrné příručce "životního koučingu". Herectví Johnyho Deppa (ale i ostatních protagonistů) je výborné - určitě silná stránka tohoto filmu. ()

lazzare

Dal bych hvězdy tři, ale vzhledem k tomu že Johnny opět po dlouhé době naprosto civilně a navíc i skvěle HRAJE tak to máme za čtyři. ()

kyblik2

Filmami s tematikou rakoviny sa snazim vyhybat. Tykat sa to casom moze kazdeho z nas. Napriek tomu som tomuto filmu šancu dal kôli Deppovi a obsahu, ktorý som si prečítal. Profesor akého by si asi každý prial a jeho zrútený svet, ktorý chytil do rúk a užil si to. Napokon prišlo to čo každý očakával. Na rozlúčku s dcérou som sa psychicky pripravoval cez smiech celý film. A ona došla až nakoniec...a nebol som pripravený...napriek satirickému podaniu skvelý nenápadný film a obdivuhodná rola Johnyho Deppa. Ten naozaj zahrá všetko. Skvelý moment v kostole, skvelý príhovor a rozhovor s dcérkou... ()

zekon

Je vidět že Johnny zahraje všechno. Žádné nové téma ale velmi dobře vyladěná životní tragédie vtipným přístupem. Asi to nebude tak jednoduché ale je potřeba k tomu přistupovat přesně takto a hlavně......život je o zážitcích a máme ho žít. Pěkně řečeno. ()

nikhaj

Pan profesor uz nechce ucit, chce si uzivat a pravidla, ktore nam robia mantinely komfortu prestavaju existovat ked sa blizi posledna hodina. Ale blow job od svojho studenta pane jooooo ()

sarulefilm

Ono vlastně nejde udělat z filmu, kde hlavní hrdina umírá na rakovinu komedii. To prostě není možný. Ale překvapivě tady spoustu těch vtipných momentů funguje, aspoň v první polovině. Jsou tu samozřejmě i smutné seriózní momenty, které jsou bohužel trochu klišoidní, jak z hodin americké literatury.  Nakonec film není žádné veledílo, ale upřímně jsem se zasmála nad Deppovmi sarkastickými poznámkami a líbilo se mi, že je to vážné téma podáno celkem s lehkostí a nadsázkou, což není úplně běžné. ()