Reklama

Reklama

Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (147)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

není to úplně bez chybičky a není to ani nikterak objevné v rámci scénáře (nemoc,uvědomění si,že jsem nežil jak sem chtěl/měl,...),ale díky Deppovi a skvěle napsaným dialogům se na všechno dá velmi snadno zapomenout a odpustit.V jádru extrémně smutný film,který je ale zároveň v jednotlivých momentech hodně vtipný a ve finále se mu povede vyždímat solidní dávku emocí aniž by divák měl pocit,že je to provoplánové...70% ()

haWranka 

všechny recenze uživatele

Hodnotit tenhle film je pro mě dost těžké. Je to dobrý film - plný černého humoru, smutku i radosti, hudba je nádherná, moc se mi líbí i ten obraz (takový vintage) a hlavně jsem nesmírně ráda, že můj oblíbenec Johnny konečně vzal nějakou lepší roli a opět ukázal, že je skvělý charakterní herec. Bohužel ke konci film začal padat do hrozného patosu a tvůrci mě nedokázali už ničím překvapit (v průběhu se jim to povedlo, nebudu spoilovat, ale jedna scéna mě dostala a opravdu jsem ji nečekala:) a i tu závěrečnou scénu jsem přesně odhadla. Celou dobu jsem chtěla hodnotit výš, ale těch několik srdcebolných proslovů mě přimělo jít s hodnocením dolů. Ovšem ještě jednou připomínám, že film je to opravdu dobrý a zaslouží si shlédnutí. ()

Reklama

maestrotatum 

všechny recenze uživatele

Johnny Johnny.... ako to ten chlap robí ?! Depp dokáže filmu vštepiť iskru, ktorou si ho ukradne pre seba a roztoči poriadny kolotoč. Vzhladom k téme filmu sa učiteľ v najlepších rokoch rozhodol, že si tento karneval roztočí po svojom a na svoju vlastnú zodpovednosť. Priznám sa humor prvej polhodiny mi nepasoval a chcel som ísť s hodnotením dole ale neskôr v tej dramatickej časti oného Professora ma to dostalo. Asi presne takto by mala vyzerať smrť. Johnny to zas dokázal a presvedčil nás, že jeho meno nepatrí na listinu stroskotancov- to ani zdaleka nie !! ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Americký remake Jirešova Prodlouženého času, kde roli profesora, již ztvárnil Miloš Kopecký, hraje Johnny Depp? Problém je, že není zas tak mnoho filmů, v nichž mě Depp jako herec opravdu přesvědčil/bavil, a tento se k nim nepřidá. Navíc, kdykoli se jedná o film ze školního/akademického prostředí, je takřka pravidlem, že hlavní postava učí literaturu (nebo něco spojeného s uměním). To se to pak nabalují moudra, ale skutečná výzva by byla, kdyby šlo o vyučujícího deskriptivní geometrie. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Už jsem se tady na téma rakovina ve filmu několikrát vyjádřil a na snímky, kde jede scénář po lajně diagnóza- patos- patos- patos- smrt, jsem už přímo alergický. Jakoby nestačilo, že je toho plno všude kolem mě. Tenhle námět mě osloví jedině v tom případě, že ho tvůrci uchopí alespoň trochu netradičně. Tady se to dlouhou dobu dařilo, takže čtvrtou hvězdičku sežral nádor až v závěrečné třetině filmu. Johnnyho Deppa jsem si užil, Zoey Deutch byla potěšením pro oko a větší část filmu mě hodně bavila. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Film měl celosvětovou premiéru 5. října 2018 na filmovém festivalu ve Švýcarsku, v Curychu. (Meev)
  • Film měl mét přemiéru nejdříve v roce 2017, ale měl problém s vyobrazením sexuální nadřazenosti vedoucí postavy (v různých scénách), a to v době, kdy se v USA naplno propírala témata z #MeToo. To vyvolalo domění, že by o film nemusel být zájem ze strany novinářů, producentů atp. a premiéra se odložila na, v té době, neurčito. (oldrich.vojt)
  • Ve filmu jsou na stěnách Richardova domu a v jeho pracovně na okenní římse vidět fotografie od jednoho z nejúspěšnějších českých fotografů – Ivana Pinkavy. Ten byl osloven přímo samotným režisérem Waynem Robertsem. (oldrich.vojt)

Reklama

Reklama