Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

Trailer 1

M.i.k.e

není to úplně bez chybičky a není to ani nikterak objevné v rámci scénáře (nemoc,uvědomění si,že jsem nežil jak sem chtěl/měl,...),ale díky Deppovi a skvěle napsaným dialogům se na všechno dá velmi snadno zapomenout a odpustit.V jádru extrémně smutný film,který je ale zároveň v jednotlivých momentech hodně vtipný a ve finále se mu povede vyždímat solidní dávku emocí aniž by divák měl pocit,že je to provoplánové...70% ()

haWranka

Hodnotit tenhle film je pro mě dost těžké. Je to dobrý film - plný černého humoru, smutku i radosti, hudba je nádherná, moc se mi líbí i ten obraz (takový vintage) a hlavně jsem nesmírně ráda, že můj oblíbenec Johnny konečně vzal nějakou lepší roli a opět ukázal, že je skvělý charakterní herec. Bohužel ke konci film začal padat do hrozného patosu a tvůrci mě nedokázali už ničím překvapit (v průběhu se jim to povedlo, nebudu spoilovat, ale jedna scéna mě dostala a opravdu jsem ji nečekala:) a i tu závěrečnou scénu jsem přesně odhadla. Celou dobu jsem chtěla hodnotit výš, ale těch několik srdcebolných proslovů mě přimělo jít s hodnocením dolů. Ovšem ještě jednou připomínám, že film je to opravdu dobrý a zaslouží si shlédnutí. ()

maestrotatum

Johnny Johnny.... ako to ten chlap robí ?! Depp dokáže filmu vštepiť iskru, ktorou si ho ukradne pre seba a roztoči poriadny kolotoč. Vzhladom k téme filmu sa učiteľ v najlepších rokoch rozhodol, že si tento karneval roztočí po svojom a na svoju vlastnú zodpovednosť. Priznám sa humor prvej polhodiny mi nepasoval a chcel som ísť s hodnotením dole ale neskôr v tej dramatickej časti oného Professora ma to dostalo. Asi presne takto by mala vyzerať smrť. Johnny to zas dokázal a presvedčil nás, že jeho meno nepatrí na listinu stroskotancov- to ani zdaleka nie !! ()

kinderman

Americký remake Jirešova Prodlouženého času, kde roli profesora, již ztvárnil Miloš Kopecký, hraje Johnny Depp? Problém je, že není zas tak mnoho filmů, v nichž mě Depp jako herec opravdu přesvědčil/bavil, a tento se k nim nepřidá. Navíc, kdykoli se jedná o film ze školního/akademického prostředí, je takřka pravidlem, že hlavní postava učí literaturu (nebo něco spojeného s uměním). To se to pak nabalují moudra, ale skutečná výzva by byla, kdyby šlo o vyučujícího deskriptivní geometrie. ()

Necrotongue

Už jsem se tady na téma rakovina ve filmu několikrát vyjádřil a na snímky, kde jede scénář po lajně diagnóza- patos- patos- patos- smrt, jsem už přímo alergický. Jakoby nestačilo, že je toho plno všude kolem mě. Tenhle námět mě osloví jedině v tom případě, že ho tvůrci uchopí alespoň trochu netradičně. Tady se to dlouhou dobu dařilo, takže čtvrtou hvězdičku sežral nádor až v závěrečné třetině filmu. Johnnyho Deppa jsem si užil, Zoey Deutch byla potěšením pro oko a větší část filmu mě hodně bavila. ()

• Film měl celosvětovou premiéru 5. října 2018 na filmovém festivalu ve Švýcarsku, v Curychu. (Meev)
  • Film měl mét přemiéru nejdříve v roce 2017, ale měl problém s vyobrazením sexuální nadřazenosti vedoucí postavy (v různých scénách), a to v době, kdy se v USA naplno propírala témata z #MeToo. To vyvolalo domění, že by o film nemusel být zájem ze strany novinářů, producentů atp. a premiéra se odložila na, v té době, neurčito. (oldrich.vojt)
  • Ve filmu jsou na stěnách Richardova domu a v jeho pracovně na okenní římse vidět fotografie od jednoho z nejúspěšnějších českých fotografů – Ivana Pinkavy. Ten byl osloven přímo samotným režisérem Waynem Robertsem. (oldrich.vojt)