Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

mac000

V podstatě žádné nové téma, dramatická zápletka či nečekané rozuzlení. Ale na druhé straně docela uvěřitelná sonda "do hlubin kantorovy duše". A rozhodně velmi uvěřitelný herecký výkon Honny Deppa a Dannyho Hustona v charakterově zcela opačné roli Deppova nejlepšího přítele. ()

horor2

Depp je boží. Zasmál jsem se a byl dojatý zároveň, pochopím komu nesedne. Je to totiž trochu jiné, než třeba 50/50. ()

Hemlock

Filmy o nemocných a umírajících lidech nenávidím pro jejich sklon k citovému vydírání diváka. Ale profesor si zakládá na takovém množství černého humoru, že si mě nejenom získal, ale dokonce doma navodil takovou tu melancholickou atmosféru, která vydržela bez zbytečného patosu až do konce (pravda, ten přišel náhle a zbytečně rychle). Navíc vše podtrhuje více než přesvědčivý herecký výkon Johnna z depa, který mi opět po pár přešlapech dokázal, že je to pan herec - 80% a můžu doporučit. ()

Luciee113

Já ti nevím kámo, ale postrádalo to nějakou jiskru. Já vím, že ve filmu, kde očekávaný konec hraje hlavní roli se jiskra nehodí, ale, ale, ale.... Bez ní to byla jen velmi ztěžka ušlá procházka s balavýma kolenama. ()

Danny723

Začíná to super, zábavně. Bohužel jako většina těchto filmů o umírajícím hrdinovi to pak spadne do melancholického patosu. ()

solisoli

V strede záhrady pestrofarebných kvetov vyčnieva obrovská tuja. Tak sa dá charakterizovať Johnnyho Deppa voči zbytku ostatných, včetne réžie scenára a celého realizačného tímu. Tri hviezdičky patria Johnnymu a zbytok hodnotenia ostatným. Asi toľko v krátkosti, pretože nebolo viac o čom. ()

xzajox

Veľmi príjemne smutný snímok. Vlastne by som kľudne dal aj 4* pretože J.Depp to zahral výborne. Jeho výkon a humor, ktorý jeho postava v tejto vážnej téme predvádza je jeden z troch pilierov, na ktorých film stojí. Bohužiaľ ako jediný sa u mňa nezlomil. Druhým pilierom bola hra na city, ktorá veľmi nefungovala, a tiež neviem, či by ľudia okolo neho vždy v skutočnosti reagovali tak ako reagovali. Tretím pilierom boli všade prítomné múdrosti, ktoré chrlil či už študentom, blízkym, alebo len tak do vzduchu. Aj keď myšlienky to neboli zlé, no mám pocit, že väčšinu z nich by mi vypľul akýkoľvek náhodný generátor zrnka múdrosti na internete. Viac už k tomu nemôžem povedať, ani vyčítať. Napriek nižšiemu hodnoteniu odporúčam. Pohodová tragédia. 66% - 3* ()

wendus92

Johnny konečně v normální roli v normálním filmu a myslím, že to zahrál velmi dobře. Bohužel po hodině se to překlene ve zbytečný patos a sálodlouhé proslovy, které už mě moc nebavily, i tak to ale je nadprůměr. ()

Tomigun

Na podobné téma vznikla již řada filmů. Některé lepší jiné horší, ve svém pod-žánru je to tedy lepší průměr. Filmy tohoto ražení jsou specifické soustředěním pozornosti převážně na hlavní postavu, ostatní spíše dokreslují scénu a přihrávají na dialogy (monology). Autoři snímku si toho byli dobře vědomy a tak vsadili vše na jednu kartu "Johnny Depp". A vsadili zatraceně dobře, troufám si říct nejlépe jak mohli. Johnny tenhle film vytahuje z bahna průměru a zvedá co mu síly stačí. Jen škoda, že toto téma je již vytěženo a nic na tom nedokáže změnit ani Johnny. Ale pokud jste žádný film podobného ražení neviděli. Může se právě tento stát pro vás tím zásadním (přihoďte si pár procent navíc). Za mě 80% ()

jokino

Tragická Deppova postava ala profesora, v úplne minimalisticky depresívnom, čiastočne humorne odľahčenom a dramaticky ladenom snímku. Mne sa to celkom páčilo, bavilo ma to.. ()

wowylgu313

Po delší době vidím Deppa ve filmu a vůbec to nebylo špatný. Pro změnu tentokrát bez vrstvy makeupu a všelijakých masek. Povedená drama/komedie. A slza ukápla ne že ne... ;) :D ()

Mamutol

Teda jako jsem opravdu velkej a celkem i těžkej chlap, ale po dlouhé době, co se tak dívám na filmy, mi na konci filmu ukápla slza. A i když jsou tam malé chybky nebo se to v druhé půlce trochu táhne, tak ten závěr mě dostal. A tímto zvyšuji na plnej počet. Jó a užívejte života lidi, je opravdu krátkej. ()

maestrotatum

Johnny Johnny.... ako to ten chlap robí ?! Depp dokáže filmu vštepiť iskru, ktorou si ho ukradne pre seba a roztoči poriadny kolotoč. Vzhladom k téme filmu sa učiteľ v najlepších rokoch rozhodol, že si tento karneval roztočí po svojom a na svoju vlastnú zodpovednosť. Priznám sa humor prvej polhodiny mi nepasoval a chcel som ísť s hodnotením dole ale neskôr v tej dramatickej časti oného Professora ma to dostalo. Asi presne takto by mala vyzerať smrť. Johnny to zas dokázal a presvedčil nás, že jeho meno nepatrí na listinu stroskotancov- to ani zdaleka nie !! ()

PamelaJJK

Depp byl vskutku famózní a rád bych dokázal reagovat jako on v roli profesora Richarda. Drama o umírání plné nadhledu až sarkasmu, okořeněné hláškami a doprovázené skvělou hudbou, která zvýrazňuje atmosféru. Patetická scéna loučení se s dcerou byla přesně vybalancovaná na hraně únosnosti a možná i proto mě dostala asi nejvíc z celého filmu. ()

hrumsrt

Fenomén jménem Johnny Depp...  Herecká ikona, která za tři dekády činnosti snad ani nemá špatný film, tedy aspoň jsem se k němu ještě nedostal. Všichni Vám budou říkat, jak je jeho nejlepší rolí kapitán Jack Sparrow a já na jednu stranu musím souhlasit, jelikož on je v téhle sérii naprosto úžasný, ale na druhou stranu mám s ním o kousíček radši filmy, kde se neskrývá za make-upem a zkrátka nechává vyniknout svůj herecký um v poněkud čistší podobě. A takovým zástupcem v téhle škatulce je i právě Poslední semestr.. Depresivní snímek, který si ale jde úplně opačnou cestou a strasti nemocného profesora ukazuje jako návod, jak by měl člověk žít. Johnny je v roli profesora Richarda parádní a dost možná i jeden z pozoruhodných vzorů, jak vůbec učitelskou profesi přijmout a vést.. Když umíráte máte výhodu, že už Vám může být prakticky u prdele, co s Vámi bude, co si o Vás ostatní myslí a do jisté míry jaké následky budou mít vaše činy. A Richard tohle pochopil, jak se patří... Rakovina plic? Hurá, kouření je neškodné. Zkušební řád VŠ? Jen si mě suď, nejen že mám definitívu, ale navíc umírám. Má se zkusit všechno, takže se jde pařit nebo užívat si sexu ať už se ženou či mužem. I když je trošku zvláštní, jak se Richard lehce sobecky zachoval k rodině, tak přesto jeho rozhovory s dcerou patří k nejsilnějším scénám snímku.. Moc krásný film, jehož síla je přes svůj pozitivní přístup snad ještě údernější. 75% ()

HellsAngel

Studnica síce otrepanej, no stále rovnako pravdivej a aktuálnej životnej múdrosti. Vcelku jednoduchý dej je vystavaný najmä na fantastických dialógoch a nemenej skvelom Johnnyho výkone, pričom emočný náboj je nielen prítomný, ale taktiež aj solídne funguje. Už je to ozaj dlho, čo som si naposledy tak veľmi vychutnal obdobný film. ()