poster

Motorband: Restart

Dokumentární / Hudební

Česko, 2017, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ***

  Mozna jsem nazev skupiny nekdy slysel, pisnicku od tehle sestavy vsak neznam zadnou. Dvouhodinovemu dokumentu chybi nejaky ucelenejsi prehled o kapele. Vzpominky na vyvoj metalu u nas v osmdesatych letech jsou zajimave..., pak uz jen mluvi cela rada hlav, ale vesmes nic zasadniho. Rad jsem se podival, ale nabyl jsem dojmu, ze si tato kapela takovy dokument snad ani nezaslouzi. Ciste subjektivne.(31.7.2019)

 • Mr.Apache
  ***

  Motorband měli spoustu es v rukávu: Výborné instrumentalisty, vynikajícího zpěváka, ambiciózního šéfa, snaživého manažera... Jen jednu věc neměli: Dobré písničky. A jelikož zrovna to je asi ta nejdůležitější ingredience ze všech jmenovaných (což je fakt, který si nevím proč uvědomuje jen velice málo muzikantů), tak pohořeli. A to je konec příběhu (bez ohledu na to, kolik restartů pak proběhlo, nebo ještě proběhne). Jinak kvalitní dokument. Takový poučně-pamětnický.(28.12.2018)

 • eraserhead666
  *****

  O Motorband jsem věděl od samého začátku, co jsem v devadesátém roce přičichl k metalu. Ale tak nějak jsme se s tou kapelou pořád míjeli. Vybavuju si Střihavkovo razítkování na poště, vybavuju si, že jednou avizovali jejich koncert v televizi a já jako pako na to čekal až do půnoci a oni ho nedali, vybavuji si, jak jsem v obchodě s deskama pořád chodil kolem jejich německé desky a říkal si, že bych si ji chtěl koupit, ale nikdy si ji nekoupil. A tím vlastně má anabáze z Motorband skončila. v tomhle ohledu mě tedy dokument hodně zaujal a překvapil, protože jsem zjistil historii kapely, kterou jsem ani neregistroval (a nevěděl třeba, že jsem půlku Motorbandu vlastně viděl na koncertě Kreyson). Dokument mi přijde hodně dobře udělaný, ač má dvě hodiny nenudí, dodává spoustu zajímavých informací, odhaluje hned několik opravdu lidských situací. Není jen o jedné kapele, nastiňuje a zachytává vlastně počátky a zrod českého heavy metalu, prostřednictvím několika aktérů sděluje hodně vpravdě historických událostí. Hodně sympatickým dojmem působí Petr Janda, to se prostě musí ocenit. Naopak, dost nesympaticky na mě působil v podstatě hlavní aktér dokumentu. Tohle je prostě příběh člověka (Matějčíka), který tak moc šel za svým, až přestal brát ohledy na ostatní, ale pořád hledá chyby jinde (to dramatické skuhrání, jak ho za socíku zabásli - ne z politických důvodů, ale proto, že se prostě choval jako debil - mi přišlo až komické). Čest každému, kdo s ním v té kapele vydržel. Já bych to nedal. Je až překvapivé, že to v podstatě má asi možná nějaký happy end. A já si teď jdu tu desku Motorband konečně splašit. Rád bych viděl podobně zpracovaný dokument třeba o Törr.(1.11.2020)

 • Rockerman
  *****

  Možná trochu dlouhý a příliš podrobně zpracovaný životopis známé kapely. Trnitá cesta ambiciózního kytaristy za úspěchem, který se vlastně nikdy nedostavil. Kde hledat viníka, že se to nepovedlo? Těch faktorů je určitě víc, ale nejspíš je za tím složitá "Máčova" povaha. Tak to aspoň z dokumentu cítím.. Na druhou stranu mi velmi imponuje, že se nevzdal a po tolika nezdarech opět oživil ten svůj Motorband a zase věří v úspěch. Přeji mu ho!(24.4.2019)

 • Olík
  ***

  Počin určený prioritně pro „fotry“, kteří s lahváčem v ruce a slzou v oku vzpomínají, jaké to bylo, když v tričku Iron Maiden obráželi vesnické zábavy. Možná trucpodnik, možná další z řady pokusů vyškrábat se na vrchol, možná nostalgická nahrávkou do osobní sbírky, možná sebereflexe, možná polechtání ega…..to vše pod jmenovkou Libor „Máča“ Matějčík. Žádná velká filmařina, žádná překotná invence. Jenom jednoduché vyprávění „tenkrát to bylo takhle a tehdy jsme udělali tohle“. Určitě se nebudeme bavit o tom, že co se týče tématu, našlo by se dost kapel, které by si podobné zmapování zasloužily víc (Vitacit, Citron, Arakain a další)., každopádně jsem rád nakoukl pod pokličku teplického bandu.(15.10.2020)