The End of the F***ing World - Série 2 (série)

Drama / Krimi / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 2019, 2 h 58 min (Minutáž: 19–25 min)

Druhá sezóna byla pro mě oproti té první citelně slabší, Po celou dobu mi příliš neseděla Bonniina dějová linie ani její představitelka, taky jsem se nemohl zbavit dojmu, že James a Alyssa za dva roky zestárli o dvacet let, chvílemi jsem měl i pocit, že se měli tvůrci více soustředit na samotný děj než na multikulturní obsazení (ale kvóty nepustí). I tak jsem se ale občas dočkal potřebné dávky cynismu a humoru suchého jako dno cikánské vany.(28.1.2020)

Není to vyloženě průser, spíš jen taková sázka na jistotu. Jako když vedete ve fotbale po půlce tři nula a potřebujete utkání v klidu dohrát. Lážo, plážo, žádný vzrůšo, hlavně nic nepokazit. Což takhle druhá série vesměs nabízí. Kromě výborné Naomi Ackie a výtečného soundtracku už jen naši starou, známou dvojku a jen pár kvalitních situací. Nejen k místním procentům jsem čekal určitě víc.Obíbené postavy: Alyssa, James, Bonnie.(8.11.2019)

Asi se nedá mluvit o zklamání. Ani za nic. Vlastně hned první díl nám ukáže, že to jde jinak, originálně. Jiným úhlem pohledu. A ono to jde. Postavy se vrátí, mají nový osud a mají co nabídnout. Zápletka mezi nimi někdy zní trochu až moc pubescentně a hlavně stupidně, ale není to nijak strašná věc. Naopak se nedá mluvit o ničem, co by bylo vyloženě strašné. Jde o velmi důstojné pokračování, které se dokázalo jako jedno z mála vydat originální cestou. Docela bych řekl, že třetí série není potřeba, ale určité naděje bych v ní měl. Nemusela by bát úplně katastrofická. Stranger Things by se mohli učit.(24.11.2019)

Myslím si, že u této série jsem se definitivně rozhodla, že mě tento mini seriál nebaví. Sice jsem to všechno stihla za jedno odpoledne, kdy jsem výjimečně nebyla v práci... ještě s jedním mezispánkem... ale moc nadšená jsem z toho nebyla. Nakonec jsem si v hlavě přemítala jaký jiný film jsem si mohla místo toho pustit. Nicméně nemůžu to hodnotit záporně, jelikož si to jede v té své ojedinělé trati a má to prostě svůj vlastní styl, který jen tak nikde jinde není vidět.(24.1.2020)

Pokračování úspěšného Britského seriálu je konečně zde a byť prvotní Wow efekt lehce zmizel, tak pořád se jedná o vkusnou, černo humorně řízlou tentokrát revenge žánrovku. Alyssa je pořád správně drzá a její neustálé "what" mě pořád baví a nová postava s dobrým motivem je taktéž slušná. Díky krátkým epizodám seriál nepolevuje v tempu a scéna v hotelu a předfinální v kavárně jsou největšími highlighty druhé sezóny. Britský slang je zde ukázán v té nejčistší podobě. 80%(5.11.2019)