The End of the F***ing World - Série 2 (série)

Drama / Krimi / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 2019, 2 h 58 min (Minutáž: 19–25 min)

Druhou sérii této seriálové jednohubky jsem opravdu nečekal, ale proč ne, když tvůrci dokázali přijít s tak neočekávanou zápletkou. Cením, že si seriál zachoval svůj osobitý styl a strohé konverzace mezi charaktery jako ve skvělé první sérii. Je to příjemný doplněk původního děje, byť chápu, že se někomu může zdát zbytečným, ale na druhou stranu proč ne.(11.12.2019)

Pokračování úspěšného Britského seriálu je konečně zde a byť prvotní Wow efekt lehce zmizel, tak pořád se jedná o vkusnou, černo humorně řízlou tentokrát revenge žánrovku. Alyssa je pořád správně drzá a její neustálé "what" mě pořád baví a nová postava s dobrým motivem je taktéž slušná. Díky krátkým epizodám seriál nepolevuje v tempu a scéna v hotelu a předfinální v kavárně jsou největšími highlighty druhé sezóny. Britský slang je zde ukázán v té nejčistší podobě. 80%(5.11.2019)

Příjemné překvapení. Bál jsem se, že seriál bude zbytečný, ale opak je pravdou. Parádně to funguje, postavy jsou boží, má to velmi zajímavý a dobrý soundtrack a celkově to nemá vyloženě slabší místo. Silných 8/10. http://serial.tvzone.cz/the-end-of-the-f-ing-world/recenze/(11.11.2019)

Nečekala jsem, že bude druhá série, takže mě to na Netflixu překvapilo. Každopádně slyšet seriál v češtině bylo super. Je skvělé, že jsme se dozvěděli, co se vlastně s těmito dvěma podivíny stalo, nicméně to bylo celé na můj vkus zbytečně natahované. Bohužel oproti jedničce to bylo dost slabší a měla jsem z toho rozporuplné pocity, asi nejvíce smutek. Prosím další sérii už ne, ať si diváci domyslí, co bude dál.(14.1.2020)

Neskutečně překvapilo. Během jednoho dne jsem bingwatchnul obě série v průběhu koronavirové karantény a můžu si je jen vynachválit. Ovšem spousta lidí mi tvrdilo, že druhá série není tak dobrá jako první. A já si myslím přesný opak. S02 je vyzrálejší a příběh skutečně posunuje. Jen svým stylem trochu jinak. V prvé řadě už se nejedná o lehce naivní černou komedii, nýbrž o thriller s komediálními prvky. Postavy se uklidnily a staly opravdovými osobnostmi. Nejsou hektické a dospěly do jakéhosi bodu porozumění. Hlavní záporačka pak působí jako kontrast. Tedy zrcadlo Alysse a Jamese za jejich chování v první sérii a je hlavní příčinou spouštěče jejich démonů. Krásné dialogové finále v sedmé a epilog v osmé epizodě je pak jen pohlazením po duši.(7.4.2020)