Michael Jackson: Black or White

(hudební videoklip)

Jeden z nejúspěšnějších videoklipů popového krále 90. let M. Jacksona a jeden z nejúspěšnějších videoklipů vůbec, ve kterém se objevila také tehdejší dětská filmová hvězda M. Culkin. (matestlust)

Germanotta

Musím sa priznať že podľa mňa je klip od začiatku po stred totálne o ničom. Má to samozrejme myšlienku "nech sme všetci rovný" ale príde mi ten klip dosť podivný. Samozrejme 3 hviezdičky dávam len kvoli Jacksnovi ktorý všetko rozbíja a tancuje na ulici bez hudby. Pán. ()

Red Meat odpad!

Odbarvenej černoch zpívající, že je úplně jedno, zda jsi bílý nebo černý, to je na mě trochu moc. A ještě k tomu v tom "hraje" Macaulay Culkin. To prostě ne! ()

wooozie

Přece jenom mám radši rock než pop, ale song Black or White je naprostý klenot hudebního průmyslu, jednoznačně nejlepší popová písnička a nemůže se líbit jenom naprostému ignorantovi. A účast v té době skvělého Culkina je už jenom třešničkou na dortu. ()

Lukoboss

Michael chtěl mír a lásku pro všechny, myslel to upřímně a nebál se to znázorňovat ve svých klipech i textech. "It doesn't matter if you're black or white.." ()

Vampyre

Veľmi pôsobivý klip, ale úvod je totálne okopírovaný s videoklipu od kapely Twisted Systers k skladbe We're Not Gonna Take It z roku 1984, čo je dosť divné. ()

HouseMK

Nevim, jestli bych tento videoklip zařadil mezi hodnotitelné filmy, ale každopádně je na svou dobu super. A ještě víc mě dostala parodie na závěrečnou jeho část na konci klipu dalších hudebních legend Genesis, výstižně nazvaném "I can't dance" :D (www.youtube.com) ()

SkyCaptain

Tohle je jednoznačně jeden z nejlepších Michaelových videolipů, je to gejzír výborných nápadů s vynikajícím drsným koncem, opravdu doporučuji! ()

Elyon

"It don´t metter if you´re black or white." Miluji tuhle písničku! Michael zpívá o tom, co si myslím už dávno. Nezáleží jestli jsi černý, žlutý nebo bílý, všichni jsou si rovni... ()

PlayEasy

Asi nejlepší klip u písničky, obzvláště pak začátek :) Navíc super pecka. Co jsme také mohli čekat od Michaela :) I když tu písničku zpívá ten "pravý" :-) ()