Brian Johnson: Rock na cestě

• Velká Británie Brian Johnson: A Life on the Road

Legendární frontman australské kapely AC/DC osobitým způsobem zpovídá své kolegy z rockové branže... (Česká televize)

sud

Brian Johnson je sympaťák a nakažlivý pohodář, proto jsou jeho návštěvy kolegů z branže příjemnými pohlazeními po duši a nejen té muzikantské. 90%. ()

Marze

Dolly Parton mě překvapila svým multitalentem a tím, že 28 let nebyla v zahraničí a nemá ráda hotely. Takže má obytný autobus. Cenní si , že zpívá takto dlouho. Billy Joel ujíždí na motorkách a druhé světové válce. Jeho otec byl generál. Díl Paul Rodgers je takové jalové povídání. ()

Hanys_

Bezva strejda Brian na návštěvách u známých hudebníků, se kterýma probere dost příjemnou formou hlavně jejich začátky. Všechny díly hodně fain, ale i tak nad ostatními ční ten s Joem Elliotem (paradoxně, protože mě Def Leppard vůbec neberou), ten chlap sypal, jak Brian dodal, jedno moudro za druhým. 9/10 ()

mira007

Brian Johnson zpěvák AC/DC jezdí po světě a zpovídá kolegy své generace. Pokec starých pák, které vzpomínají ve velmi příjemné atmosféře. Dokument na pohodu a přesto se solidní informativní hodnotou. ()

bohemia_regent

Díly, první série: 1) Lars Ulrich ***, 2) Roger Daltrey ****, 3) Sting ***, 4) Nick Mason ****, 5) Joe Elliott ****, 6) Robert Plant ****. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) první série uvedeno: režie Bob Smeaton (1. díl), Christopher Walker (2.-6. díl); rok výroby 2016 (1.-6. díl). -------- Díly, druhá série: 1) Dolly Parton ***, 2) Billy Joel ****, 3) Mark Knopfler ****, 4) Mick Fleetwood ****, 5) Joe Walsh ***, 6) Paul Rodgers ***. -------- V titulcích (všech šesti dílů) druhé série uvedeno: režie Christopher Walker; rok výroby 2019. -------- V titulcích (všech dvanácti dílů) seriálu uvedeno: český název Rock na cestě; originální název Brian Johnson’s A Life On The Road. ()

waits

Viděl jsem dva díly (The Who,Sting) a hodnotím kladně. Brian Johnson si prostě s kolegy povídá, rozhovor je fajn, působí přirozeně a (aspon pro mě) něco nového přináší. Nevěděl jsem, kupříkladu, že Police hráli v mém oblíbeném CBGB klubu v New Yorku, takže jsem radostně sledoval, jak se Johnson se Stigem procházejí obchodem na místě původní ikonické scény a následně se v rámci vzpomínek přesouvají do vedlejšího bistra. Dokouknu všechny díly, baví mě to. ()

agassi68

Zatiaľ ma to baví. Aj keď pravý fanúšik sa nič nové nedozvie, utvrdí si znalosti o babách, chlaste a rocknrolle.. Tak zvyšujem na 5. To bola skrátka moja rocková mladosť.. ()

Demonic189

Plný kotol a rozhodne odporúčam! Ten CZ dabing je ale peklo - keď Brian za 5min 5x povie slovo "synku" a Def LePRD, tak mi skoro odpílilo uši. ()

knihovna

Dobrá pohodová záležitost, Brian je fajn dědek. A já jsem rád, že lidi jako on, nebo Robert Plant jsou, protože to nám, co se blížíme do jejich let dává naději, že i ve věku pokročilém může člověk zůstat magorem. ()

Tomas_PO

Úžasné, fantastické a nenapodobiteľné. Potom, čo legende legiend, spevákovi AC/DC, doktori oznámia, že už ďalší koncert ho pripraví o sluch, rozhodne sa v novej situácii etablovať a začne natáčať svoj dokument. Ale nie o sebe, no o iných legendách rock 'n rollu, ku ktorým evidentne prechováva úctu. A tento nápad mohol veruže dopadnúť všelijako, no dopadol, našťastie, dokonale. Skvelé, úprimné, uvoľnené a nestrojené rozhovory s hviezdami prvej ligy, ktoré za svoj život dali desaťtisíce rozhovorov...to sa proste len tak nevidí. No Brianovi sa to podarilo. Zjavne kvôli svojej charizme, ale aj scenáru, ktorý bol buď ku každej epizóde napísaný famózne, alebo naopak nijak. No ako pravdepodobnejšie sa javí skôr to druhé. Výsledkom je príjemné rozprávanie stále dvoch ľudí (nikdy nie kapely, alebo viacerých členov), niekto by povedal že 'starých páprdov', z ktorých však ide veľká životná skúsenosť a veľakrát aj skromnosť. Nestrojená. Divák preto intímnejšie nahliadne do vnútra 'spovedaných' a to nielen otázkami, odpoveďami, ale napríklad aj výberom miesta, kde sa rozhovor koná. Niekto pozve Briana k sebe, domov, iný zas do štúdia, ten ďalší na obhliadku miest a klubov, kde začínali, na svoje obľúbené miesto, priamo na koncertné pódium, keďže je priamo na turné, či do krčmy, ostatný zas len do neosobnej limuzíny, v ktorej sa len tak vozia hore-dole po anonymných uliciach. No so spontánnymi vstupmi na akustickej gitare. Vďaka viacerým rozhovorom je možnosť spoznať aj tie menej známe mená (najmä pre mladšiu generáciu), ako Dolly Parton, či Billy Joel a uvedomiť si, že ich vlastne poznáme skvele, ako legendárnych hitmakerov. Potešia aj spoločné hudobné vstupy v takmer každej epizóde, rovnako rôznorodé, či už miestom konania, alebo hudobným prevedením. A k tomu ešte aj také mikro detaily ako skvelá úvodná znelka, a parádna grafika na titulkoch. A samozrejme Brianov neopakovateľný severoanglický akcent, ktorý dá teda riadne zabrať (otitulkovaná verzia do CS/SK zrejme neexistuje vôbec a mne sa nepodarilo nájsť ani tie anglické). Je veľká škoda, že sa podarilo natočiť len dve série po 6 dielov, no Brian sa našťastie odhodlal vrátiť na koncertné pódiá. Tento seriál nepochybne poslúžil aj Kamilovi Štřihavkovi pri vytváraní svojich Ikon Kamila Střihavky (seriál) (2022), tiež úchvatným rozhovorom s legendami českej bigbeatovej scény. Zároveň jeden zo seriálov, kde sa doslova žiada okomentovať každý diel zvlášť. V 02/2024 sa seriál dal zhliadnuť aj online na https://sflix.to/watch-tv/free-brian-johnsons-a-life-on-the-road-hd-69481.5539792. Diely: S01E01 - Roger Daltrey (The Who),  S01E02 - Lars Ulrich (Metallica), S01E03 - Nick Mason (Pink Floyd), S01E04 - Sting, S01E05 - Joe Elliott (Def Leppard), S01E06 - Robert Plant (Led Zeppelin), S02E01 - Dolly Parton, S02E02 - Billy Joel, S02E03 - Mark Knopfler (Dire Straits), S02E04 - Mick Fleetwood (Fleetwood Mac), S02E05 - Joe Walsh (The Eagles), S02E06 - Paul Rodgers (Bad Company), Bonus - Dave Grohl ()

PeteBuck

Pre fanúšika Rock´n´rollu to bude jedna báseň. Briana extra nepoznám, ale vykľul sa z neho celkom milý týpek, ktorý si pokecá o histórii kapely vždy s jedným z členov, pridá občas nejaké historky, postrehy a je z toho celkom pekný pokec. Mňa prilákal diel s Markom Knopflerom, ktorého zbožňujem a dozvedel som sa pekných pár zaujímavostí, hlavne o zmysle niektorých jeho novších pesničiek. Nakoniec som si sadol aj k ostatným a aj keď nemusím byť extra fanúšik určitých týpkov, ale vždy je to celkom fajn pokec. Pohoda. Za mňa pohoda, každý diel by mohol mať kľudne aj 90 minút a nevadilo by mi to, práve naopak. Hlavne by som ich ale rád počul, keby si sadli, kopli do seba pekných pár orosených, trochu stratili zábrany a začali kecať trochu viac uvoľnene. To by ešte len boli historky s pribúdajúcimi pohármi... ()

710.cz

Vzpomínání na starý časy. Je fajn, když klade otázky někdo z branže. Jsou jiné a člověk nemá pocit, že odpovědi slyšel milionkrát. Jak tazatel, tak i zpovídanej se dokážou líp otevřít. ()