Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdina filmu Martin Fell (Bren Foster) prožívá nešťastné období. Je tomu dva roky, co jeho žena Anna, za nejasných okolností zmizela v Brdských lesích poblíž jejich chalupy a nikdy se nenašla. Martin se vrací se svou dcerou Teri (Sabina Rojková) opět na místo, aby se pokusili znovu nastolit rovnováhu v jejich vztahu a životě. Té noci je ovšem unesena Teri a Martin se probouzí se ztrátou paměti v nemocnici, obklopen tajemnými agenty. Jedním z nich je Bowie (Randy Couture), který v Martinovi nevzbudí důvěru a proto utíká. Hnán touhou spatřit znovu své milované a objasnit podivná zmizení, vydává se hlavní hrdina na nebezpečnou cestu po stopách symbolu, který se mu stále častěji zjevuje všude, kam přijde. Na své cestě se Martin spojuje s Johanou (Denise Richards), která v minulosti taktéž záhadně přišla o své blízké. Johana seznamuje Martina s bývalým agentem OSN Lancem (Marek Vašut), který Martinovi vysvětluje, že nic z toho, co prožívá není, jak se zdá a vše je se vším propojené... Lance dává Martinovi nástroje, aby mohl pokračovat dál po cestě k objasnění záhady, co se stalo s jeho ženou a dcerou, ale také k tomu, jak je do celého příběhu zapojen on sám… (Film Production Prague)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Goldbeater odpad!

všechny recenze uživatele

„Neuvěřitelně pravdivý příběh“ a „založeno na skutečných událostech“ zní z traileru k tomuto sci-fi thrilleru, který nám zas jednou ukazuje, že s lidským pokolením je opravdu všechno špatně, zvlášť co se přehnaně ambiciózních céčkových filmařů týče. Je to opravdu transcendentální podívaná. Do klukovsky naivní pohádky napumpoval finance producent a scenárista Milan Friedrich a navíc - což je asi nejzásadnější - toto sci-fi o únosech lidí mimozemšťany vychází z jeho reálných zkušeností, jak se dozvíme z úvodu filmu. Ano, jsou mezi námi! A při pohledu na nadcházející Friedrichův snímek začínám věřit, že v Česku se na poli filmu opravdu začíná odehrávat něco mimozemského. Pomyslným vrcholem Alpha Code je samozřejmě kontaktní souboj mezi Markem Vašutem a šampionem UFC Randym Couturem (The Expendables I-III). Můžete si schválně tipnout, kdo vyhraje. Pěsti ve tmě sice tentokrát nejsou, ale plné denní světlo aspoň krásně odhaluje, jak choreograficky chudá a žalostně natočená tato scéna je. Ne že by zbytek filmu byl natočen o něco méně žalostněji. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Alpha Code je takovej dost specifickej bizárek, kterej jsem i přes nízké hodnocení toužil vidět. Proč? Tak zejména proto, že je to alien abduction film natočenej v Česku, z velké části českým štábem a českými herci. Film produkovaný vyučeným instalatérem, který se (zřejmě) vlastní šikovností stál americkým boháčem a který si splnil sen a začal produkovat filmy. Alpha Code je samozřejmě céčková krávovina s pitomými dialogy a mizernými hereckými výkony (nikoli vinou herců), která vesele vykrádá všecho možné - především Akta X, ale třeba i Hvězdnou bránu. Např. ten jeden jediný pořádný CGI moment ve filmu vypadá úplně stejně, jak finální scéna z The Signal. Do toho sem tam zazní naprosto šílený uječený popík, který z tohohle filmu dělá snad ještě větší trash. Jednu hvězdu za hudbu Karla Antonína, solidní cinematography a roztomilou Sabinu Sojkovou, která ale příliš prostoru nedostala. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Anglasosasko-slovanský mišmaš bez známky originality alebo čohokoľvek zaujímavého. Nápad s mimozemšťanmi je hodný materskej školy, spracovanie je také pomalé a nudné, že človek sa po hodine cíti uťahaný ako po dvanástke vo fabrike. Vašut zase hrá Rusáka a Denise Richards tu je len na "okrasu", v podstate sa vyslovene vždy len nemohúcne a strnulo kuká do kamery. Zrejme sa bála, že keby pohla brvou, rozpadne sa jej plastika. ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Svižný akční béčko, který svojí kvalitou připomíná nějakou horší epizodu Akt X nebo libovolnýho kanadskýho TV sci-fi seriálu. Každopádně je to v pohodě natočený a přítomnost českých reálií a herců tomu dodává ty správný grády. Akční scény jsou průměrný a za zmínku tak stojí jen mizerná rvačka mezi Vašutem a Couturem, ve který je vidět, že by si dal Couture detektiva Martina Tomsu k snídani. Jinak ale naši herci hrajou slušně a třeba Vašut je ve svý roli charismatickej a rozhodně nedělá český herecký škole ostudu. V pohodě je i Couture v roli hlavního záporáka, protože téměř nemluví a tohle je role, na kterou herecky stačí. Alpha Code rozhodně není dobrej film, ale je zábavnej a solidně odsýpá a na rozdíl od jiných akčních béček ukazuje jen to, na co má peníze. A to i přesto, že závěrečný akční finále je spíš než strhující nechtěně legrační. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelný, bizarní, absurdní divácký zážitek. Pokud tuhle nejapnou parodii na sci-fi thriller UCHOPÍTE jako nechtěnou komedii a budete se imbecilitou jejího scénáře, toporností jejích herců a místy až zločinnou demencí jejích dialogů cynicky a škodolibě bavit, možná si jí dobře užijete. Pokud jste už ovšem lidskou blbostí otráveni a znechuceni (jako například já všeobklopující pandemií covidiotismu), asi vám na rtech namísto úsměvu vyvolá spíš zhnusený úšklebek a vy ji po použití štítivě myší přetáhnete směr "Koš", aniž byste měli potřebu se o jejím obsahu i formě nějak víc rozepisovat. Salvu nezdravě šíleného smíchu u mě vyvolala jen scéna meditačně hypnotické seance v base campu gurua Vašuta. Jednu ale dám, za dobrou kameru, za pár hezkých záběrů z dronu a za stárnoucí bezduchou krásku Denisu, která svým voskovým obličejem, mimikou i "hereckými" schopnostmi připomíná zmateného dosluhujícího androida za zenitem jeho životnosti. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Praze a v brdských lesích. (Duoscop)

Reklama

Reklama