Plážový povaleč

• Česko The Beach Bum (více)

Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše. (Bontonfilm)

Pythonator odpad!

Doporučuji podívat se jen na začátek, pokochat se půvabem Isly Fisherovic a pak to vypnout, protože film postavený na tom, že hlavní hrdina je naprostý vychlastaný zfetovaný pablb, je poněkud nesnesitelný. Akorát se vám u toho udělá špatně a zastydíte se za to, že jste taky Homo sapiens, jako ten pablb. Ale pozor, on je prý děsný génius a píše poezii, takže to asi jen dokládá skutečnost, že poezii píšou debilové, které někdo považuje za génie. Genialitu hlavního hrdiny jsem vskutku nepostřehl a to mám dobrý postřeh. Jo a bacha spoiler: ten pablb se nenapraví, takže film nemá smysl, hlavu ani patu a už vůbec ne poučení. ()

Bejbr odpad!

Obrovský zklamání. Za tohle by si Matthew McConaughey zasloužil vymazat z paměti všech svých fanoušků.  Neuvěřitelně mě tímhle zklamal. Že hraje v takovém filmu, tak to asi nebude takovej člověk, jak jsem si o něm vždy myslel. Film naznačoval vývoj - nehodu, odvykací léčbu atd., čekal jsem, že to zvážní po té nehodě na potom to třeba ponese i nějaké "poselství", ale vůbec. Hrůza a spodina, tohle by nikdo neměl vidět. Stále nemůžu uvěřit, že se to stalo a že tento film existuje v čele s Matthew McConaugheym. Fakt smutný. Kdo má mozek a nějaké hodnoty, tak nekoukat. ()

sh4ris odpad!

Starý (sorry, ale je) a nezkrotný feťák a jakože básník jen lije a dělá blbosti.  To, že jeho básnické střevo je úplný přestřel byl pravděpodobně záměr filmu nebrat se tak vážně. Matthew se navíc do role volnomyšlenářského ožungra opravdu vžil a věříte mu každé slovo.Mně ale naprosto unikl smysl filmu, byť bych i pochopila, kdyby žádný neměl a byl prostě jen vtipný. Ale ani to nebyl. ()

Detoxi odpad!

Super scénar, herecké obsadenie a výkony, hudba, fakt neskutočná réžia. Myslím, že totálna bomba tento rok. Tipujem minimálne nomináciu na 5 Oskarov. Odkedy začne film, tak sa neprestanete smiať. Najlepšie na tomto filme je to, že sa o 20r. bude môcť premietať aj ako dokumentárny. PS: ak ste videli niekto film "Idiocracy" 2006, tak tá doba už je tu. Onedlho sa budeme dívať celý film na hovno, ktoré vyserie hollywoodska hviezda a ak to bude riedke tak napíšu pri filme komédia, ak bude tvrdé tak to bude thriller a na ČSFD bude mať stále aspoň 4hviezdičky, lebo je americký a hraje tam STAR!. ..v kine bolo cca 30ľudí, ale za celý film som neznamenal smiech. Komédia! ()

nikazs

Úplne iný žáner a odroda filmov, na aké som ja osobne zvyknutá... Ale musím povedať, že tento snímok sa veľmi vydaril! Celých 95 minút v kine som mala pocit, že lietam v oblakoch a surfujem na vlnách s jointom zo svetelkujúcej trávy v ruke :) Klobúk dolu pred Matthewom za jeho herecké nadanie, zahral to tak dobre, že som skutočne mala pocit, že to vlastne ani nehrá :D Jednoducho skvelé, skvelé, skvelé a tlieskam všetkým, čo túto zázračnú jazdu po Miami vytvorili! ***** :) ()

nagual2

Ani náznak po nejakej aspoň malej pointe príbehu. Celý film by sa dal skrátiť na 3 minútovú reklamu na alkohol a drogy. McConaughey počas celého filmu v super kondícii aj fyzickej aj psychickej, čo nie je možné pri takej životnej jazde plnej alkoholu a fetu. Ani náznak abstinenčných príznakov, čo nie je reálne možné. Stačil by jeden deň bez drôg a alkoholu a triasol by sa na zemi. Ale on nemá žiadny problém ani na odvykačke..... Celkove je to film pre puberťákov (aj staršieho veku) pre ktorých je alkohol a drogy životné hrdinstvo. ()

jirzy

Hodinu a půl dlouhá vycpávka. Mohl to být pohodový biják, dát tomu alepsoň trochu děj a nebo to dooprady odvázat. Tady se neděje lautr nic a aby to byla opradu psychadelická jízda tak, tomu zase dost schází. ()

ProchySBK odpad!

Matthew to už přepálil. Buď je unavenej z předchozich drsnejch vycerpavajicich roli a nebo huli, a nebo oboje. Film Ticho pred bouri sem nekomentoval, protoze sem ho nepochopil. Tohle je ale total shit. Film netahne on, ani nikdo jinej. Prehlidka plitvani casem, zivotem a navic ukazka toho jak jedem zrmd muze zamestnat nekolik lidi, ktery by mohli slouzit na jinych mistech kde jich je potreba. Porad sem doufal ze umre co nejdriv.. ()

rainbof

Byla to skvělá jízda, podobnou jsem zažil jednou v mekáči kdy jsem začal u hambáče a v půli se přesunul na hajzl kde jsem tu první půli náležitě ocenil. Ne jako vážně, připravte si savo, šmirgl na rohovku, písek pod víčka a brokovnici aby jste se mohli u závěrečných titulků střelit. Spoiler: další zhulenecká sériovka. Bylo tam všechno Snoop dog, děvky, nějakej mimoň, děvky, láska a smrt, děvky, hulení, koks, jamajka, auta, děvky, zhulený kecy a hlavně teda zejména děvky. Ale ne můsím být fér, dokonce jsem v tom našel pozůstatek příběhu cosi o nějaký knize. Jako kamera pěkný zbytek bullshit pro vyhulenou kulturu který vyrostli z teen komedii a radsi odrostlejsi pubertaky. ()

somme

Prijemnej bohemskej nosense, kterej zadnej clovek co je zvyklej na po-pa 8-17 nepochopi. Jinak nevim proc, ale ja tam furt videla Woodyho Harrelsona... ()

milaninoo odpad!

No co to kurva jako mělo bejt,komedie asi sotva. Vyhulený idiot,který se směje sám sobě,tohle to se fakt nedalo dokoukat!!! ()

mippy odpad!

Film o tom, jak se nezodpovědné hovado, které je nonstop vožralé a zhulené, chová téměř neustále jako dement, koho potká tak buď vošuká (ženský) nebo zesměšní (chlapy), přičemž mu všechno prochází. V mezičase (ale pořád vožralý a zhulený) píše "poezii", ze které by se jeden poblil, což mu přinese všeobecné uznání, oblíbenost a věhlas. Díky svému "dílu" (za které prý možná dostane Pulitzerovu cenu) zdědí i 50 milionů dolarů od ženy, která vlastně (i) kvůli němu zemřela při autonehodě. Poselství filmu je jasné: Buďte arogantní sráči, chlastejte, berte drogy, serte na všechny dobré mravy, společenská pravidla i zákony, prostě si dělejte co se vám zamane bez ohledu na kohokoli či cokoli. Na každém rohu se na vás pak budou lepit (polo)nahé krásky, a co hlavně - "štěstí", sláva a bohatsví vás nemine!!! ()

Killbilly odpad!

Nechal jsem se nachytat hloupou reklamou jako asi nikdy předtím. Že prý Big Lebowski potkává Strach a hnus v Las Vegas! A k tomu počáteční hodnocení zde i na jiných serverech kolem 80 % !! Hned dva moje oblíbené filmy dohromady, to bude ………. no horší krávovinu jsem neviděl léta. Nerozumím, jak mohli vlastníci práv na výše zmíněné klasiky povolit distributorovi použít jména filmů v kontextu s touto slátaninou. Jediný pocit, který ve mně film vyvolával asi už od 5. minuty, bylo vzít nejbližší tupý předmět a umlátit jím hlavního „hrdinu“ a to pořádně. Věčně úplně našrot vyjetý „úžasný básník“ se zde hodinu a půl potácí a dělá neskutečný bordel, škodí, komu může, smrti vlastní manželky a živitelky se akorát zasměje, nebojí se ani násilné trestné činnosti a z nějakého nevysloveného důvodu ho všichni milujou, udělají pro něj první poslední, nikdy nemá kocovinu ani se mu nic nestane a ještě to dopadne, jak to dopadne. Prý oslava „hédonistického života“, tak určitě. „Feťácké“ filmy většinou psychedelicky zobrazují i odvrácenou stranu chemického štěstí (Strach a Hnus) a feťácké komedie zase bývají k smíchu (Cheech and Chong). Tohle ani jedno. Nic o svobodě ducha jsem v tom neviděl, prostě se asi Matthew se Snoop Dogem zhulili a udělali si fajn mejdan s kamerou. PS: Kdyby na to náhodou koukal někdo hodně mladý a chtěl vidět, jak to DOOPRAVDY vypadá, když je někdo 30 let v kuse našrot, nechť se staví u nás na periférii, před večerkou tam na zemi leží pár takových pomočenců s krabičákem. ()

McGuffin

Plážový povaleč, The Beach Bum zkouší vyprávět a režírovat Harmony Korine, ale ne jako příběh, ten není. Ano i to může být, i nepojízdná auta, zoxidované víno nebo prasklé žárovky, věci, co neplní svůj účel, mají příznivce. Jejich produkcí se ale neuživíte. Kdyby byla kina plná Plážových povalečů, filmový průmysl zanikne. Ano, mé krédo je, že "Mezi začátkem a koncem filmu je příběh" a kde není příběh, není film. Rozumím oponentům tvrdícím opak, ale pak jde asi o příběh takovýhle https://youtu.be/MaTc6_LA8SI, který si sice lidé pouští v televizi, ale ne kvůli začátku a konci. Takže tak https://www.macguffin/ ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019