Reklama

Reklama

Plážový povaleč

  • Česko The Beach Bum (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (189)

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

Vibe je správnej, McConaughey a Snoop Dogg (no comment), ale ten film je tak rozteklej jako já na tripu nebo když si dám o pár hitů z vapu navíc. Obecně bych celej film charakterizoval slovem: ganja. Protože přesně tak se cítíte. Dramaturgicky to hází jak na lodi sem a tam, bez starostí, bez ničeho. Odnikud nikam. Big Lebowski 2.0: Cheaper Version. Ale ten psací stroj... a ty brýle. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Californication: The Movie. McConaughey je nový král bohémů, Isla Fisher nová definice slova milf, Zac Efron předvádí dokonalou image, Martin Lawrence možná poprvé není ani trochu trapný a z 98 % slepý jamajský pilot s půlmetrovým špekem v ruce je největší pohodář ever. Film, který i nejtěžší životní ztráty dokáže podávat s lehkým úsměvem na tváři. A moralizovat nezačne ani tehdy, když už se to vyloženě nabízí. Šance na zkultovnění značná... 70 % ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Komedie pro některé huliče. Pro většinu ostatních nevkusná nuda. 1)  Mám pocit, že všechny filmy opěvující nekvalifikované užívání drog jsou stejné. A je jedno, která generace je vytváří. Závisláci se prezentují jako svobodomyslné bytosti, které jsou uvolněné, báječně free a happy. Tím lezou na nervy usedlým páprdům, kteří je tudíž ostrakizují, pronásledují a v některých případech i posílají do vězení. Do vězení ducha a někdy i do skutečného lapáku._____ 2)  Tvůrcům nahrává fakt, že mnohé umělce nelze posuzovat konvenčními měřítky a že občas někteří z nich tvoří pod vlivem drog. Stejně tak i někteří sportovci podávají špičkové výkony. I ve válce se před útokem fasoval rum (v Rusku vodka). Některé nacistické jednotky byly pod působením drog dokonce systematicky a trvale._____ 3)  Především ovšem drogy působí jako odpočinek, relax. Napijeme se, píchneme si, zkouříme se a zapomeneme na skutečnost. Možná tak úplně nezapomeneme, ale přestaneme si dělat starosti. Anebo se přestaneme nudit, alespoň na chvíli. Ach Bože, do koho´s to duši dal._____ 4)  Pak se věci ujmou tvůrci jako je 46letý Harmony Korine a neštěstí je hotovo._____ 5)  50letý Matthew McConaughey (Moondog) má pěkné pěstěné tělo, což lze říci i o 32letém Zacu Efronovi (Moondogův parťák z léčebny). To ale na více hvězdiček nestačí._____ 6)  No, génia jsem z Moondoga necítil, jen zpovykovanou smažku._____ 7)  Výstižný koment: castor***, verbal (hodnotil odpad). Koment, který napsal Dimo*****, dost vystihuje náladu filmu. Háček je v tom, že Dimo na filmu chválí přesně to, co se mně nelíbí. ()

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

M. McConaughey si už párkrát nějaký ty ztroskotance zahrál a troufám si říct, že to bylo určitě lepší než tady. Jako jo, uznávám, že natáčení mohla být celkem sranda, ale jinak to je asi všechno. Nabízí se paralela se seriálem Californication - tam byl hlavní hrdina taky úspěšnej spisovatel, kterej se nebál zapařit a lítat za ženskýma. Hlavní rozdíl je ale ten, že Hank Moody měl styl! Tady to chybí, tady se Moondog chová jako totální pomatenec, kterýmu nevadí ani to, že mu žena lítá zá jeho kámošem, kupodivu to nevadí ani jejich dceři. A takových podivností je tam víc, krom toho se tady příběh nikam nesune, je to furt jedna velká párty, hlavní hrdina se taky nevyvíjí a ten konec se zapálením lodi, to bylo jedno velký WTF! Škoda no, třeba si Matthew příště vybere líp. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Ten film nemá nic k čemu bych se mohl vztáhnout. Všude pustoprázdno a drogový vlak vlastně jen defiluje kolem mě, aniž by o mě zavadil pohledem. Pak už jen nezúčastněné sleduji hruď Matthewa McConaugheyho a v duchu se sám sebe ptám, jak tahle vypitá a vyfetovaná troska k takto vypracovanému hrudníku přišla? Lyrika vysvalených ztkrostonanců. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (11)

  • Holčičku na lodi „Dolphin Tour“ hraje dcera spisovatele a režiséra Harmonyho Korine. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2019 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu. (Varan)

Související novinky

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (více)

Reklama

Reklama