Plážový povaleč

• Česko The Beach Bum (více)

Tak trochu jako kdyby se Big Lebowski bratrů Coenů posunul směrem ke Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavní hrdina vypadá jako plážový povaleč, chová se jako plážový povaleč a ze všeho nejvíc to prostě a jednoduše je plážový povaleč, obejda a vagabund. Věčně je pod vlivem čehokoliv omamného, co je zrovna po ruce, a žije ve velkém stylu mimo jakákoliv popsatelná kritéria, životem projíždí podle pravidel vytvořených jen sobě na míru. Říká si Moondog. K tomu je ale básník a je až nechutně bohatý. Občas si na to dokonce vzpomene, stejně jako na to, že má dceru a ženu, která ho miluje a současně podvádí se slavným Snoop Doggem. Moondog se potácí a svoje neuvěřitelné eskapády vyvádí stejně tak na ulici jako na luxusních večírcích, až po jednom z nich narazí autem do stromu a musí na odvykačku. Jenže tam není žádná zábava a už vůbec tam nejsou drogy ani pořádný pití, proto raději uteče. Díky nehodě o všechno přišel, protloukat se po známých a po ulici mu ale vždycky slušelo. Je pořád v pohodě a přitom pořád něco píše. (Bontonfilm)

Lordkolol odpad!

Neuvěřitelně nudnej kýbl sraček. Měl jsem dát na to varování zde v obsahu: "Big Lebowski...", ano, přesně v duchu týhle debility nad kterou všichni tak rádi a pozérsky masturbují. Tragičnost děje dokládá i to, že jsem 95 minut sledoval v průběhu 60 dnů. Totální odpad. ()

Skrk

✌️🚬☀️🥽🚤🌅 (Komentář možná později, než vystřízlivím...) 95% a stále to roste. A chce to další dávku! ()

ledzepfan

Musím přiznat, že vlastně nevím jak to číst.. Pokud to má být oslava svobody a života, tak je to za mě spíš někde za 2 rudé, protože: Týpek co nemá svědomí, celé dny jen hulí ganju, debilně se řehtá úplně čemukoliv, všechno je mu u prdele a žije vlastně z úsilí xyz lidí kteří se ho všemožně snaží držet nad vodou protože podlehli jakési davové psychóze o jeho genialitě, žvatlá cosi o tom, že všichni ostatní žijou ve stereotypu.. Haha.. Zrovna každý jeho krok a čin je dopředu naprosto predikovatelný, protože ten jeho fréé kolotoč je stereotypní jako máloco.. Jestli to naopak měla být Korineho další studie dekadence, tak by to bylo možná za 4, ale pokud to tak fakt myslel, tak to naprosto nedokázal ukočírovat a správně podat (tak jak se mu to skoro geniálně povedlo ve Spring Breakers). Takže se spíš kloním ke kompromisní teorii, že jde o oslavu dekadence (napovídala by tomu i ta přestřelená stylizace).. To je ale na mě příliš málo radikální postoj a tak hodnotím nerozhodnými třemi.. ()

JJ.Gibson

Asi jsem tu genialitu v pozérském životě, plného chlastu, fetu a děvek neobjevil. Moondog mi do oka nepadl, Snoop Doog taky ne, Zaca Efrona jsem nepoznal, Martin Lawrence je fakt už starej, Isla Fisher pořád kost. Jsem tam kozy a to je tak asi všechno, co se k tomu dá napsat. Za mě neskutečnej úlet pro McConaugheyho, nechápu?!? ()

slunicko2

Komedie pro některé huliče. Pro většinu ostatních nevkusná nuda. 1)  Mám pocit, že všechny filmy opěvující nekvalifikované užívání drog jsou stejné. A je jedno, která generace je vytváří. Závisláci se prezentují jako svobodomyslné bytosti, které jsou uvolněné, báječně free a happy. Tím lezou na nervy usedlým páprdům, kteří je tudíž ostrakizují, pronásledují a v některých případech i posílají do vězení. Do vězení ducha a někdy i do skutečného lapáku._____ 2)  Tvůrcům nahrává fakt, že mnohé umělce nelze posuzovat konvenčními měřítky a že občas někteří z nich tvoří pod vlivem drog. Stejně tak i někteří sportovci podávají špičkové výkony. I ve válce se před útokem fasoval rum (v Rusku vodka). Některé nacistické jednotky byly pod působením drog dokonce systematicky a trvale._____ 3)  Především ovšem drogy působí jako odpočinek, relax. Napijeme se, píchneme si, zkouříme se a zapomeneme na skutečnost. Možná tak úplně nezapomeneme, ale přestaneme si dělat starosti. Anebo se přestaneme nudit, alespoň na chvíli. Ach Bože, do koho´s to duši dal._____ 4)  Pak se věci ujmou tvůrci jako je 46letý Harmony Korine a neštěstí je hotovo._____ 5)  50letý Matthew McConaughey (Moondog) má pěkné pěstěné tělo, což lze říci i o 32letém Zacu Efronovi (Moondogův parťák z léčebny). To ale na více hvězdiček nestačí._____ 6)  No, génia jsem z Moondoga necítil, jen zpovykovanou smažku._____ 7)  Výstižný koment: castor***, verbal (hodnotil odpad). Koment, který napsal Dimo*****, dost vystihuje náladu filmu. Háček je v tom, že Dimo na filmu chválí přesně to, co se mně nelíbí. ()

dr.Orlok

Dan Nekonečný z Floridy. Neony, západy a východy slunce. Plechovka piva na stříbrném podnose. Kapitán Wacko, který miluje delfíny. "Panini" úprava vousů. Paranoia naopak. Poezie. "Is that all there is, is that all there is // If that's all there is my friends, then let's keep dancing // Let's break out the booze and have a ball." ()

decouble

Ačkoliv The Beach Bum aka Moondog žije výhradně z peněz svojí zazobaný manželky, protože z uhasínající slávy minulých umělecky plodných let nájem nezaplatíš, neschovává v sobě ani kousek snobství. Dalo by se říct, že ten film v sobě obsahuje takový drobný poselství, něco ve smyslu, že pařit se dá opravdu s každým nehledě na to, kolik má v peněžence. Moondog je vlastně takovej sjetej Jack z Titanicu, večer paří ze Snoopdogem na luxusní jachtě, ráno s bezďákama pod mostem a mezi tím se zabaví s kýmkoliv, kdo se namane po ruce. A ono se to dá vlastně aplikovat i trochu jinak, ne s každým se dá pařit, ale každý může posloužit Moondogovi jako kámoš na pařbu. Protože takhle nonstop můžou jet jen vyvolení jedinci. A jde o to, jestli to s ním chvilku vydržíte, protože na rozdíl od jinejch podobně laděnejch filmů, tady nepřichází vystřízlivění, morální poučení ani změna rytmu. Buď Moondoga a jeho explicitně vyřčenou životní filozofii přijmete anebo vás po delší době otráví, protože vlastně jen kupí průser za průserem a chová se jako retard. Jemu by to ale bylo jedno. Pokud na to přistoupíte, je to vlastně osvobozující pocit. Protože v normálním životě to vystřízlivění vždycky přijde. ()

gegina31 odpad!

Opět lituji, že mám tak skvělý odhad na filmy podle traileru. Druhý špatný výběr pořadatelů z ČSFD víkendu. Na rovinu přiznám, že jsem to vydržela do půlky a určiě se nestydím ten odpad dát. Rozhodně nemám v plánu to vůbec někdy dokoukat. Na to si svého času až moc vážim. Nazývat tohle komedií je naprosto přes čáru. Jsou filmy, u kterých pochopím, že se někomu líbí, ikdyž mně ne... u tohohle vůbec nechápu, jak se to vůbec mohlo dostat do kin. ()

sofiapetra

Za Matthewa, který si to evidentně vážně užil, dávám 4 hvězdy, ale do výborného filmu tam přeci jen něco chybělo. Možná víc humoru, možná víc empatie (když už do komedie vrznou smrt, měli by aspoň na chvíli sakra zvážnět). Celé to bylo pojato jako mega oslava svobody, což by se snad i povedlo, kdyby tam ovšem nezařadili tu otřesnou scénku s okradením vozíčkáře - tam tedy dostala svoboda pěkně na frak. ()

BoredSeal

Obvyklý šokující snímek od Korina o "bílé trosce", s tou vyjímkou, že tohle je umělecká bílá troska sponzorované prachatou manželkou, vlastně je to taková pohádka o hromadě peněz na chlast, drogy a holky, která nikdy nezmizí. Tentokrát se klade důraz na pohodu bez nějakého konceptu, kterou nezastaví ani smrt. Po chvilce už mě z té zkázy bolela hlava a vzpomínal jsem na temné zdařilé Spring Breakers, které neomlouvala žádná roztomilá postava. Skvěle mě pobavila epizoda s Martinem Lawrencem a jízda za delfíny, to je přesně ten druh feťácké historky, který neomrzí. ()

Martin741

Harmony Korinne je kontroverzny reziser, ktoreho mnoho ludi nemusi, mne sa od neho zatial najviac videl film Gummo 1997. Tuna Matthew McConaughey /Interstellar/ sa sprava ako spravny plazovy povalac a vagabund, proste lumpenproletariat. Samotny lumenproletariat mal uz Staroveky Rim. Tito obyvatelia Rima mali na starosti toto - pozerat sa ako ostatni pracuju, zatial co dotycny nepracuje, poberali davky, cakali na statne obilie aby mali z coho zit, chlastali, sukali nadherne baby, sem tam nieco zmizlo z miesta A do B /hovorilo sa tomu premiestnovanie materialu/, flakali sa, pobehovali po meste a ozivali hlavne v noci, kedy vsetko vyliezalo von. Tuna sa podobnym sposobom sprava Matthew McConaughey, okrem toho sa pise ze je hodne bohaty, ma zenu a dceru, obcas nieco napise, cize je tu aj kreativna cinnost. Dejova linia ani vlastne nejestvuje, ide o zhluk nahodnych scen, volnych asociacii a kludneho, pohodoveho tempa. Okrem McConaugheyho sa tu zjavil aj isty Martin Lawrence /Agent v Sukni 1 a 2/, ktory v kvalitnom filme nehral uz nejaky ten piatok . 50 % ()

M.i.k.e

nevím,kde se vzalo označení komedie.Ne snad,že by to nebylo místy celkem vtipné (hlavně díky McConaugheyho kreacím),ale ve výsledku je to podobně jako Springbreakers poměrně vážný film zabalený v líbivém videoklipovém hávu.Asi jsem čekal trochu víc,ale je velká pravděpodobnost,že tohle bude jeden z těch filmů,které musí dozrát...60% ()

honajz2

Harmony Korine, to co jsi natočil... Naprosto obyčejnou a bezdějovou feťáckou komedii. Co taky čekat za film, když tu v důležité roli je obsazený Snoop Dogg. Pořád jsem doufal, že to bude mít nějaký přesah, nějakou myšlenku, i ten Snoop Dogg tam bude z nějakého většího důvodu, stejně jako to měl režisérův předchozí film - a ono ne. Fakt je to jenom naprosto jednoduchá feťácká komedie, ve které Matthew McConaughey celou dobu pobíhá po plážích, neustále chlastá (a taky fetuje - logicky), živí se psaním básniček a vůbec nic jiného nedělá. A ono to není ani moc vtipné, jsou tu teda asi 3-4 úsměvné chvíle, ale to je tak vše. Kameru to má moc pěknou a ty záběry na pláž a moře jsou často krásné, ale ten film je jinak hodně prázdný a jako komedie to na mě nezabralo. Vlastně mi tady chybělo to, proč Harmony Korineho docela můžu, i když jeho filmům nikdy nedám hodně. Celkem mě to zklamalo, avšak na druhou stranu, já to tak nějak čekal. Jen jsem prostě doufal, že to tak nebude, že to celé bude mít nějakou myšlenku... A ono ne. 2* ()

Aljak

Značne extravagantný týpek :D Moondog mi občas dokonca pripomínal Bohumila z Kurvahošigutntag. Ale inak je to jeden z tých filmov, ktorý máte chuť počas sledovania asi 30x vypnúť, ale zároveň ste zvedavý, akú ďalšiu zhovadilosť tento bohémsky človiečik predvedie. Samozrejme, film je absolútne bezprínosný a v mnohých ohľadoch totálne hlúpy, no napriek tomu zaujímavý, a v podstate originálny. Väčšinu času človek síce len nechápavo kýve hlavou, ale sem tam sa dá na tom aj zasmiať (hoci komplexne je to skôr smutné). Nuž, aspoň 1* si to určite zaslúži. ()

necisty

Komedie... Opravdu? Já si teda komedii představuji jinak a od držitele oscara a zlatého glóbu úplně. Nepochybuji, že si ten film spolu se Snoop Doggem a Zacem Efronem plně užili, ale já z toho mám opravdu rozporuplné pocity. Vidět jsem to nepotřeboval. Vůbec nechápu, co tím tvůrci zamýšleli. PS: Ten obsah tady psal nějaký retard. ... CC Slovanský dům ()

TomPrusik1 odpad!

Harmony Korine dostal skvělý nápad. Pozvu pár slavných herců, všichni se zhulíme a natočíme film. Okej, to pro spoustu lidí může znít skvěle, ale pro některé jedince to znamená 95 minut nudy, při kterých přemýšlí, zda je svět ještě v pořádku (v Globusu ale pořád je, nemějte strach). Došel jsem k názoru, že v tohle filmu rozhodně ne. Nejsem nějaký odpůrce drog a dekadentních způsobů života, ale zde mi to přišlo jako hrozná nuda. Nevim proč bych se měl smát někomu, jak zapaluje půlmetrové brko, chodí s bílou kočičkou a nechá si ukousnout nohu žralokem? Dobře, možná jsem si měl před filmem taky něco dát a pak bych na film koukal jinak. Příběh by se dal vysvětlit asi 3 větami, takže za moc nestojí. Chápu, že někomu může přijít super hodinu a půl na zkouřené lidi, ale mě to fakt nebralo. ()

angel74

Slizce vypadající i hrající Matthew McConaughey se s rolí básnického génia Moondoga až nebezpečně sžil. Kdyby se tu našlo víc komických situací k pobavení, tak si dokážu představit, že na téhle bezdějové spářce zase někdy ulítnu. Takhle mi nezbývá nic jiného, než se alespoň v duchu pochechtávat nad vtipnou scénou z plavby za delfíny v podobě žraloků, kvůli které stálo za to film vidět. (60%) ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019