George Michael: Freedom (TV film)

George Michael: Freedom

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2017, 95 min

"Older" je pětihvězdičková deska a George je můj oblíbenec. Jeho hlas patřil k tomu nejlepšímu, co mě pravidelně provázelo životem od osmdesátek. Dokument je ale slabší. Podívala jsem se s velkou chutí, dneska pouštím jeho desky, ale upřímně... Mluvící hlavy, omílající dokola to samé (to se týká zejména partičky pánů kolem Sony) ty sekvence by se vešly do zajímavých pěti minut. Naopak rozbory písní Eltonem, Liamem, Stevem... na ty bych vydržela koukat docela déle.(3.1.2019)

Krásný chlap, krásný hlas, krásné písně, smutný osud a výstižný dokument. Hned jsem si pustila jeho skvělé dvojalbum, které jsem si kdysi z nerozvážnosti koupila.(2.1.2019)

Opäť som si bolestne uvedomila skutočnosť, že tu už nie je.Pekný dokument,hoci ani zďaleka nehovorí všetko.(7.1.2019)

George Michael rozhodně nebyl v mém hledáčku při výběru hudby, ale je nezpochybnitelné, že se zapsal jako jedna z největších hvězd popu a pár jeho songů si rád pustím. Tento dokument je velice dobře zpracovaný a zaujme jak skalní fandy, tak i příležitostné posluchače.(26.3.2019)

Fanoušci zpěváka hodnotí vysoko, ti, co ho rádi nemají, průměrně:-D O dokumentu to pak nevypovídá vůbec nic. Tak berte můj komentář a hodnocení jako závazné, jelikož Michaela před Older rád nemám (a před sólovou dráhou ho vyloženě nesnáším), od Older včetně až na pár skladeb docela žeru, tudíž nejsem ani jeho fanda, ani jeho hater, k dokumentu jsem přistoupil naprosto nezaujatě. Naprosto nezaujatě jde o dobrý dokument, pěkný průřez jeho hudební kariérou i osobním životem (mrtvej homouš sem, kauza se Sony, mrtvej homouš tam), k dokonalosti mu ale něco chybí. Co? Pátá hvězda od Castratora.(7.1.2019)