poster

Hakata tonkocu ramens (TV seriál)

 • Japonsko

  博多豚骨ラーメンズ

 • Japonsko

  Hakata tonkotsu Ramens

 • USA

  Hakata Tonkotsu Ramens

Animovaný / Akční / Krimi

Japonsko, 2018, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • Jeoffrey
  ***

  Začátek mě hodně bavil, má to skvělé prostředí a hned několik zajímavých charakterů. První dva díly jsem si i docela dost užíval a v jednu chvíli očekával, že se vše zvrtne v revenge hodný Johna Wicka. Bohužel na to nedošlo a já zažil své první zklamání, které ještě vygradovalo, když jsem zjistil, že seriál bude složený z několika episod místo jednoho uceleného příběhu a že se to bude hodně točit i kolem baseballu. Jistě baseballové paralely na přátelství a další věci okolo by mohly být fajn, ale ke konceptu nájemných zabijáků mi to nějak nesedlo. Stejně tak jsem očekával drsnou, krvavou a cool podívanou a místo toho to byla spíš jen taková akční buddy série, kdy některé pasáže byly docela dobré a jiné byly slabší. Také mě dost často štvalo, jak se Lin neustále dostával do průšvihů, z kterých ho musí jeho společník Banba (který je dost povedený charakter) tahat - taková podivná paralela na zachraňování princezny z nesnází... Ale celkově to špatné nebylo, akorát to nebylo tím, co jsem si já přál a ani jako to čím to bylo, to nebylo tak dobré, jak to mohlo být (hrozná věta...) - indeálně to mohlo být něco ve stylu mého nejoblíbenějšího filmu Poslední Skaut. Ale i tak je to docela sympatický a místy i zajímavý počin. 6,4/10(30.3.2018)

 • Terezinka198
  *****

  Namíchejte většinu mých oblíbených anime a získáte správnou atmosféru, kterou splňuje i právě Hakata Tonkotsu Ramens. Z tohoto seriálu jsem totiž neustále cítila stejný nádech, jako z Durarara, z Baccano, 91 days, Gangsta… zkrátka plno mých oblíbených anime (náhoda? Trošičku velká, že jo?). Napomáhal tomu i líbezný hlas Daisukeho Onoho, který mluvil jednoho z hlavních hrdinů. Z počátku jsem si říkala, co to je za magora, ale Banba mě nakonec dostal. A druhého hlavního hrdinu si nejde nezamilovat (z počátku sice šokuje svým oblečením a parukou, ale proč ne :D časem si na to možná i zvyknete). Příjemně jsem se bavila. Jedná se spíše o jednotlivé epizody, než o jeden příběh, ale to mi nevadilo. .. Anime o baseballu a přátelství s temnějším tónem. Proč ne? Ať žije Ban-baka a Lin v sukni!(8.9.2019)

 • Avokaddo
  *****

  Pokud jste ochotni přehlédnout fakt, že jedna z hlavních postav, ačkoli muž, si libuje v ženském oděvu, tohle anime si oblíbíte poměrně snadno. Já sám jsem s tím oblečením měl problém. Je to anime o nájemných zabijácích a takový zabiják by měl vypadat cool. To se v případě Lin Xianminga nepovedlo. Jeho minulost není nic zlomového, ačkoli motiv stát se nájemným vrahem, respektive okolnosti vstupu do tohoto povolání, je originální. Chybí tam nádech a mělo-li to být jen o Linovi, ničím mě to nezaujme a hodnotím dvěma hvězdami. Naštěstí Lin není jediná hlavní postava. Druhá je Banba Zenji, soukromý detektiv. Ten zprvu vypadá nudněji než Lin. Seznámíte se s ním už v prvním díle. Postupem času začnete ale odkrývat nejedno jeho tajemství. Známosti. Druhé povolání. Nechci spoilerovat, ale vzhledem k dosavadnímu hodnocení se bojím, že tohle anime automaticky zařádíte do Bčkové kategorie. Ani zahraniční stránky jej nijak konec konců nevychvalují. Zkusím ho tedy stručně a nepříliš výstižně vynachválit. Skrze jej a jeho známosti se seznámíte poměrně důkladně s tím, jak to ve městě Fukuoka chodí. Jak různé složky města (nejen kriminální organizace) spolu spolupracují, včetně pouličního stánku na ramen. Ke konci bych jen zmínil dvě věci. Baseball a přátelství. To je totiž to o čem tohle anime je. Ten baseball tak trochu souvisí s tím přátelstvím. Uvidíte několik příběhu, až nabudete dojmu, že se jedna série mohla rozdělit do tří, ale nemohla! Proč? Protože takhle to anime má určité tempo a třebaže některé díly jsou více akční a některé méně, v žádném se nudit nebudete.(23.3.2018)