The Monkey King 2

• Čína Xi you ji zhi sun wu kong san da bai gu jing (více)

TERRORDROME

Takže v poslednom vstupe hodili opičiakovi za trest na chrbát celú horu a on tam preležal 500 rokov než ho oslobodil prechádzajúci mních, ktorý mal práve akútny problém s tigrom. Po nasadení mučiacej čelenky sa Wu Kong stáva mníchovým bodyguradom na ceste za buddhistickými zvitkami, plus sa k výprave pridajú "Čuník" ( tak si to pamätám z dabingu osemdesiatkového seriálu a inak ho zrejme nikdy volať nebudem ) a piesočný mních. Hlavnou záporáčkou je tentoraz sexy čarodejnica Gong Li, ktorá má už tradične chuť na mníchove mäsko, pretože údajne dodá konzumentovi nesmrteľnosť. Druhý diel nie je taký zbesilý a viac sa snaží o príbeh než lietacie digiorgie, možno aj vďaka tomu majú triky a hlavne animované zvery vyššiu kvalitu. Popravde, neustále "šálenie" a zvádzanie mnícha intrigánskymi démonmi bolo v seriáli pomerne otravné, ale tu to našťastie nemôžu príliš preťahovať. Opičiak už nie je taký puberťák ako minule, naopak sa snaží brať svoju úlohu zodpovedne a v tom práve spočíva jeho tragédia, pretože on svojim ohnivým superpohľadom síce rozpozná zamaskovaných démonov, lenže mu to nikto neverí a myslia si že zošalel. No a keď potom na ulici zabije malé dieťa ( v skutočnosti maskovaného démona ) tak mníchovi rupnú nervy a pošle ho do prdele. Musím povedať že to fungovalo dosť slušne a taktiež scéna s kráľom čo pil deťom krv aby zmiernil svoje prekliatie. Záverečné rošambo s obrovským megahyperkostlivcom bolo potom parádne rozšupnuté a trikovo nabúchané, takže konečný dojem je jednoznačne pozitívny. Čo ma sralo bola maska vyziabnutého čuníka, to už ten z 80-tych rokov vyzeral lepšie. Inak, podobne ako v prvom dieli aj tu som po celý čas tajne čakal na jednu vec a nakoniec to predsa len dali a do záverečných titulkov zaznela zvučka z klasického seriálu. Čo sa mňa týka, som navnadený na trojku. ()

PeterJon

Aaron Kwok bol strašne sympatický ako neurotický Opičí kráľ. Pekné myšlienky hovorí mních - "načo sa trápiť, keď radosť aj smútok sú predurčené?" Koniec ma prijmul ku zamysleniu, keď mních má súcit aj nad démonom a vymení svoj život, aby hlava zla dostala ešte jednu šancu a jej duša nebola navždy zničená. Celkovo ale dosť chaotické a trikmy nezaujímavé. ()

Lacike

Jednotka mala dobru zapletku ale v akcnych scenach to bol digibordel. Dvojka ma totalny bordel aj v zapletke, takze ma vôbec nebavila. Aj postavy mi tentokrat liezli krkom. Vlastne sa nejedna ani o pokracovanie. Je to proste dalsie dobrodruzsto opicaka Suna ktoreho si tentokrat zahral Aaron Kwok, ktory hral v jednotke hlavneho zaporaka. Triky su stale na urovni lepsej videohry a v akcnych scenach sa nezmyselne levituje a stvaraju absurdne kusky. Proste rozpravka pre najmensich. Fantasy nemusim, ale pribehy o opicakovi Sunovi ma vzdy bavili. Bohuzial tento za vela nestoji. 3/10. ()

corpsy

Kým minulé stretnutie s Opičím kráľom v podaní Donnieho Yena bola akási načančaná hračka pre deti, toto voľné pokračovanie je skôr čítaním pre dospelých. A práve pre to, že mám už nejaký ten odžitý rok za sebou, mi to príde ako zlepšenie. A nielen v tom. Samotná vizuálna stránka už nieje ten SLABODUCHÝ CGI maglajz, je to už LEN CGI maglajz a masky by zaslúžili nejaké to ocenenie. Takže vidíme sa pri trojke. ()

MickeyStuma

Opičí král je pro Hongkong jedna ohromná legenda a tak je vlastně národní figurkou, něco jako Krteček pro Česko. Není tedy divu, že se k němu filmaři velmi často vrací. Tomuto snímku dali snad největší péči, jakou mohli dát. Pracovníci vizuálních CGI efektů se tu doslova vyřádili a tak snad každou vizuální scénou divák doslova lapí po dechu. Nejúchvatnější bitva, jak už to tak většinou bývá, je na konci celého dvouhodinového dějství. Milovníci klasik si mimo jiné přijdou i na bitvu s hordou kostlivců, ale to, co přijde potom, je vrcholem všeho. Po dějové stránce a vlivem ryze národních legend jsou určité části pro evropského diváka velmi těžkopádné a to i co se týče humoru. Čínskou kulturou je to celé hodně ovlivněno, takže neznalý divák se bude těžko orientovat v náznacích a odkazech na určité souvislosti. Každopádně se snímek dá považovat za něco, co tu ještě z hongkongské kinematografie nebylo. Tady je tedy laťka hozena hodně vysoko. ()

• V závěrečných titulcích může divák slyšet ústřední melodii ze seriálu Opičí král (od r. 1986). (AGAMENON)

Časové pásmo bylo změněno