Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Vous královny španělské (S01E04)

(epizoda)
  • Česko Vousy španělské královny (více)

V roce 1492, po smrti krále Randolfa XII. Saského, se Evropa ocitla ve zmatku. Království povstávala a hroutila se, hranice a dokonce i jazyky se měnily. Král Anglie Richard IV. proto připravuje plány, podle kterých by mohl získat nejvíce a ztratit nejméně území. Jedním z jeho záměrů je oženění jeho syna Jindřicha za španělskou infantku, což se ukáže jako problém, neboť Jindřich je už zasnouben s někým jiným. Tedy spíš s jinými. Rádcové tedy králi připomenou, že má i druhého syna. Lord Edmund „Černá zmije“ zprvu reaguje nadšeně, protože už byl mnoha ženami odstrčen (a to doslova). Když však poprvé spatří svou budoucí nevěstu, změní okamžitě názor. Za hranicemi zuří bitvy mezi národy, bratři vraždí bratry a nebohý lord Černá zmije se snaží jakkýmkoliv způsobem zbavit svatby s princeznou, která připomíná mrože… (Česká televize)

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Jak praví Hospodin: Miluj bližního svého jako sebe sama. Pokud to tedy není turek. A pokud je, zab toho zkurvysyna!" ____ Jelikož vejce nahradilo červa jako nejnižší nominální hodnotu, a pasení ovcí je alternativou pro tyranii, je nutné celodenně kopat eunucha do rozkroku - ačkoliv efektivita je takřka nulová! ____ "Pardon, ale někomu může připadat hodně absurdní věnovat půlku Skotska okiltovanému šílenci za potlučení pár syfilitických Turků!" ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čtvrtá epizoda pro mě byla jen o maličko slabší než předchozí díl. Bavil jsem se opět výborně, středověká politika byla sama o sobě pěkně ošidná, ale král Richard se v ní pohyboval jako ryba ve vodě. Miriam Margolyes byla výborná, když jsem ji viděl ve filmu Stalin jako Naděždu Krupskou, u každé její scény jsem si vzpomněl na španělskou infantku a bylo vymalováno. Fantastická role Jima Broadbenta:-) ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jsem trochu zmatený ohledně pořadí dílů. Přiznávám, že na neoriginální verzi, kterou sleduju, je tohle jako druhý díl....  Potěší Jim Broadbent, a jeho překladatelské zásahy, ty tenhle díl táhnou nejvíce. Jinak tomu stále pořád něco chybí, něco, kvůli čemu byste chtěli sledovat další díly. Ale určitě to nejsou ovce v ložnici :) ()