I Am Not a Serial Killer

• Velká Británie I Am Not a Serial Killer (více)
Horor / Thriller / Drama / Psychologický
Irsko / Velká Británie, 2016, 104 min

John je svojský, dospievajúci tínedžer s diagnózou sociopata, ktorého celé okolie vrátane rovesníkov vníma ako úplného podivína. Keď sa v jeho rodnom mestečku Clayton v priebehu 48 hodín objavia dve doslova zohavené telá, všetko nasvedčuje tomu, že sa jedná o konanie šialeného, sériového vraha. Nakoľko je daná problematika pre mladého muža doslova vyhľadávaným artiklom, rozhodne sa, že urobí všetko preto, aby identitu zabijaka odhalil sám. Lenže jeho protivník ani zďaleka nie je len nejaký obyčajný vrah... (*CARNIFEX*)

uiu

Film, který mi ihned padl do oka a následně přirostl k srdci. John je takový ten typický americký teenager s diagnózou sociopata, který má svého osobního psychoterapeuta, se kterým se setkává v parku, sleduje ptáky a vyznává se mu ze svých úchylných myšlenek o vraždách a posedlostí sériovými vrahy. V jeho malém rodném městečku začnou umírat lidé za prazvláštních okolností a John se rozhodne, že tomu přijde na kloub, nebo spíš by si rád s tím vrahem pokecal. A vraha nakonec najde. A to je překvapení celého filmu. Nebudu nic prozrazovat. Film je spíš hororový thriller s opravdu zajímavým prostředím - John pochází z rodiny vlastnící pohřební ústav a je opravdu jiný než cokoliv mainstreamového. Takový náctiletý Dexter po Britsku a přitom se nejedná o žádnou vykrádačku. ()

YumiOkami

❝𝐈'𝐯𝐞 𝐛𝐞𝐞𝐧 𝐜𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜𝐚𝐥𝐥𝐲 𝐝𝐢𝐚𝐠𝐧𝐨𝐬𝐞𝐝 𝐰𝐢𝐭𝐡 𝐬𝐨𝐜𝐢𝐨𝐩𝐚𝐭𝐡𝐲, 𝐑𝐨𝐛. 𝐓𝐨 𝐦𝐞, 𝐲𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐚𝐧 𝐨𝐛𝐣𝐞𝐜𝐭. 𝐘𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰, 𝐲𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐚 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠. 𝐘𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐚𝐛𝐨𝐮𝐭 𝐚𝐬 𝐢𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐧𝐭 𝐭𝐨 𝐦𝐞 𝐚𝐬 𝐚 𝐜𝐚𝐫𝐝𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝 𝐛𝐨𝐱. 𝐀𝐧𝐝... 𝐭𝐡𝐞 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐛𝐨𝐮𝐭 𝐜𝐚𝐫𝐝𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝 𝐛𝐨𝐱𝐞𝐬... 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐚𝐭... 𝐲𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰 𝐭𝐡𝐞𝐲'𝐫𝐞 𝐭𝐨𝐭𝐚𝐥𝐥𝐲 𝐛𝐨𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐮𝐭𝐬𝐢𝐝𝐞, 𝐫𝐢𝐠𝐡𝐭? 𝐁𝐮𝐭... 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐢𝐦𝐞𝐬, 𝐢𝐟 𝐲𝐨𝐮 𝐜𝐮𝐭 '𝐞𝐦 𝐨𝐩𝐞𝐧 𝐭𝐡𝐞𝐫𝐞'𝐥𝐥 𝐛𝐞 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐢𝐧𝐬𝐢𝐝𝐞. 𝐘𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰, 𝐚𝐧𝐝 𝐬𝐨, 𝐰𝐡𝐢𝐥𝐞 𝐲𝐨𝐮'𝐫𝐞 𝐬𝐚𝐲𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐥𝐥 𝐭𝐡𝐞𝐬𝐞 𝐛𝐨𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠𝐬 𝐭𝐨 𝐦𝐞 𝐈'𝐦 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐛𝐨𝐮𝐭 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐢𝐭'𝐝 𝐛𝐞 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐭𝐨 𝐜𝐮𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐨𝐩𝐞𝐧. 𝐁𝐮𝐭 𝐈 𝐝𝐨𝐧'𝐭 𝐰𝐚𝐧𝐧𝐚... 𝐈 𝐝𝐨𝐧'𝐭 𝐰𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐛𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧. 𝐀𝐧𝐝 𝐬𝐨, 𝐈 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐚 𝐫𝐮𝐥𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐚𝐧𝐲𝐭𝐢𝐦𝐞 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐛𝐨𝐝𝐲 𝐬𝐚𝐲𝐬 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐨 𝐦𝐞 𝐰𝐡𝐞𝐫𝐞 𝐈 𝐭𝐡𝐢𝐧𝐤 𝐚𝐛𝐨𝐮𝐭, 𝐲𝐨𝐮 𝐤𝐧𝐨𝐰, 𝐜𝐮𝐭𝐭𝐢𝐧' '𝐞𝐦. 𝐈 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐬𝐦𝐢𝐥𝐞 𝐚𝐧𝐝 𝐈 𝐬𝐚𝐲 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠 𝐧𝐢𝐜𝐞. 𝐒𝐨 𝐭𝐡𝐚𝐭'𝐬 𝐰𝐡𝐲 𝐈 𝐬𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐲𝐨𝐮, 𝐑𝐨𝐛 𝐀𝐧𝐝𝐞𝐫𝐬, 𝐨𝐟 𝟐𝟑𝟐, 𝐂𝐚𝐫𝐧𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐞𝐭. 𝐘𝐨𝐮 𝐚𝐫𝐞 𝐚 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐥𝐲 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭 𝐠𝐮𝐲.❞ ()

ghatos

Má to takovou vypiplanou formu i stavbu příběhu. Ocení to zkušenější diváci, co nepotřebuji prvoplánové lákadla. Mě se civilní pojetí v chladném malém městě líbilo. Mělo to svůj originální cejch. Mohlo to jít ještě hlouběji pod kořeny...61%. ()

Tft

Pomalé budování atmosféry a creepy Lynch vibe spolu s Fargo zimním podkresem dělá z I am not a serial killer thriller (místy až horror), který je neprávem zapadnutý a nedostavá se mu takové pozornosti jakou by si zasloužil. Co ho však sráží na kolena jsou díry ve scénáři a to, že hlavního hrdinu podkává až moc šťastných/nešťastnych náhod, které ho zavedou na stopu seriového vraha. To je však to jediné co filmu ubírá na kvalitě. To ostatní od pomalého budování tajemné atmosféry až po herecký výkon Christophera Lloyda spolu s Maxem Recordsem, kteří tvoří podivné duo, které místy připomíná Dědu a kluka z Kingovi povídky Nadaný žák funguje perfektně. Mistrně natočený mystery thriller, který určitě stojí za to. 80% ()

Forsberg11

Prvá polovica je brutálne atmosferická, krásne minimalistická, nenormálne dobre nasnímaná a priam až hypnoticky ozvučená vec. Škoda, že sa to v tej druhej zvrhlo a celý ten filmovo-hororový potenciál bol doslova zfúknutý zo stola. Hodnotím so zmiešanými pocitmi, znova si to však už tak skoro nepozriem... 60 %!! ()

borec999

Za mňa až nečakane pôsobivý, malý indie horor, ktorý ťaží z netradičného hlavného hrdinu, sociopata (ktorý je navyše veľmi dobre zahraný), tajomnej atmosféry a dobre vykresleného prostredia malého mestečka, zapadákova. Povaha hlavného hrdinu pri rozmýšľaní nad tým kto je vrah zamotá mozog pri danom námete viac než je zvykom, no a potom je tu ešte nemenej záhadný a musím podotknúť, že výborne hrajúci veterán Christopher Lloyd. Ako celok je to pomalšie, vo veľa ohľadoch minimalistické, mierne artové, ale i tak mi to prekvapivo celé sadlo, vrátane nekonvenčného konca a záverečného odhalenia. Nie je to nič zásadné, čo by fanúšik hororu musel vidieť (nevojde sa mi to ani do top 10 za rok 2016), ale tento netradičný výlet mimo mainstream, priniesol občas i výlet mimo moju komfortnú zónu. 60% a silnejšie 3* ()

MatejNosal

Bol som milo prekvapený, že nešlo o klasicky Indie horror o vrahoch, ale o atmosferický, temný, dramatický monster horror, ktorý prekvapí zaujímavým príbehom a sympatickými hereckymi výkonmi. (65%) ()

Corpsegrinder

Příjemná indie jednohubka s dobře napsanejma postavama a zajímavým příběhem. Celá ta maloměstská atmosféra v kombinaci s námětem hodně připomíná některý kingovky. Zašlej obraz díky natáčení na starou kameru k tomu taky velice sedí. Škoda jen že hlavní odhalení ve filmu přijde až moc brzy protože z mystičnosti prvních 20 minut šlo vytěžit možná trochu víc. ()

Silviaxx

Naozaj lahôdka. Celú stopáž sledujeme život mladého (diagnostikovaného) sociopata, ktorý príde až do príliš tesného kontaktu so sériovým vrahom. Čo viac treba ku šťastiu sociopatovi, ktorý je posadnutý vrahmi? Myslím si, že hlavne vďaka tomuto mladíkovi je celý príbeh exkluzívny. Súčasťou sú výborné dialógy okorenené zaujímavými faktami o notoricky známych pánoch ako Bundy, Dahmer či Radder. A zároveň sa celý film pohráva s predpokladom, že aj náš mladík má isté (dosť značné) predispozície byť sériovým vrahom. A práve tento moment, táto hranica, kedy sa mladík nestáva vrahom, ale ocitá sa na druhej strane, a teda, že sa vraha snaží dopadnúť je skvelým paradoxom celého filmu. Samozrejme, celý dej sa odohráva v značne pochmúrnej atmosfére, je šedivý a tajomný. Celkový dojem mi možno trošku kazí to prehnané finále, ale inak nemôžem skrývať nadšenie. ()

Raziel_cz

Hrozná haluz. Film o mladém sociopatovi (co tedy není úplně sociopat, přestože to všichni tvrdí) s fascinací sériovými vrahy, jehož vytrhne z letargie, když někdo začne kydlit lidi v jeho městě. Zpočátku se to tváří jako psychologický thriller. Bere si to čas, ale nenudí to. Buduje to charaktery a jejich vztahy a má to parádní smysl pro humor, skvělého Christophera Lloyda, který jede jako zamlada, a díky 16mm kameře pořádně atmosférický a syrový vizuál. A pak vás to odrovná zvratem, jenž rozhodně čekat nebudete, a překlopením do hororu. Možná ho nepřekousnete, za mě ale hodně dobrý. ()

Ben Nevis

John je regulérní antisociál, který je tak fascinovaný sérovými vrahy, až si najde vlastního "mazlíčka". Připomnělo mi to od Kinga povídku Nadaný žák. Dávám plusy hlavně za pár příběhových překvapení, a vůbec celá zápletka se mi líbila. Konec byl sice divný, možná zbytečný, ale vyloženě nevadil. Nevím, jestli zahrál John sociopata dobře, ale scénáristé se snažili o sto šest. Akorát školní tyran se moc nepovedl, když se nechal zastrašit řečičkami o rozřezání krabice. Tyrani bývají nižšího IQ a takoví představivostí neoplývají. :-) ()

saluki

Nic me tak dlouho nenasralo, jako tenhke film. Jeste 5 minut pred onim "vyvrcholenim" jsem si rikala, jak tomu dam 5 hvezd jako za starodobeho Dextra v novem kabatu upside down, supr zapletka, supr postavy, supr napeti, supr narazky, supr vsechno a pak to vrcholi a vrcholi az to vyvrcholi a uplne to vsechno, co bylo supr, je zajebano v nakem para-sci-fi-allien zapletce. To me poser! Fakt me to zvedlo z gauce! Bych mu vyliskala hubu, ze mi tak pokazil vysnene finale. Mno a protoze to ve mne vyvolalo necekane tolik emoci, navic po hodine a pul supr trupr podivane, furt za ctyri a pul :) ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Super atmosféra zasněženého zapadlého městečka, ale škoda toho "laxního" přístupu obyvatel, vlastně i vrah a "sociopat" působili jakoby se nic nedělo. ()

petrik11

Vianoce tak trochu inak. Autori si vybrali ozaj dobrý moment, sviatky, krátke dni a dlhé noci, malé mesto a ktosi tu vraždí bez nejakých logických postupov. Mladý obdivovateľ mystiky sa tomu snaží prísť na kĺb. A samotný killer vskutku originálny. Zaujímavá neoriginálna myšlienka. Ten záver trošku inak ako som si predstavoval, preto o hviezdičku menej. ()

Martin29

Zvláštní film z kterého mám vyloženě divný pocit. John je kluk, který má všechny předpoklady být vrahem dělá studie o sériových vrazích,hlavnímu klukovi co je ve škole šikanuje říká, že ho má rád jinak by ho musel zabít a s matkou dělá v pitevně. Přesto v jeho městě začne vraždit zabiják a John se rozhodne, že ho dopadne (zajímavé, že ho nikdo nepodezírá přitom to ví, že je magor) . Nicméně ten zabiják není člověk, ale určité stvoření (to není spoiler jelikož , když se podíváte na plakáty zjistíte to sami) . Námět není špatný, ale film zabíjí stopáž, která je zbytečně moc dlouhá hlavní vrah vyjme jedné zajímavé scény a konce toho moc nepředvede a chybí i vysvětlení kdo co jak a proč. 40 procent ()