Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

BOURQUE

Jeden z ďalších pokusov Ruska priblížiť sa filmom Hollywoodu. Scenár a základná koncepcia filmu „Major Grom: Morový doktor“ nesie na sebe základné črty dobre známych amerických filmov. Je to viac-menej len položený do Ruského prostredia. Problém neúspechu vidím v tom „len položený“.  Keby scenárista a režisér dbali trochu viac na to, aby to celé viac prispôsobili k danému prostrediu, aby do toho viac zapojili charakteristiky daného prostredia, tak film by mal väčšiu silu. V tejto forme je to len viac-menej ľahšia kompilácia nápadov a riešení, známych z priemernejších (a miestami menej úspešnejších) filmov made in USA. Filmu nepomáha ani dlhší časový stopár, ktorý v danej forme sa zbytočne šplhá nad 130 minút. Herecké výkony sú absolútny priemer, bez významnejších momentov. Záver filmu počíta s prípadným pokračovaním, o tom svedčí aj scéna, ktorá je vložená medzi záverečnými titulkami. Keď bude, tak určite je potrebný k tomu pristúpiť lepšie. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

P.J.2

To nakonec nebylo tak špatný. To že Rusko není národnost ale životní styl už je nám jasné ale že pomalu stoupají ve kvalitě filmografie je příjemná změna. ()

Rockerman

Zábavná pohádka, kterak pravda, láska a spravedlnost zvítězily v Rusku. Už to samo o sobě je směšné a absurdní. To co ještě nenapadlo nebo nestačili natočit Amíci ve svých akčňácích, to se povedlo v Majoru Gromovi Rusům. ()

MickeyStuma

V Rusku se objeví muž v masce morového doktora s tím, že je jeho město nemocné morem nepravosti a ujme se léčby. Zabíjí všechny, kteří kdysi unikli trestu vlivem korupce nebo svého vysokého postavení. Policie je samozřejmě bezmocná, ale je tady ještě policejní major Igor Grom. A začnou se dít věci. Námět především připomene amerického Drsného Harryho z filmové série o detektivovi Harrym Callahanovi, ale tohle je přece jen jiná káva. Ruský komiksový film v plné parádě, který se rozhodně nemá za co stydět. Akce, švih, humor. Tedy vše potřebné k ucelené popcornové zábavě. Není ale od věci, že mnohé akční scény také hodně připomínají filmovou akci Jasona Stathama. Každopádně je koncepce snímku v plném souladu s komiksem, takže vypadá zcela jinak, než jak by takový akční film vypadat měl. Ruská kinematografie tímto ukázala, že to také umí. Vizuální efekty CGI s spolu s kamerou jsou úžasné a dá se říct, že hodně nedoceněné. Někteří kritici uvádí, že se ruští tvůrci, nepřekvapivě, inspirovali u Hollywoodu a tak není od věci, že snímek jakoby diváky táhne do světa DC. No, to už nechť posoudí každý divák sám za sebe. Každopádně jako důkaz o povedené komiksovce to stačí. Ne, žádné drama, žádné napětí, žádná vážnost, žádná hluboká charakterizace postav. Opravdu jen pouhopouhá komiksová akční filmová zábava a nic víc. ()

Olík

Tak takhle to dělá dyadya Ivan…a nedělá to úplně špatně. Scény jsou dostatečně akční. Zápletka je dostatečně zapletená. Hlavní hrdina je dostatečně hrdinský. Rusowood nejenom kopíruje, ale i šlape na paty. Možná bych jenom ubral na přestřelené stopáži, ale jinak rozhodně jde o to sympatičtější, co nám se k nám z deváté nejlidnatější země poslední dobou dostalo. ()

ER

Asi všichni budeme chválit vizuál , využívající historické budovy Petrohradu. A hned z rozjezdu parádní akci s humorem. Jenže poté se story o Fantomovi, který zabíjí bohaté "ničemy", rozplizne do rutinního a přeci jen povrchního děje, využívající řadu motivů ze známých comicsových filmů. Nicméně pořád je vše v takovém solidním kompaktním módu, který dokáže udržet divácký zájem. No a ten filmový look. ()

bearmeedek

Hodnocení jsem trochu přepálil, ale je to třeba za snahu. Rusové natočili komiks a opravdu se snažili dodržet různé staré postupy. Dále je to komiks bez nadpřirozených schopností. A i když je to místy slabší, v druhé půlce to nabírá dech a je to takové úsměvné potěšení. Pochvala za kameru a vizuál. 70%. ()

Sharpooter

Tohle je jeden z mála Ruských filmů o kterých můžu říct, že se na něj vyplatí podívat. Prostředí je dobré (na městě stejně není nikdy co zkazit). Postavy byly napsané dobře, v podstatě hned se do nich vžijete a budete jim fandit až do konce. Příběh byl dobrý, možná si občas trochu moc hrál na superhrdinský film a některé nerealistické věci trochu kazily požitek (hlavně mi vadilo jak se stalo něco hrozného u čeho jste si řekli: "tvl tak to je konec", a pak se ukázalo, že se to odehrává jen v Igorově hlavě, tyhle momenty film neskutečně kazily). Celkově to byla fajn podívaná, neměl jsem žádná očekávání, prostě jsem si to pustil jen tak na vyplnění večera a byl jsem náramně překvapen, místy jsem se i zasmál. Trochu mi vadilo, že jedna záporná hlavní postava (////spoiler - takový ten policajt z Moskvy////) měla dobrý konec a mohla mít více rozvinutý příběh. 7,5/10 ()

E lan

Růskyj akčnyj film, po američesku, s plochym scénarom, hereckou nickou v hlavní roli a docela slušnými triky. Malinký podprůměr. ()

papadoce

Major “Nekonečný” Grom. Po prvej hodine som myslel, že to ide už tri. Z filmu cítiť véééľa véééľa peňazí. Už prevedenie úvodných titulkov bolo skvostné s dokonalou hudbou. Bol som unesený. Oleg Trofim bol evidentne inšpirovaný hollyúdom v každom smere. Chcel byť inovatívny, zaujímavý, akčný, ale podľa mňa to nedokázal zlepiť do jednotného celku. Výsledkom je teda stredne dobrá, finančne rozhodne dobre podkutá, rusky komerčná sračka. Rozumej predražená zmes dobrých nápadov a zlej réžie. Treba hodne síl na dopozeranie, ale zároveň si to nezaslúži úplne pochovať. Dávam tri. Игорь вперед. ()

Flory14

Má první zkušenost s ruskou tvorbou a musím uznat že jsem čekal větší blbost. Trailer sliboval "ruského Batmana" a víceméně jsem ho dostal. Tahle komiksárna rozhodně neudělá díru do světa ale znám plno USA komiksových filmů který jsou rozhodně větší shit než Major Grom. Děj je tedy jednoduchost sama a klasické klišé o zlých bohatých hajzlech ( ach bože tohle opravdu ještě někoho baví?). Samotná hlavní postava je fajn, sice si občas snaží hrát až moc na drsňáka ale scény kdy je spíše komický mě bavily. Komediální žánr je asi největší plus filmu, musím říct že vtipům jsem se často zasmál a byť to byly blbosti ( prokopnuté dveře, vizitka, dveře od záchoda) mě to pobavilo. Morový Doktor jako hlavní záporák je fajn, když nevezmu ten blbý motiv tak působí jako skvělý radikál co se s ničím nemaže, vypadá dobře a dá se chápat. Akční scény nejsou vůbec ničím zajímavé a je to čistý průměr. Plus filmu dávám i za konec, který byl vcelku zajímavý a lehce překvapivý. Herecké výkony jsou teda z velké části skoro až špatný a dost mě rušily. Slabší tři hvězdy, byť mě snímek překvapil "kvalitou" stále to rozhodně má k dobrému hodnocení daleko, jsem rád za zkušenost s ruskou tvorbou ale dál budu ctít zásady z Pelíšků " No vždycky bych si vybral tu americkou, to je jasné".  Oblíbené postavy: Major Grom, Asistent a Morový Doktor Neoblíbené postavy: Reportérka a agent s debilním úsměvem ()

zubrik66

Rusom sa blockbuster celkom vydaril.  Jasne, je to cista vykradacka, ale celkom funny.  Skoda tej prepalenej stopaze, film by posobil celistvejsie. ()

Mamlas

Nečekaně zdařilý, takový civilní Русский МАРВЕЛ. Sice si neodpustí ten sobě vlastní trochu socialističesko geroíčeskij šmak, říkejme tomu třeba "Syndrom Aurory", ale jinak je to nápadité, svižné, bohaté a nešizené, hezky natočené i zahrané, zajímavé, místy i vtipné a nenudí. Nesrovnatelně lepší než ty tupé americké trapárny na podobné téma. (71%) ()

LAZARUS111

Tak toto bola fakt pecka. Nejde si nevšimnúť inšpiráciu u amerických komiksových filmoch ale povedzme si úprimne Marvel a DC sa tak isto navzájom inšpirovali a toto má navyše aj svoje vlastné myšlienky. Hlavný záporák ma prekvapil. Kombinácia Lexa Luthora a Normana Osborna bola zaujímavá. ()

Mykhaluu

Fuj hnus! Proč mi nikdo neřekl, že je to z Ruska! To bych jistě patřičně snížil ohodnocení! Takhle zůstane vzpomínka na slušnou jízdu se všemi komiksovými plusy i mínusy. Učící se hlavní hrdina, složitý zloduch, vtipná dívka, která na konci neskončí v náručí, kamarád... a konec. Dobrý nebo špatný? ()