Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

palomino

Edward Norton je opravdu třída a tahle role mu sedla jak vosa na nanuka.Film by přeci jenom nemusel trvat přes 2 hodiny-přeci jenom trochurozvláčný,a možná bych mohl oželet scénu na konci ala co kdyby ()

kridlo

mierne nadpriemerny film pozerate bavite sa zamyslite sa o tyzden uz neviete o com to bolo. Ide to odnikial nikam, ale pozera sa na to celkom dobre ()

beowulf

Nebýt zrcadlové zpovědi a Nortona & spol., byl by to velmi průměrný film s nezdravě nabobtnalou stopáží vyplněnou bla bla nikamnevedoucími a nicneříkajícími scénami a dialogy korunovanými nadpozemsky pitomým závěrem, jehož shlédnutí bych nemohl doporučit. ()

Sekel

Civilni a syrovy film o zivote. Specialne si vsimete sceny, kdy Nortonuv Monty nadava v zrcadle na vsecho a na vsechny a hlavne na sebe. Tolik strizlivosti a pravdy bych od americkeho filmu nikdy necekal. ()

Zabuza

Jeden z najlepších, a pravdepodobne najpôsobivejší film, aký som zatiaľ videl. Edward je neskutočný. Celý film o poslednom dni Montyho pred nástupom na výkon trestu je neskutočný. Klobúk dole. Musím vyzdvihnúť dve scénu z filmu, ktoré sa len tak nevymažú z pamäti: f*ckovanie v barovom hajzlíku a záverečná scéna "co, kdyby?". ()

Mawete

Jeden z filmů který řadím do svých “srdcovek“. Nečekal jsem, že mi bude někdy sympatický drogový dealer, ale v podání Edwarda Nortona je příběh tak dokonalý a uvěřitelný, že si zaslouží nejvyšší hodnocení. Jeho fuckovací scéna je naprosto dokonalá a nedokážu si představit herce, který by se na ni více hodil. Barry Pepper páchnoucí chlastem po včerejším flámu s red bullem v jedné ruce a míčkem v druhé nasazuje laťku taky hodně vysoko. Philip Seymour Hoffman v roli zakřinutého profesora exceluje, ikyž je zastíněn výkony svých kolegů. Celkově řečeno velmi kvalitní film ve všech směrech. Nenašel jsem v něm žádné slabší momenty. Prostě film jak má být. ()

Manas50

Úžasný filmový zážitek mám z tohoto, ne moc známého, ale o to lepšího díla. Je to především díky režii, dialogům, hudbě a samozřejmě díky výborným hercům v čele s fenomenalním Edwardem Nortonem, na jehož monolog před zrcadlem asi nikdy nezapomenu a je to jedna z nejlepších filmových scén, jakou jsem zatím viděl. Barry Peper taky vynikajcí, jeho psychologické dialogy jsou taktéž nezapomenutelné. Philip Seymour Hoffman neměl moc prostoru, ale to co předvedl, stálo za to. Rosario Dawson a Anna Paquin zpestří film svou krásou, i herectvím. Takže nic nebrání maximálnímů hodnocení. 100% ()

Grim

...83%...tešil som sa že konečne po dlhej dobe od posledného kvalitného snímku "Kontroll" uvidím niečo čo bude za tie pukance stáť. Nádejný príbeh sa nenávratne rozpadáva v nekonečnej minutáži, vrcholom rozpadu bolo že som skoro zaspal zarovno s Jacobom Elinskym...naštaste tomu zabránila hlasná hudba...veľmi ma ale potešil koniec. Nie, nebolo to kôli jeho kvalite, ale po toľkom prevaľovaní očí som sa ho už nemohol dočkať. Jediné, čo ma zaujalo bola podobnosť Edwarda Nortona (Monty Brogan) na známeho manipulátora Derrena Browna a Brian Cox (James Brogan) sa zas nápadne podobá na môjho bývalého učiteľa angličtiny. ()

veverysiak

Vynikajúce herecké výkony síce zvýrazňujú zdatnú réžiu, ale majú nad ňou jasne navrch, rozhodne však ide o veľmi zaujímavý a neokukaný film, pri ktorom akosi stratíme zmysel pre rozoznávanie dobra a zla a postupne sa zabuchneme do gaunera, ktorý predáva drogy a keď má za to už-už pykať, sme schopní zaňho vyroniť slzu, toto je tá pravá sila kinematografie, takže 75%. ()

brunette_1

Asi mi dají všichni za pravdu, když tady veřejně prohlásím, že nejlepší scénou z filmu je Nortonův monolog. Ale celkově je film zajímavý, hlavně ten konec se povedl. Nebo spíše posledních 25min. filmu mě hodně zaujal. Bohužel mám pro E. Nortona slabost a i kdyby tento film byl podprůměrný, tak bych ho nejspíše vychvalovala. :) ()

necrosrandist

Vycizelovaná porce řemesla! Zvolená forma, včetně na specifických místech zrychleného střihu, se mi moc zamlouvala a s vykreslením US si to myslím štrejchli zcela přiměřeně. Ač se to někomu může zdát divné, já s hlavním hrdinou soucítil. Emoce se tu totiž dávkují s chirurgickou přesností. ()

Balík

Silný příběh? Vynikající drama? Ale kde že. Film se vleče více než dvě hodiny s jedinou scénou, co za něco stojí (všichni vědí). Celou dobu jsem čekal, že se hlavní hrdinové prokecají alespoň k "nosnému" konci, co by vylepšil dojem, ale ani tady jsem se nedočkal. Natočeno pěkně, zahráno taky, ale zkrátka o ničem. 60% za Edwarda Nortona ()

JohnTheOne

Originální každým coulem, skvělá atmosféra pocitů člověka, který jde vlastní vinou druhý den do vězení. S lehkostí na celkem banálním příběhu nám Spike Lee ukazuje vlastně celou současnou Ameriku, i soukromé příběhy lidí, co jsou blízcí přátelé nebo rodina Montyho (Norton), jak jim tato událost vlastně také úplně změní život. ()

brodži

Drama o cápkovi, který prožívá své poslední hodiny na svobodě a má strach, že bude muset kouřit všechny v base. Film psychologicky popisuje jeho zlobu, nenávist, zklamání ze svého života i frustraci. Asi bych se taky bál. Vždyť má prdel přece nemá zuby. Ale v tomto příběhu aspon v posledních hodinách si uvědomil, že to, co udělal byla chyba. ()

Mainstage..

Nemastný, neslaný ... Bezúčelová psychologická sonda jednoho ''šizuňka'' den předtím než půjde bručet. Nesmyslný a hlavně nezáživný odskoky od tématu v podobě počínajicího vztahu učitel/student a spousty zbytečnejch dialogů. 2hodiny , který by se dali v odvyprávět v deseti minutách a na výsledku by to nic nezměnilo. Bodík navíc za ''hejt'' rozhovor se zrcadlem. ()

Texxa

Trochu rozporuplný dojem. Na jedné straně výborně herecky zvládnutý film, dialogy jsou perfektní, monology taktéž (hlavně scéna u zrcadla!), ale... Je toho příliš. Spike chtěl říct hrozně moc, ale bohužel se mu to trochu vymstilo. Kdyby některé scény vynechal, držel by film mnohem lépe pohromadě, takhle je to trochu chaotický mišmaš. Původně jsem chtěla dát 3*, ale to si tenhle snímek prostě nezaslouží. ()

Hubna

Mohl bych se podepsat pod komentář uživatele Lima. Některý místa tohohle snímku jsou opravdu hutný, říkají nám tolik pravdy. Jenže je jich poskrovnu. A to i přes výborné herecké výkony a mého oblíbence Nortona na víc než tři hvězdy nestačí. Film si budu pamatovat, ale to asi jen díky proslovu u zrcadla, na který se znovu rád podívám. ()

dthwinter

Spike Lee a já chceme od filmu asi něco jiného, takže se na ty jeho přestanu dívat a kazit mu hodnocení. Kritiku společnosti beru, ale byla shrnutá asi v pětiminutovém záchodovém monologu. Dialogy byly naplněné náměty k zamyšlení se, ale jim i celému filmu to kazí jedna věc - je to o ničem a vede to odnikud nikam. Děj lze popsat ve třech větách a zápletka je taková, že drogoví dealeři nejsou všichni stejní a života ve vězení se bojí všichni. A to žádné herecké výkony ani geniální invence režiséra nezachrání. Podle mě má film především bavit, a to se Leemu u mě nedaří. *** Víš na co se nikdy nesmíš zeptat v obchodě Victoria´s Secret? Máte tohle i v dětský velikosti? *** 50 % ()

mseet

Situace, v níž se spolu s hlavní postavou ocitáme, je svíravě bezvýchodná. Depresivní. Smutná. Monty udělal osudovou chybu a má za to pykat. Smůla. Zlost a bezdaděj. Ale já jsem z filmu žádnou z těchto emocí až na pár výjimek necítil. Ano, mluvilo se o tom, ale neprožívalo se to tak, aby ta nálada dosáhla z plátna až na diváka. Norton je nevýrazný, Hoffman neměl co hrát, Dawson je unylá. Jediná silná scéna je závěrečná jízda autem doprovázená otcovým monologem. 60% ()