Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Phillo

Guláš všetkého, čo bolo po 11. septembri aktuálne, ktorý však funguje, len v jednej svojej časti, na ktorú sa sústredí málo, aj keď by mala byť hlavnou oporou filmu. Celý film totiž stojí na jednoduchom námete, ktorý mohol byť rozvinutý (a hlavne herecky na to mal) úplne iným spôsobom. Lee akoby nevedel čo točí a pre koho. Každopádne za Nortona a jeho psa palec hore. ()

Gore

Dost nuda a příšerně vlekoucí tempo, kterýmu by prospělo výrazné zkrácení. Norton v tomto snímku nehraje špatně, ale nemůžu si pomoct, na jeho excelentní hereckou jízdu, kterou předvedl v 90. letech to nemá, tam jeho herectví bylo bezchybné (Prvotní strach, Hráči, Klub rváčů, Kult hákového kříže, Lid vs. Larry Flynt). Nebýt jeho fuckování před zrcadlem je to na 2* ()

BlaXxer

Asi som očakával v priebehu filmu niečo zvláštne no od polovice som silne tušil, že hrdina zdrhne a bude Happy End. Inými slovami nuda až do konca kde postavy len tlachajú o tom čo ho čaká vo väzbe, kto má aké percento úspechu pri balení ženských a v podstate sa nič nedeje. Nulový emocionálny dopad okrem scény pod mostom kde sa nechal zriadiť aby v lochu nevyzeral ako lízatko... ()

jerenymo

celkem příjemný snímek...sice nic převratného,ale koukatelný až do konce....jen se vyvarovat českému dabingu, ten je otřesný a vzal mi i chut celého filmu. ()

wampire23

,,Vzrastom malý, duchom veľký." Presne tak by sa dal charakterizovať tento úžasný film. Na jednej strane minimalistický obsahom a časovou rovinou, na druhej strane však maximalistický emóciami a myšlienkami. Pri jeho sledovaní som si uvedomil, aké vzácne je byť slobodný, môcť sa stretnúť s priateľmi, vyjsť si so psom a pod. Herecké výkony netreba komentovať, pretože jeden herec bol lepší ako druhý, kamera a réžia detto. Plus nezabudnuteľná scéna s kritikou každej jednej skupiny americkej spoločnosti skrze zrkadlo a krásne patetický záver. Spike Lee zabodoval. ()

Rýža

Nějak mi ten madlajz všech příčin a důvodů a motivů a všechno neudělal úplně dobře. Ale za Barryho je to pěkná troječka. ()

kamil.i

Realistický príbeh z tvrdého prostredia v ktorom Spike Lee pristupuje k postavám neuveriteľne citlivo. Analyzuje ich do detailov a špikuje až na kosť, čo je unikátny prístup. ()

Maryinka

Film, který vás donutí přemýšlet, čehož si opravdu cením. Střih a kamera originální, herecké výkony přesvědčivé (a to jsem to viděla s příšerným "primáckým" dabingem), kromě mého oblíbence Nortona se mi moc líbil také Barry Pepper. Stopáž je možná trochu dlouhá, ale naštěstí ne natolik, abyste se začali nudit. Dostala jsem, co jsem chtěla, a to má očekávání nebyla malá. ()

crozet

Drama posledních hodin před vstupem do tragické životní etapy (zde mnohaleté vězení). Zapomeňte na romantické, hořkokomediální a stylizující vyprávění, jak jsme v tomto žánru víceméně zvyklí - máte před sebou velmi realistický, téměř dokumentární film, jehož scénář i režie představují nejvyšší ligu sociální a psychologické empatie a dosahují přitom nevídané autenticity ve všech hlavních vztahových a dějových větvích a jehož charakter je hluboce tragický. Jak tedy prožít ten poslední den, než si pro mě přijdou? Jak se s tím celým vůbec vyrovnat? Co ten den udělat? Jak a které záležitosti vyřešit a narovnat? Nohy a hlava člověka vedou tam, kam patří - k nejbližším dvěma přátelům, kteří jsou neméně zmateni a leda zdánlivě rozhodní a nápomocní, k tátovi (totemu ochranitelství a moudrosti, bez ohledu na aktuální oprávněnost) a přirozeně k partnerce (jejíž role, "ženský princip", je autenticky zachycena ve své pasívnosti). Jo a ještě zajistit, kdo se bude starat o psa.. Díkybohu, že není nutno k tomu řešit i potomky.. V moři všeobjímající, nezvratné a nezamlčované deprese občas na okamžik zableskne prchavá euforie nebo spíš odvedení myšlenek, ale jinak je to prostě špatný. A jak s takovou dispozicí pracuje Spike Lee a David Benioff (autor předlohy a scénáře)? Nechají hlavního hrdinu prověřit nejbolestnější hypotézu (partnerka), pozastaví se nad rolí, dosahem, mocí a nešvary institutu "nejlepší kamarád/-i"; podívají se s ním do očí tátovi, kdy syn i otec neumí dobře říct, ČÍ JE TO VŠECHNO VINA; navštíví s ním "poslední párty", vystaví jej bolestnému poslednímu svítání... Zkrátka nechávají hlavního hrdinu procházet hodinami jeho posledního dne/noci jako životem. Celé smutné vyprávění nicméně vládne geniálními prostředky andělské protiváhy, které brání upadnout do těžké deprese i publiku. Láska otce a syna v téměř "hmatatelném" vyjádření, partnerská láska, porozumění a podpora a očištěné fundamentální přátelství nejlepších kamarádů dohromady umožní, že hrdina na konci posledního dne svůj osud s vypětím sil smířen a vyčerpaný přijímá a je připraven. Zároveň si teprve na závěr uvědomíme jeho neskutečnou mentální sílu a nezlomnost, které jen jsou vystaveny nejtěžším zkouškám. K neopomenutelným filmovým benefitům pak počítám vkusnou hudbu, závěrečný malý film ve filmu "co by bylo, kdyby", který po všech stránkách dokládá genialitu zpracování filmu celého (ač obsahem kontrastní, atmosféru nikterak nekazí a nepřetírá do hořkosladkého provedení), výkony v hlavních rolích a dabing. Vysoké autenticity je dosahováno zvláště odkazy do postranních dějových linií a slepých ramen, které dohromady vystihují kontext a kresbu hlavních postav, zaujmou a v žádném případě neodvedou soustředění od osy příběhu. ()

Chudobka

Můj miláček Edward Norton dělá z každého filmu zážitek. I jeho parťáci byli skvělí. Pár úžasných scén, nezapomenutelný závěr a naprosto magická hudba. ()

Muel

| Touchstone Pictures | Máloktorý film dokáže držať moju pozornosť na 100%. Tento je jeden z nich a ja som absolútne nadšený z tohto snímku. Je to dramatické, je to excelentne napísané a scény, kde ide o všetko sú pocitovo vyšperkované tak, že dostanete minimálne 4 infarkty na scénu. To všetko myšlienkovo podoprené, skvostne zahrané vždy výborným Nortonom a nápadito a vkusne vygradované, kde ma naplno bavila každá jedna scéna. Majstrovsky zrežírované a zostrihané. Jednoducho pravdepodobne dokonalý film, kde ešte aj ten prenádherný koniec som vôbec nečakal. Nepozeral som tento film. Žil som ho. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

TheSpearCZ

Spike Lee je machr za to, jak zvládnul tenhle zajímavej námět, on ten film hraje spousty žánry, ze začátku správně představí všechny postavy, které jsou odlišné a charismatické, takže se mi v průběhu filmu dobře poznávaly, od Isiah Whitlocka Jr. tu zazní dvakrát i jeho kultovní "sheeeeet", což beru jako komediální skvost a celé to umí být taky cool, což potvrzuje můj první highlight a to sekvence v klubu, kde byl Edward Norton za úplnýho Boha, tam jsem si myslel, že těch sedm let, co dostal za ten jeho předchozí užitej život i stojí za to odsedět a potom pokračovat dál, ale poté přijde závěr druhé poloviny, můj druhý higlight, a ve správném způsobu provedená totální depkařina, která musí praštit každýho, kdo si jen trošku dokáže představit, že jde za nějakou tu hodinku/dvě na dlouhou dobu za katr. Psychologie a dialogy jsou tu vyšvihnuté na maximu a druhá polovina je o dost výraznější než ta první, což ale ve výsledku ničemu nebrání. Nakonec se z toho vyklubala překvapivě velkolepá podívaná. Čisté 4* ()

Tomislav

Skvělé psychologické drama. Nazapomenutelná je "fu.k you" scéna u zrcadla! Nebýt té trochy agitky za hrdiny New Yorku, dal bych pět hvězdiček. ()

Honny2

Na mě se to moc vleklo a celej film působil překombinovaně, nejasně, první půl hodinu jsem vůbec nevěděl která bije. E. Norton předvedl svůj vysoce položený standart a velice pěkně nám stvárnil zdeptaného a vystrašeného drug dealera před výkonem trestu. Ale celkově mě 25. hodina vůbec nepřesvědčila, nebýt Nortona šel bych asi na dvě *. ()