Prvotní vztek

• USA Primal Rage: The Legend of Oh-Mah (více)

Mladá dívka Ashley Carr (Casey Gagliardi) přijíždí do věznice, aby vyzvedla svého přítele Maxe (Andrew Joseph Montgomery), kterého akorát pustili ven. Na cestě domů ale mají autonehodu, přičemž uvíznou v lese, kde na ně čeká nenasytná příšera se jménem Bigfoot, a boj o přežití tak může začít! Podaří se jim vypořádat se s touto nelehkou situací a hlavně přežít? (J*E*A*N*N*E)

oveckaoa

Tak já teda zase takové nadšení rozhodně nesdílím. Úvodních zhruba 40 minut je těžce vatovitých a nic se tam nestane sledujeme jen jakési lovce, kteří by netrefily snad ani slona na vzdálenost metru a jakýsi manželský pár co měl nehodu a potřebují si zavolat pomoc a do toho se prolíná linka jakéhosi indiánského policajta co hledá pohřešované lidi. Po herecké stránce to stojí za hovno dialogy těch lovců jsou příšerné a to snad i chovanci léčeben se mezi sebou baví inteligentněji. Potěší jen tak ta čarodějnice co je tam zhruba 10 minut a po trikové stránce vypadá podobně jako ta v Wirkolově Jeníčku a Mařence lovci čarodějnic a zhruba 3 gore scény. Jinak bigfoot zde střílí z luku útočí sekerkou a nožem co už mě příjde trochu moc zvláště, když postavy mají iq houpacího koně a bigfoot je minimálně o hlavu ne li o 2 větší jak oni. 40 procent. P.s. Ve filmu se objevuje scéna ve , které si můžou feministky neskutečně udělat dobře kdy jedna ženská se stará o dospělého chlápka, který předtím valí sračky ve stylu vyšel jsem ve vězení postarám se o tebe a hned při první příležitosti málem umře. ()

Yoshimitsu

Bigfoot je velkej opičák s lukem a tomahawkem, který první polovinu filmu stalkeruje skupinu pytláků a manželský pár v lese. Potom jsou to docela jatka v podání letního Yettiho. Dávám 50% ()

jefff

Kde proboha vzali ty (ne)herce? I na poměry béčkových hororů slabé výkony. Naprostá dřeva. Jinak Big Foot pěkně udělaný, hezky postaru. Příběh zprvu zajímavý, s příchodem čarodějnic a rituálů to šlo lehce do kopru. A konec velmi slabý. ()

sedm.1

Nudný televizní horůreček, ve kterém stojí za pozornost zhruba tak nějakých deset minutek v druhé polovině filmu, kdy Bigfoot napadne ústřední pár s partou vymletých domorodých buranů, čímž se dostane ke slovu nějaký ten krvavý efekt, jinak mě to ale upřímně příliš nebavilo. Jednak než se začne vůbec něco dít, trvá snad třetinu filmu, pak se to sice trochu rozjede, ale to neustálé narušování lesní naháněčky těmi indiánskými tajtrdlíkárnami je na přesdržku, a úplný závěr, respektive pointa, je pak napřesdržku nadruhou, tomu říkám špek 8D. Co se jinak týče atmosféry a napětí, ani jedno zde příliš nefunguje, a gore efekty jsou sice na slušné úrovni, ale drží se trochu při zdi a zároveň jich není moc. Za neuspokojivé pak ještě považuji zpracování samotného Bigfoota, i když na druhou stranu, vzhledem k finančním a tvůrčím možnostem nevypadá až tak lacině, takže třeba takové nestvůry z filmů společnosti Asylum strčí lehce do kapsy. Abych ale jen nekritizoval, hodně fajn mi přišel ústřední pár, ten byl sympatický a zvlášť slečně to vážně seklo, jinak ale prostě sorry, mohu ocenit tvůrčí snahu, těch pár krvavých efektů a poměrně odsýpající pasáže z lesa, celkově to ale není ani na průměr. ()

herr_carter

S oběma zavřenýma očima a 1,3 promile alkoholu v krvi jsou to tři jak vyšité a já se dobře bavil! Místy je to sice strašná sranda a je vidět, že rozpočet filmu se pohyboval někde mezi 100-150 dolary, ale zase to vyvažují brutální situace a efekty fakt reálně-blivné. Závěrečný """""překvapivý""""" moment už byl také zobrazen v 3454354 filmech, ale dobrý. Je škoda, že se netočí víc hororů v lese a pouze za použití převleků, bez digi efektů. ...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Kienast

Velkým plusem filmu je samotný Bigfoot, který je díky maskám a make-upu boží, dále pak pěkné Gore efekty. Velkým mínusem jsou zase herci - neherci, scénář jak od Řepky s Kristelovou a přes půl filmu trvající procházka po lese s total debilama aka lovci. Nakonec jen fajn průměr. 6/10 ()

iXtr3m3

Slušné dve tretiny filmy, ktoré zabil indiánsky megablábolový a stupidný koniec. Ale za slušné efekty, gore scény a sympatické aj keď totálne blbé osadenstvo aspoň tri hviezdy. Nebyť záveru, tak možno aj štyri by padli. ()

666Carnage

Docela dobře natočené béčko o Big Footovi. Survival ze začátku a pak naháněčka s potvorou. Sice některý scéna byli navíc a zbytečný ale chápu to v rámci té mytologie. Finální souboj připomínal skoro na chlup přesně Predátora a dodatek zase Predátora 2 ale koukat se na to dalo. 50% ()

Corpsegrinder

Vy jste se snad všichni posrali. Absolutně neatmosferická blbost která začíná tim že tam Biggie vykukuje zpoza stromů jak kdyby to byl nákej animák. V kombinaci s jeho absurdním kostýmem to působí dost komicky, a je těžký se pak naladit na notu toho filmu když hlavní monstrum vypadá tak blbě že by ho z prdele nepoužila ani Troma. Trochu mi připomínal toho hnusáka z Creepshow co se schovával v krabici. Herci jsou hrozný až na vidláky, což možná neni náhoda protože vzhledem ke zvučnosti jmen dost možná hráli sami sebe. Do toho je tam šerif kterej okamžitě přistoupí na teorii Biggieho potom co na autě uvidí škrábance který klidně mohl udělat náš kocour. Zhruba od půlky filmu se začnou objevovat celkem solidní gore efekty kde mě zaujal hlavně ten kde frajera téměř promění v kanadskou postavičku ze South Parku (já vim že už to bylo ve filmech jako Hatchet a podobně, ale ne takhle). Za gore dávám hvězdu, jinak je to naprostá pitomost bez napětí nebo čehokoliv zajímavýho. ()

Prochy38

Jako za mě milé překvapení. 4* samože v rámci žánru. Je to blbost, ale zábavná. S Bigfootem to nemá asi moc společného, ale beast z lesa neměla chybu. Velkej chlupatej indián! Jako fakt super. První půlka perfektní. C. Gagliardi je nádherná holka a celé si to dobře dává. Zbytek je víceméně klišé jako bič. Ale chlupáč je v první polovině výborný. Sice tam znaky toho Predátora jsou až moc výrazné, ale pro mě pohodové B-čko! ()

Smokey1468

Oh, tohle nebylo vůbec špatné. Bigfootůtek, jenž mi taktéž připomínal zmenšeného King Konga skombinovaného s Predátorem (ten ksicht) nahání nešťastné lidi po lese a hází po nich šutry. Potom se rozjede víc a začne jim trhat ksichty a střílet po nich z luku. No, scénář je docela vtipnej. Logika se tady taky vytratila. Ale všechno to napravují hodně kvalitní efekty - ksicht čarodějnice, samotný Bigfoot, gore, prostředí a vcelku epický soundtrack. Dokonce to ani nenudí, je to fajn lesní zábava. ()

Mortemiss

Tenhle film vypráví o tom, jak to dopadá, když na sebe v lese narazí blondýna, násilník, King Kong, Indián a čarodějnice. Lepší průměr. ()

Hernycztek

Je to mix několika žánrů, přičemž to z počátku nejvíce zavání hixploitationem, já každopádně děkuji Mageemu, že si pro svůj debut vybral právě tohle téma, protože jestli hororovému žánru něco chybělo, byl to právě kvalitní ,,Bigfoot horor.'' Jestli se mu to povedlo posoudí každý sám podle vkusu, já osobně můžu říct, že to dokázal i přes nižší rozpočet, který byl znát na nezkušených (neznámých) hercích, primitivních dialozích a jasně viditelných logických nedostatcích. Já budu ovšem hodnotit pouze samotného ,,krále lesů'' a hororové prvky. Gore a například maska čarodějnice, jsou na prvotřídní úrovni a dlouho jsem tak detailní a krásné efekty bez použití CGI neviděl. Samotný Bigfoot je takový menší King Kong se schopnostmi a dovednostmi Predátora. To se dá pochopit, protože inspirace Arnoldovským Predátorem je více než jasná, což podtrhuje závěrečný souboj. ČSFD hodnocení se bude držet kolem 50%, protože tu jsou rýpalové, co budou hledat jen ty nedostatky. ()

M.E.K.Y

Po úvodních 20 minutách slibný rozjezd s klasickým budováním atmosféry, ale jakmile se do popředí dostane ústřední gore vyvražďovač - Predátor Kong a kolem toho takové to "mysteriózno", všechno jde do kytek. Když si vzpomenu, jak začal opakovaně vykukovat z po-za-stromu, tak jsem se musel až smát. Vypadalo to jako z nějaké "rozpravky". Závěr? Hodnocení zaslouží pouze úvodních pár minut filmu a koukatelná blondýnka. Ale jinak platí, že všechny postavy a jejich dialogy jsou hloupě napsané i zahrané. Kdyby byl film vedený v žánru "komedie", tak by dopadl ještě dobře, ale zřejmě je to myšleno vážně, bohužel! ()

Flopik

Milé prekvapenie sa nakoniec z toho ukázalo. Sympatický párik, ( naozaj krásna hl hrdinka) naozaj výborné gore to chválim a čo sa masiek týka tak som tak isto spokojný.Najlepšia maska čarodejnice akú som doteraz videl a je veľká škoda že nebude nejaký horor len s ňou. Bohužiaľ film má pár zbytočných scén ktoré hrozne otravujú. Mne sa koniec náhodou celkom páčil . Za mňa silné 3. ()

M.Myers

Něco takového se nevidí každý den... O téhle potvoře už jsem viděl několik krávovin a tak můžu s klidem napsat, že Bigfoot má konečně dobrý film. Kdo čeká tupou opičku, co se jen plácá kolem a pak někoho občas zamorduje, má smůlu. Tenhle Bigfoot je totiž vyčůranej lovec. Asi jako Predátor. Jen místo Arnolda je tu pár hodin bývalý kriminálník, a místo mariňáků banda místních pytláků. Postupem času jsem čekal, co tvůrci ještě vymyslí a byla to prča až do konce. Masky a gore super, do toho indiánský rituál, indiánský šerif, šamanka hnusná jak krueger, a hlavně opičák samotný. Kašlu na to, že to je tak trochu bejkárna, já se dobře bavil. ()

Rathalos

Horor v hlavnej ulohe s Bigfootom,ktory si pobehuje po lese a zabija ludi,zaujimava zalezitost,v ktorej musim pochvalit gore efekty,primeranu brutalitu,napatie a aj prostredie,jednu hviezdicku vsak musim odobrat kvoli tomu,ze manzela tej zenskej mohol chlpaty kamosko zabit niekolkokrat a nic,no a na zaver vas caka prekvapenie...:-) ()