Devadesátky

• Česko Mid90s (festivalový název) (více)

Kalifornské slunce, holky, mejdany, skejt a parta starších kluků, do které by hrozně rád zapadl. Tohle je prostě léto všech velkých poprvé, na které Stevie nikdy nezapomene. Tím spíš, že ho prožívá v polovině devadesátek – neopakovatelné době, jejíž atmosféru Jonah Hill (Vlk z Wall Street, Superbad) ve svém režijním debutu dokonale vystihl, hudbou počínaje a módou konče. (Aerofilms)

Fibonacci

Bomby. silná skateboardová kultúra mladych amíkov v 90tkach odkazuje na ťažký prechod chalanov z ulice cez pobertu. pišačiky im rastú a hormóny pracují. hlavný hero - stíviboy je perfektný. objavuje v sebe rebela (s dobrou dušou). ja som si seba sa predstavoval na jeho mieste. vystrájať s velkými chalanmi, flákať sa, nerobiť plechy, robiť neplechy, taká klasika života adolescenta v LA v 90tych. jonah pekne vystrelil. len tak dalej. 😎👊🛹 ()

Jester_X

Stavebním kamenem filmu je jeho atmosféra. Nenuceně pozoruje prostředí poloviny 90. let a zprostředkovává divákovi pohled do subkultury skateboardistů. Navíc je snímek prost jakékoliv otravné nostalgie. Ambientní hudba Trenta Reznora pomáhá dokonat přenesení diváka do jiné dekády. Celou dobu jsem si přál, aby film nezklouznul k nějakému trapnému moralizujícímu příběhu, čemuž se nakonec jen tak tak vyhnul. ()

PaTa.Freya

Tak takovou nostalgii jsem nečekal. Jonah Hill rozhodně tímto dílem ukázal že umí a Sunny Suljic tenhle filmeček nehrál, ale prožil. Každopádně inspirace Harmony Korinem je rozhodně vidět, ovšem Korine je blázen, kdežto Hill filosof. Klobouk dolu nad prvotinou a jdu vyhrabat skejta z komory :) ()

opatstviolov

Tenhle film je pro mě nostalgický, i když jsem v devadesátkách ještě ani nebyl na živu. Tak moc mě ten film pohltil. Z Jonaha Hilla možná ještě bude skvělý režisér. 10/10 ()

HighInTheSky

Love this fucking shit! Naprosto peckový film. Pro nás co jsme v 90tkách vyrostli a třeba i prozewlovali dlouhý dny na skejtu zasněný, jaký by to mohlo být ve Státech, je tohle krásnym nakouknutím, podobně jkao Legendy z Dogtownu. Nelituju ani vteřiny strávené u tohoto filmu a rád si ho pustim zas znovu. Potřebujem zatraceně víc filmů s čistou atmosférou 90tek abysme si kurva drát připomněli jaký to bylo svobodný. Současná politicky/gendrově korektní propaganda s nad v každym novym filmu se už nedá přežít, je z toho blivno. Tenhle filmec si rád pustim znovu už pro tu atmosféru a "dont a give a flying fuck" atittude. ()

marcel5

Podoba s Kids nebo Ken Park tam byla cítit. Jen nevím, jestli chtěl jezdit s partou na skateboardu nebo někam patřit. Čekal jsem že nechá bratra zmlátit, za to jak mu ubližoval... Čekal jsem jiný zásek nebo průser... To že se vybouraj bylo víceméně jasné. Shrnuto - čekal jsem víc, ale bylo to vlastně pěkné... ()

Honza.Hlavac

Velké překvapeni režijní debut Jonaha Hilla velice překvapil jak už někteří zde napsali vypadá v některých chvílích jako dokument . Oceňuji herecké výkony kameru i cely námět . Ukázka toho ze i za málo peněz jde udělat hodně muziky . Škoda jen ze to nemělo žádnou reklamu či boom. Hodnotim 86% ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)