Devadesátky

• Česko Mid90s (festivalový název) (více)

Kalifornské slunce, holky, mejdany, skejt a parta starších kluků, do které by hrozně rád zapadl. Tohle je prostě léto všech velkých poprvé, na které Stevie nikdy nezapomene. Tím spíš, že ho prožívá v polovině devadesátek – neopakovatelné době, jejíž atmosféru Jonah Hill (Vlk z Wall Street, Superbad) ve svém režijním debutu dokonale vystihl, hudbou počínaje a módou konče. (Aerofilms)

ostravak30

Jonah Hill si chtěl vyzkoušet režii a vrhl se na Devadesátky. U těch se navíc stal i scénáristou a producentem. Tak trochu přidal vlastní zkušenosti. I u nás byly devadesátá léta specifická a měly svůj styl podpořený navíc faktorem nově nabyté svobody. Bohužel nás zavedly do bahna, z kterého se dosud nemůžeme vyhrabat. To v USA měli v tomhle ohledu větší štěstí a tak se prostě jen změnila doba, která se vlastně mění neustále. Skate letěl a pamatuji si dobře, že třeba i u nás byl Tony Hawk nesmírně populární. Byť se tvůrci soustředili na dobové oblečení a možná i hudbu. Na druhé straně by dějově tento film klidně mohl být zařazen i do současnosti. Mladí jsou vlastně pořád stejní. Nakonec...nebyli jsme jiní. Ačkoli my měli taky skate, mě to moc nechytilo a já v divokých 90. ještě prožíval snové dětství. ()

Pete

V jednoduchosti spočívá krása, aneb jak (relativně) málo stačí ke spokojenosti. Výpověď o důležitosti správných kámošů (nejen) v tomhle věku, je ve formě vzpomínání na partičku nezletilých skejťáků každopádně těžká pohoda. ()

1V4N

Režijný debut Jonaha Hilla nevyvolal vo mne nostalgiu deväťdesiatych a išlo o nevydarený pokus priblížiť divákovi atmosféru tejto skvelej doby. ()

solisoli

Neviem čím mal tento príbeh nadchnúť. Herecky solídne zvládnutý, ale bezpredmetný dej s neakceptovateľným až bizarným výberom partie teenagerov, do ktorej maloletý chlapček nemal čím zapadnúť. Potom to už pôsobilo neprirodzene, komicky, nie však so zrelým prirodzeným humorom. Mladý divák si vie predstaviť atmosféru, ktorá ho vnáša do obscénneho jadra veci, ale pre výnimočnosť skutkového javu, celé dosť priehľadné. ()

moviepill

Vizuálny mindfuck pre tých, čo vyrastali v 90tkach, a nemuselo to byť ani v Californii. Takéto alternatívky mám veľmi rád, ale asi to nesadne každému. Generácii 2005+ to už nepovie zhola nič. ()

orsinek

Atmosféra devadesátých let dává filmu skoro všechno. Problém byl v dějové linii, celý film víceméně neměl nějaký zásadní příběh, a to mi trošku vadilo. Jinak samozřejmě nádherný návrat do doby skejťáků, kteří žili jen pro daný moment. Čtvrtou hvězdu dostává nádherný soundtrack. ()

DonBraso

Pořád nevím proč zrovna tento styl mně zrovna extra nesedl.Nejspíš,že Jonah Hill natočil dost skejtu,partičku co si rádi dají trik,nějaký mejdlo,pokecaj si v obchodě,trochu si daj lajnu a jedou dál.Aspekt klučina,kterého Hill nechá projít filmem a v závěru zapne plyn a vypne film je asi styl.Naprosto nevyužitý Lucas Hedges mně lámal obratle,ale klučina neříkám,že nebyl špatnýv hlavní roli,to vůbec,ale z filmu jsem si tedy tu atmošku do domácích nepřenesl a to je chyba.45% ()

blondboss

Tento snímok síce celkom verne zobrazuje atmosféru 90-tych rokov a aj podmienky a životný štýl teenagerov, na ktorý ja osobne veľmi rád spomínam, aj keď u nás to samozrejme bolo trochu inak ako v Amerike. Každopádne ale mne osobne to vzhľadom na námet prišlo dosť nudné a ničím zaujímavé, naopak skôr mi vadilo, že to bolo celé dosť ukričané bez nejakého výraznejšieho momentu. Preto u mňa len slabšie priemerné hodnotenie. 50 % ()

wowylgu313

Složité rozhodování ohledně hodnocení ... Hned ze startu napíšu ... Dávám 65-70% ... Teď jak to rozebrat ... Příběh tady není nijak důmyslný, spíš se to vleče životem mladého kluka co hledá společnost, která mu řekne jsi "dobrej" protože v rodině nastalo tolik chyb že se tvrdě podepsali na dospívání jeho dominantního, psychicky narušeného bratra i na hlavním adeptovi. Z pohledu skateboardingu jsem taktéž nebyl vrcholově uspokojen. Ano je tu ale není tu nijak extra emočně vystřižený. I když bylo pár záběrů u kterých jsem zavzpomínal na krásný dobrý čas na začátky pojezdů. Druhá stránka byla doslova zaměřena na vývoj a psychickou stránku dospívání, které bylo až přehnaně místy agresivní. Jako celek to byl lepší průměr ale přikláním se hlavně k nostalgii do světa Tony Hawka smíchaného s GTA San Andreas nebo Bully pokud chcete. Pokud opravdu chcete zažít jízdu s perfektním zaměřením na začátky skateboardingu a zároveň to celé propojit s úžasným příběhem... Tak jednoznačně: Legendy z Dogtawnu. Dodatek na chybku zde na ČSFD ... Toto opravdu ale opravdu, není komedie. ;-) ()

rigby

Vydařený pokus o vykreslení atmosféry devadesátých let. Bohužel až moc bez ambicí, tudíž bez velkých šancí oslovit průměrného diváka. Možná američané, kteří v těch letech vyrůstali, to ocení více, nám už to moc neřekne. V té době jsem byl už po maturitě a tyhle roky mám spojené s něčím úplně jiným. ()

tomino28

Chápu Jonaha Hilla, že se rozhodl natočit si film, který je zasazený do 90. let, což byla léta jeho dospívání. Taky kdo by se rád nevrátil zpátky, že? Kromě tohoto důvodu mi ale unikala motivace přesunout se do divokých devadesátek. Kdybych vzal samotný příběh, pravděpodobně by stejně dobře fungoval i v současnosti, i když atmosféra by samozřejmě byla jiná. Snímek samotný má však pouze 85 minut, což je v tomto případě tak akorát. Z řady vybočuje zejména představitel hlavní role a pokud máte rádi, když se o hudbu starají pánové Reznor a Ross, taktéž si přijdete na své. Celkově si odbyl Hill povedený režijní debut. ()

jjjerry

Velmi příjemné překvapení. Ať žijou devadesátky a kinofilm. Perfektní muzika. Skvělí herci, užil jsem si návrat "do dětství". ()

BigBrother

Atmosféra 100 %, postavy 90 %, příběh 50 %. Je to sice jen žánrovka o dospívání, ale natočená s takovým entuziasmem, že člověk místy ani nedýchá. ()

KasaK

Takové lépe napsané a natočené Kids. Hillův debut to perfektně trefil. Dobová atmosféra je velmi přesvědčivá a působivá. Tam kde Kids ty reálie měl reálné, Hill to dokázal skrze mladé herce a postavy brilantně fakenout. Jako například vztah mezi bratry či Stevie mezi partou starších. Fakšit dobrý! ()

Georgeus

Docela film o ničem, teda je hlavně o skejtu a bohužel, i když skejtuju celý svůj život, tak ten film mě vůbec nechytl. ()

macek166

Jonah Hill, známý především jako ujetý akcionář z Vlka z Wall Street či najatý ekonom v Moneyball tentokrát zasedl na režisérské křeslo a zavzpomínal na své skejťácké mládí ve filmu Devadesátky. Na období mejdanů, prvních románků a snahy zapadnout do cool komunity se díváme očima Stevieho (Sunny Suljic), osamělého kalifornského kluka, který se přes rodinné problémy snaží zorientovat ve světě a přiblížit se svým vzorům. Film je prodchnutý atmosférou pouličního kalifornského života, mnohdy překvapivě tíživou, a závažnějšími tématy, které nás vytrhnou z jinak pohodového filmu o dětských snech a poflakování. Jonah Hill divákům ukázal, že to umí i za kamerou a je schopný i s téměř neznámými herci vykouzlit film, na který se rádi podívají i ti, kteří devadesátky v tomto duchu neprožili. ()

m.arta

Pocity z celé atmosféry sosám od shlédnutí filmu pořád. Prostě ho milujete nebo moc nechápete. Stylizace, pro mě nejlepší doby, ve které bych chtěla žít, naprosto dokonalá a přesná. Dramata jednotlivých hrdinů a psychologie všech postav zalité do úžasné slunné svobodné doby 90. let s přesnou hudbou i módou. Hercům věřím úplně všechno a ani nepochybuji o celém ději a chci vidět víc víc. Šťastně a zároveň hluboce vnitřně zahloubaná odcházím z kina. Kdo žil v devadesátkách a prožíval je, miluje tenhle film. Já ho miluju a hlavního hrdinu nejvíc, ten jeho pohled a oči mi vzali dech. Ach. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)