Devadesátky

(festivalový název)

Deväťdesiate

Drama / Komedie

USA, 2018, 85 min

Plusy jsou atmosféra, hudba, obraz, zvuk. Mínusy jsou děj chvílemi nedávající smysl, hlavní herec kterej vypadá spíš na deset let než na třináct, takže mu spoustu probíhajících věcí moc nevěříte, vedlejší linka s bratrem vyznívající do ztracena a občas zbytečně hysterické herecké výkony. Jinak ale Jonah Hill překvapil a do tohodle komediálního poloretardovanýho herce bych takovej film určitě neřek .)(25.2.2019)

[KVIFF 2019] Pominu fakta kolem toho, že jsem se na film dostat hrozně chtěl, ale zapomněl si pas jako debil poprvé v životě, ale když mi ďábel zavřel dveře, tak mi otevřel okno v podobě lístku, který jsem objevil z ničeho nic. Film je situovaný jednoduše do devadesátých let. Což málokomu co řekne. Mne a spoustě dalším lidem okolo mé generace to však řekne dost. Hill ve svém debutu vsadí na komedii s vážným tématem okolo a natočením na 4:3. Neherci, nebo alespoň počáteční se blýsknou, že to není možné, humor funguje velmi dobře i s vyhrocenými situacemi. Sunny jenom září. Je zde vyvolána nostalgie, kterou jste vlastně ani třeba nikdy nezažili, ale to vám nevadí, protože je to natočeno velmi dobře, kdy vy se necháte jenom unášet na vlně let minulých spolu s autentickou hudbou, kde nezáleží na vašem vkusu, protože to prostě sedí. A Reznor s Rossem dělají svou práci tak jak mají. Vsadili na klasiku, nekonfliktní, lehkou a melancholickou pohodu. Hill napsal symfonii. Vy už jen můžete sedět a vychutnat si ji. Přejeme příjemnou zábavu.(7.7.2019)

Hill mě mile překvapil, natočil svěží film, který ve mě probudil nostalgii 90 let. Nikdy jsem na skateboardu snad nestál, ale po shlédnutí si mám chuť zajezdit. Nejenom zasazeni děje, ale i jak je film natočený je super. Mladí herci zahráli skvěle, jak kdybych je sledoval z dokumentu o skejťácích, k tomu téma problémy v dospívání a máme tu fajn filmek, který si dám klidně znova.(25.1.2019)

já tyhle Coming of age filmy nemám moc rád,takže asi nedokážu naplno docenit,že se Hillovi dokonale povedlo na plátno přenést onu esenci devadesátek.V tomhle ohledu není mid90s absolutně co vytknout.Bohužel ale příběh o hledání sebe sama u hlavního hrdiny nepřináší nic extra objevného a v mých očích tomu nepomůžou ani fajn herci,ani velmi dobrý soundtrack...60%(13.1.2019)

Letní oddechovka jak má být. Ono teda žádné vyrůstání není lehká věc. Najít si nové přátele, poprvé se postavit matce, určit hranice staršímu bráchovi. Chce to pořádnou dávku odvahy, ale něčím takovým si musí projít každý. V Devadesátkách je navíc vše zahaleno do slunečných paprsků LA, kde vám v uších zvoní kolečka projíždějících skatů. A to je fajn.(29.8.2019)