Převýchova Cameron Postové (festivalový název)

Prevýchova Cameron Postovej

(festivalový název)
  • Austrálie

• Nový Zéland

USA, 2018, 91 min

• hygienik

Vážení fanúšikovia TV Chloe Moretz, žiadne super scény s hviezdičkou tam nie sú. Zato 80 minút nudy, áno. Desiree Akhavan vo svojom debute jemne kritizovala islam, že je málo ústretový k LGBT. Dnes za to isté kritizuje kresťanstvo. Má skrátka pifku na náboženstvo. Film Cameron Post si je natoľko istý, že diváci budú zdieľať jeho postoje, že v podstate neodprezentuje argumenty kresťanov, ale paradoxne hlbšie ani pocity prevychovávanej Cameron. To všetko vidíme akoby z rýchlika. Miesto toho prežívame emócie, lenže až na 1 udalosť mdlé. Konanie všetkých postáv sa mi zdalo neautenticky doslovné až teatrálne. Akoby posolstvom filmu bolo, že oba tábory sú natoľko nezmieriteľné, že dialóg medzi nimi nemá zmysel. Nemyslím, že je to nutne tak. Boh nie je bigotný, ale chápavý. Len mi ľudia často nevieme pochopiť druhých. Festival inakosti 2018.(17.10.2018)

Přinejlepším tři hvězdy a chválu ze Sundance nechápu. Proč natáčet snímek o tom, jak to nikdy ani zdaleka nebylo? Křesťanské převýchovné tábory byly o poznání větší maso jak na začátku devadesátek, kdy se film odehrává, tak nejspíš i teď. Takhle dostáváme jen vyhlazenou, idealistickou vizi světa bez konfliktu vnitřního ani vnějšího. Chloë Grace Moretz je v hlavní roli sympatická, přesto její postava vyvolává řadu otázek, na něž snímek neodpoví. Stejně jako k ní nám nedovolí dostat se blíž ani k ostatním postavám a nenabízí ani psychologickou sondu do hlav mladých lidí, kteří v prudérním prostředí objevují svou sexualitu, ani sociálně ostrou hranu, která by pojmenovávala problém z hlediska systému. Zůstává jen indie oddychovka s pohodovou atmosférou a funkčním řemeslem, na což se sice příjemně dívá, ale když to minete, o nic nepřijdete. Čekal bych, že na Sundance se musí ročně hlásit tisíce takových filmů, takže nechápu, v čem je tenhle zvláštní…(2.7.2018)

Tento film bol v istych ohladoch strasidelnejsi, ako vsetky Paranormal Activities dokopy. Pacil sa mi vizual a aj herecke vykony. Hlavne mladsich akterov. Napriek tomu, ze Cameron bola hlavnou postavou, dozvedeli sme sa dost o vsetkych ucastnikoch tohto malo dobrovolneho zajazdu. A tiez je zaujimave - aj ked uplne pochopitelne, ze ustredne trio, ktore sa rozhodlo zobrat zivot do vlastnych ruk, vyrastalo v otvorenych spolocenstvach a s bigotnostou sa stretli az neskor.(26.10.2018)

• Abes

Filmy stavící drámo na scénách, kde se děje něco, co by se dít nemělo a já čekám kdy přijde autorita a dění zatrhne, mě otravují. Většina díváků jistě uhádla kolem které události a anatomické anomálie jednoho z účastníků bude příběh nabírat obrátku. Škoda že byla jen jedna a přišla docela pozdě. Tradiční finále a pálení mostů nabízí fajn feeling, zbytek stojí za prd.(14.11.2018)

Hrozně málo. Trochu jako limonáda od Disneyho se záporačkou od Disneyho. A přitom třeba postava Johna Gallaghera v sobě vnitřního napětí i potenciálu ke konfrontačním dialogům a hlubším sondám měla až až. Nenásilnou cestou navodit vlastně docela good feeling. Nic nevyčnívá, vše zahlazeno. Ok, klidně takhle, ale všechno zůstane v sálu. V hlavě nic.(5.7.2018)