Reklama

Reklama

Převýchova Cameron Postové

  • USA The Miseducation of Cameron Post (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek inspirovaný uznávaným románem Emily M. Danforthové, sleduje titulní postavu (Chloë Grace Moretz), která je během maturitního večírku přistižena s jinou dívkou na zadní sedačce auta a následně poslána do speciální instituce pro mladistvé, kde jsou teenageři pomocí křesťanské víry léčeni z homosexuality. V zařízení, vedeném přísnou a tvrdou dr. Lydií Marshovou a jejím bratrem reverendem Rickem – který je živoucím důkazem toho, jak mohou být účastníci programu “napraveni” – je sexuální náklonnost ke stejnému pohlaví léčena pomocí Boha a křesťanské víry. Tváří v tvář nesnášenlivosti a popření se Cameron seznámí se skupinkou “spoluhříšníků” včetně huličky Jane, která je po amputaci, a jejího kamaráda Adama, chlapce “dvojího ducha” z kmene Lakotů. Společně tvoří nesourodou rodinu, která bojuje o přežití. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (82)

kajas 

všechny recenze uživatele

Chloë se z Hit Girl vyloupla v opravdu velmi talentovanou herečku, na jejíž další projekty se budu moc těšit. V "Převýchově" ale nezaujme jenom její výkon, potěší i ostatní mladé tváře, zachycení devadesátkové atmosféry a samozřejmě i námět, protože já jsem třeba neměla tušení o existenci "rodinných" ústavů pro léčbu náklonnosti k opačnému pohlaví. Když terapeuti považují užívání přezdívky Cam (zkratka jména hlavní hrdinky) za "jitření genderové nejistoty", z plna hrdla se zasmějete, ale ve skutečnosti vám z takového uvažování je spíše do pláče. Sympatický snímek, který dokazuje, že festivalová sekce Horizonty opět patří k těm nejsilnějším. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Miseducation Of Cameron Post je na jednej strane zaujímavým filmom, no na druhej strane mám trošku pocit, že som čakal niečo, čo by ma emočne silnejšie zasiahlo, alebo mal možnosť viac niektoré veci pochopiť. Netvrdím, že film nemá svoje momentky. Dokonca by som ich pár našiel. "What´s Going On" scénka, telefonát Ruth, Markov výbuch alebo aj záverečné momentky troch priateľov. Alebo je tu aj jeden zvláštny sen, ktorý ma celkom prekvapil a mal niečo do seba. Film má svoje dobré momenty, no nemyslím si, že by bol nejako vrcholovo silný. A možno by mal ísť viac do hĺbky toho mentálneho zneužívania, ako to nakoniec Cameron označí. Lebo reálne ako pomáha človeku ak má sám seba nenávidieť? To je veľká pravda a rozhodne mal na tom trošku film expandovať. Je zaujímavé sledovať tieto decká, no súčasne mám trošku pocit, že ideme z bodu A do bodu B a reálne sa moc nedozvedáme. Možno to otvára trošku priestor na to, aby sa postavy preukázali neskôr, no nič také reálne vo filme nevidím. Až na dve výnimky, ktoré tu nebudem rozoberať. Je to dobre zahraté, nenudil som sa, tempo je okey, no myslím si, že film mohol na človeka zatlačiť silnejšie. To ako to je ma nechalo celkom v pohode. Rozhodnutie či si film pozriete alebo nie nechávam na vás. Ja osobne som rád, že som ho videl a viem si predstaviť sa k nemu aj vrátiť. No dúfal som, že ma emocionálne viac zasiahne. A to sa tu nestalo. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

poz3n 

všechny recenze uživatele

Americký indie film klasického střihu, jehož název ve mně vyvolával trochu jiná dějová očekávání, než jak je pak samotný snímek naplňuje. Naštěstí jen v tom dobrém. Představoval jsem si ten ověřený mustr, ve kterém bude hlavní hrdinka trpět praktikami podivného sektářského systému, aby pak v samém závěru buďto odolala, anebo podlehla. A ačkoliv se tímhle směrem film vydává, v mnoha ohledech dokáže mile překvapit a alespoň částečně se odchyluje od mnohokrát viděných variací toho samého příběhu. Líbilo se mi prokleslení charakterů vedlejších hrdinů i jistá morální pochybnost v myslích postav "trýznitelů". Snímek je věrný svému indie postavení, jde si svou vlastní cestou a nehraje si na nic většího, než čím sám je. 7/10 ()

Abes 

všechny recenze uživatele

Filmy stavící drámo na scénách, kde se děje něco, co by se dít nemělo a já čekám kdy přijde autorita a dění zatrhne mě otravují. Většina díváků jistě uhádla kolem které události a anatomické anomálie jednoho z účastníků bude příběh nabírat obrátku. Škoda že byla jen jedna a přišla docela pozdě. Tradiční finále a pálení mostů nabízí fajn feeling, zbytek stojí za prd. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Má to fajn indie look, skvělou Chloë Grace Moretz, cca dvě decentní žhavé scény, ale popravdě jsem od tématu homosexualita vs. náboženský fanatismus čekal přeci jen něco víc. To, že tyto formy náboženství zasahující do osobní svobody člověka představují zlo, dávno víme a film toho pak, až na převážně mlčky potlačované pocity, už o moc víc neřekne. Tématika nicméně potrhlá a rád bych si myslel, že ta nebohá děcka v podobných převýchovných táborech jsou spíše než z toho, co tvoří jejich vnitřní vrozenou podstatu, vyléčena z pánbíčkaření. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se ve státě New York (USA). (griph)
  • Ve scéně na konci filmu, kdy Adam (Forrest Goodluck), Cameron (Chloë Grace Moretz) a Jane (Sasha Lane) jedou na korbě pick-upu, si můžeme všimnout, že v levém horním rohu zadního okénka nad Adamovou hlavou je plakát k prezidentským volbám mezi Billem Clintonem a Allem Gorem z roku 1992. (Matej.Mirejo)

Související novinky

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)

Reklama

Reklama