Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Maloměstskou idylku v Tölzu narušily líté boje o nejvyšší post na radnici. Na předvolebním shromáždění se strhla bitka, po níž byl vůdce opoziční strany nalezen ve svém autě mrtev. Jeho manželka a bratr vyslovují závažné podezření. Zločin podle nich spáchal kdosi z okolí současného starosty. Komisař Berghammer musí prokázat, zda skutečně šlo o politickou vraždu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

MikeCool 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Big Ben je absolutní klasik a tenhle díl s názvem Ruka ruku myje láká o to víc, protože spolu s politiky, kteří zde hrají hlavní roli, vytváří asi jeden z nejlepších dílů vůbec. Podstatné je především to, že jeden z politiků, kterého hraje dokonce kníže z Thunu, tu hraje tak dokonalou politickou postavičku, že by si mohla podat ruku s politiky z Jistě pane ministře. Do toho Big Ben, jeho kolegyně a máma, kteří vytváří tandem, který Vás nemůže nebavit. Nutno dodat, že hodně dělá i samotný český dabing. Setkáte se totiž kolikrát s momenty, které ve filmech jindy normálně nevídáte. Dobrej byl třeba dialog Big Bena a jeho kolegyně, která si zničehonic při cestě na úřad začala pobrukovat a pak ještě Big Benovi vysvětlovala, co to je za písničku, přičemž sama asi doteď neví, co si to vlastně broukala. Scény z úřadu, kde nejvyšší spí a pije pivo taky stojí za to. To pivo bych mu taky klidně ochutnal. Prostě díl, jak se patří. ()

Reklama

retrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama