Láska mezi regály

In den Gängen

In the Aisles

Láska medzi regálmi

Německo, 2018, 125 min

Nejvíc na škodu je prvoplánový český název evokující romantickou komedii. Ne že by se u filmu divák občas nezasmál a že by tam nebyla výrazná romantická linka, ale prvoplánový určitě není. Peter Kurth i Sandra Hüller jsou samozřejmě skvělí herci, o to těžší to měl nepříliš známý Franz Rogowski v roli málomluvného hlavního hrdiny, ale nakonec působí velmi přesvědčivě. Nahlédnutí do současného života obyčejných lidí v sousedském Sasku je civilní i poetické.(7.10.2018)

Nádherný, intimně originální příběh, která staví na jedinečnosti postav i prostředí ve kterým se příběh odehrává. Počáteční komediální scény s ještěrkama mě připoměli éru němých grotesek, tulák Charlie by si tady pošmák. Ovšem bylo by velkou chybu dávat filmu žánrovou škatulku, život jí taky nemá a tenhle svět ve světě měl v sobě, radost, bolest, osamění, lidskost, přátelství, tajemství a hlavně cit. Herci svým civilním, přirozeným hereckým projevem dali všem postavám velmi sympatickou existenci mezi regály.(23.10.2018)

Kebyže som nikdy predtým nepracovala na nočných v podobnom sklade, tak by som možno hodnotila inak :)..ale toto bolo tak úžasne reálno-poetické, depresívno-úsmevné a krásne ľudské..charaktery postáv dokonalé..a že práve v tomto filme budem počuť song Easy od Son Lux pri scéne - riadení vysokozdvižného vozíka to som fakt nečakala :D(24.11.2018)

Německy přesný film, jehož scény se logicky pojí ve chvíli, kdy je divák zpracuje. Film je rozdělen na tři části, které detailněji rozebírají osudy tří zaměstanaců supermarkertu: Christian, Marion, Bruno. Přitom (v rámci všech osudů) je patrný šok způsobený "der Wende" před skoro již třiceti lety. "Vor der Wende und nach der Wende, nichts mehr ist das Selbe". Český název "Láska mezi regály" je přírozeně "der Mist", protože evokuje jen malý díl pestré palety (až v horním regálu) citů projevených i zamlčených. Uvažování českých distributorů je zvrhlé, jelikož se domnívají, že prostý název "Mezi regály" není dost marketinově na výši. Supermarket je jedním z největších fenoménů naší doby, a už přiblížit ho tímto způsobem, je úctyhodný čin. Pozn. 1: Zvažovali jsme se ženou, co si pustíme na Štědrý večer, a myslíme si, že jsem nevybrali špatně - i v supermarketech se slaví Štědrý den.(24.12.2018)

Tichý skladník bez papírů na ještěrku, ukecaná doplňovačka zboží a životem protřelý mentor Bruno. Celkově se tam sešla dost zvláštní skvadra zaměstnanců, ale tak to prostě někdy bývá. Dýchly na mě (hlavně v první půlce) vzpomínky na mládí, pak už mě ten podivný vztah/nevztah moc nebral, ikdyž chápu, že to nebylo jen primárně o něm. Svým způsobem taková noční pohodovka, rozhodně zajímavá, ale určitě ne pro každého.(22.11.2018)

• - Natáčení probíhalo od 28. února 2017 do 12. dubna 2017 v Německu – konkrétně v Bitterfeldu, Leipzigu, Wittenbergu a Karlsruhe. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (Stoka)