Skryté zlo

• USA Bad Samaritan (více)

Sean (Robert Sheehan) a Derek (Carlito Olivero) jsou dva zlodějíčci, kteří vykrádají domy, jejichž majitelé tou dobou večeří v restauraci. Sean se ale namočí do maléru – pro další krádež si vybere dům Calea Erendreicha (David Tennant), který u sebe vězní a týrá neznámou ženu. Sean by ženu rád vysvobodil, ale má kluk, jemuž nikdo nevěří, šanci v nerovném boji s bohatým psychopatem? (torture666)

Necrotongue

Přestože mě příběh přes veškeré své nedostatky bavil, stopáž byla poněkud přepálená. Hodně přepálená. Zpočátku jsem si myslel, že ani nebudu mít komu fandit, protože dvojice bytařů (no, spíše domařů) byla zralá na to, aby se jejich kolena seznámila s mým moc čananým osmikilovým kladivem, a vrchní ujetý zmetek dělal všechno pro to, aby mu stejný kus nářadí rozlouskl lebku, nakonec se daly držet palce alespoň Katie. Při závěrečném bilancování nakonec nad všemi klady i zápory filmu převážilo to, že jsem se hodně dobře bavil, a tak jsem přihodil i čtvrtý kousek. ()

TomX2

Film nie je taký pútavý ako Disturbia, nie je mrazivo atmosférický ako Don't Breathe a neponúka žiadny gore fest ako The Collector. Ale stále ostáva nadpriemernou záležitosťou, ktorú je potešujúce v tomto roku vidieť. Už od začiatku si film drží dobré tempo, uplynulým časom na diváka útočí stále väčším napätím a vo výsledku divák nemusí byť vôbec sklamaný. Herecké obsadenie je úplne vhodné, miestami je cítiť fajn náznak atmosféry a scenár je až na pár maličkostí relatívne OK. Okrem toho mám vo filmoch slabosť pre hlavných protagonistov, ktorí majú úplne rozporuplné charaktery, takže podobne ako aj v "Zberateľovi" mi ústredná postava sadla bez ohľadu na to, že sa po celý čas na niečo sťažuje. Ostatné postavy až tak výrazné nie sú, podobné neviditeľné stereotypy nájdete v hororoch všade inde. Antagonista je tiež fajn, do doby keď na scénu dorazí FBI a dostavia sa zvraty, ktoré už divák predom čakal a taktiež nezmyselné alogizmy, čo má celkom zlý dopad na celkovú váhu filmu. Dosť alogizmov sa vo filme vyskytuje už predtým: Už v prvej tretine je bežná situácia, ktorá mi v home invasion hororoch vyložene vadí. /Keď chalan oznámi, že je v určitom dome pravdepodobne uväznená a mučená žena, na miesto dorazia 2 policajti. Tí si na chvíľu pohovoria s vlastníkom a jeho priateľkou, no v žiadnom prípade nejdú preskúmať interiér domu. Posuňme sa trochu časom: Keď antagonista oznámi, že v určitom dome prebieha krádež, prídu na miesto dokonca 2 policajné autá a okamžite sa vtrhnú dnu. Na tom by ani nič nebolo, keďže už pred chvíľou bola ohlásená krádež a pravdepodobne šlo o toho istého lupiča, lenže za prvé: Od doby z prípadu protagonistu prešla už nejaká tá hodina a je polnoc, číže logicky by bolo v službe menej policajtov. A za druhé: Protizákonné väznenie človeka u seba doma je závažnejšie než krádež. Aj keď je antagonista o niečo presvedčivejší než chalan, takúto vec by som v žiadnom prípade neriskoval./ Na štvrtú hviezdu to nie je, no zatiaľ sa jedná o najlepšiu tohtoročnú hororovú záležitosť, ktorú som videl. Aj keď značka "thriller" k filmu pasuje viac. ()

*CARNIFEX*

Thriller áno, horor ani omylom, pričom až na "nápad" v podobe vyvolania konfliktu (ako, prečo, začo) medzi záporákom a dvojicou dementov, ktorí neodhadli svojho "zákazníka", nie je "Bad Samaritan" nijak excelentnou záležitosťou, ktorá by prekypovala originalitou, respektíve mala prekročiť tieň lepšieho priemeru. Nebanujem, celkom to ušlo, no udeliť 4-5 hviezd je čistá utopia .. ()

Forsberg11

Plnokrvný, nervydrásajúci thriller, ktorý mňa ako fanúšika žánru dokázal takmer dokonale uspokojiť. Zbytočne sa budeme zasierať úvahami, čo mal kto urobiť, alebo neurobiť, komu čo povedať alebo kam ísť. Mňa to napriek všetkým dejovým kotrmelcom prikovalo k obrazovke na celých 110 minút, pričom som sa ani jeden jediný raz nepozrel na časomer, ani nestopol prehrávanie. A to je známka kvality. Davida Tennanta nepoznám, ale tu sa uviedol ako skvelý záporák a verím, že zopár takýchto postáv si ešte v hororoch strihne. Výhrad mám v podstate len veľmi málo. Od začiatku to šlape ako dobre namazaný stroj. Funguje atmosféra, napätie a je tu naviac aj komu držať palce. Nečakane výživný filmík na neskorý večer. Silno odporúčam... 75 %!! ()

holyterry

Opravdu dlouho jsem přemýšlela jaké mám dát tomuto dramatu hodnocení. Skutečně dlouho to u mě v hlavě kolísalo mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Trochu mě ale zklamalo jak příběh o tom jak se z Erendreicha stal velice nebezpečný šílenec odbyli tím že jsme tu měli párkrát flashback z jeho první vraždy a pak vysvětlení od černé agentky FBI v autě která řekla jen tři čtyři věty svým bílým kolegům. Očividně ten hodný a chytrý polda musela být černoška protože feminismus a korektnost ale to nejspíš nemůžu filmu vytknout protože žijeme v době v jaké žijeme. Film měl na papíru asi velký potenciál ale nakonec ten potenciál moc nevyužili. To neustále pronásledování nebezpečného padoucha a fňukání hlavní postavy/fetky že mu nikdo nevěří a že všechno musí vzít do vlastních rukou mě začalo v polovině filmu vytáčet. Samozřejmě že tu nemohlo chybět klišé ,, hlavní záporák musí mít velkolepý proslov (který tu tedy nebyl až tak velkolepý) o jeho činech aby nemohl zabít našeho hrdinu a hrdinu někdo zachránil". Ani nevím jestli to bylo tím že toho magora hrál Tennant a nebo mi ta postava prostě z divného důvodu sedla ale doufala jsem že Seana opravdu zabije a nebude tu moc šťastný konec. Jinak je to celkem koukatelný film z kterého si nechci udělat kravatu sobě ani těm kdo mají tento snímek na svědomí. ()

• Natáčelo se v Portlandu ve státě Oregon (USA). (ČSFD)
  • Auto, které řídí obě dvě postavy, je značky Maserati Quattroporte, které bylo pro film upravené, hlavně jeho přední část. (Kudly4)