Reklama

Reklama

Profil

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Minimalistický thriller Timura Bekmambetova sleduje investigativní novinářku Amy, která vyšetřuje internetové praktiky Islámského státu při náboru mladých evropských dívek do vlastních řad. Založí si falešný facebookový profil, na němž se vydává za radikální muslimku. Vzápětí je kontaktována Bilelem, jedním z klíčových členů ISIS, jemuž se podaří získat její náklonnost. Amy brzy přestane vnímat rozdíly mezi skutečností a virtuální realitou, čímž se vystavuje čím dál tím většímu nebezpečí. Osobitý snímek, jenž vychází z reálných zkušeností francouzské novinářky Anny Erelleové, buduje zneklidňující atmosféru pouze prostřednictvím počítačové obrazovky. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (43)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

3 roky očekávaný Profil od Timura Bekmambetova ( Wanted, Abraham Lincoln) spatřil konečně světlo internetu a dle očekávání je to slušné, avšak čekal jsem to alespoň v závěru o něco vyhrocenější a šílenější.Žánrově podobný Searching se mi líbil o level výše, ale tyhle Skype Thrillery mám rád a tohle je navíc na zajímavé téma- Islámisté!Příběh se zaměřuje na krásnou Valene Kane, která jakožto investigativní novinářka si založí fake facebookový profil a vydává se za muslimku. Brzy je kontaktována Bilelem, což je jeden z členů ISIS. Její úkol je od něj vypátrat jak probíhá nábor dívek konvertovaných do Islámu, ale docela se to samozřejmě zvrtne.Celý film se odehrává jen na Facebooku a pomocí Skypu, což né každému může sedět, ale má to slušně tísnivou atmosféru, pár menších zvratů, celkem slušné emoce, je to dobře zahrané a v závěru i lehce nepříjemné. Kdo má už zkušenosti s Chalifátem a podobnými snímky s Islámem, tak už ho moc toho nepřekvapí, ale nepolíbený divák může být překvapen jaká jest realita.Trochu mě mrzela občasná nepřehlednost, místy se děj sune kupředu opravdu rychle a místy je tam toho na obrazovce opravdu hodně ( Zprávy na facebooku, titulky, poznámky, 3 různé hovory naráz! ) a finále mi přišlo docela rychle useknuté, ale spokojenost převládá.Film je navíc dle skutečných událostí a rozhodně se filmu vyplatí věnovat čas. 7/10. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Brilantní, neskutečně drastická a vypjatá skype story ohledně verbování mladých dívek do ISIS a zároveň příběh novinářky, která se snaží pod falešnou identitou získat informace od islamských rekruterů. To, co se zpočátku rozjíždí jako nevinná hra se postupně přehoupne do atmosferické a napínavé spletititosti, u které bude slabším povahám špatně a budou se týden po zhlédnutí ohlížet za rameno, jestli je nesleduje nějaký muslim se snahou je odpálit, protože takhle napjaté a emočně husté drama jsme už dlouho neměli. Technicky šikovně zvládnuto, herecky je to sice skromnější, ale celkové zpracování je na velmi dobré úrovni nejen s vysokou výpovědní informační hodnotou, ale zároveň s výborným filmovým provedením, za které se rozhodně tvůrci nemusí stydět. Připravte si nervy a popkorn a vřele do toho. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Po technické stránce nesmírně pečlivě a do detailu propracovaný film se silným námětem i působivým průběhem, jehož největší problém však spočívá v úplném základu - v nevěrohodnosti výchozí situace. Těžko věřit tomu, že by se investigativní novinářka pokusila infiltrovat ISIS jen tak z fleku, s nulovou přípravou a bez základní orientace v problematice Islámského státu, myslet si, že jí to projde, a ještě se navíc do celé té věci tak emocionálně zaangažovat. Druhá věc je, že zkušený terorista, který převáží z Evropy do Sýrie několik dívek týdně, okamžitě neprokoukne naivní holku se zcela evidentně nově založeným facebookovým profilem a prázdnou pracovní plochou počítače, kde není nic než obrázek s čerstvě staženou tapetou té plochy. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Anonymita sociálních sítí se zmítá mezi svými protipóly. Své o tom ví i novinářka Amy, která má možnost získat jméno ve světě médií (a peníze na nájem londýnského bytu) reportáží, která odhaluje taktiky a postupy recruiterů ISIS. Ti ročně nalákají do Sýrie desítky mladých evropských dívek, jejichž osud má většinou dost podobný a zřejmý konec. Anonymita sítí a znalost technologií přináší Amy nespočet možností, jak proniknout do promyšlených taktik těchto extremistů a celý postup vyzkoušet krok po kroku na vlastní kůži. Ty samé možnosti však anonymita poskytuje i druhé straně, jež dovede s lehkostí vykonstruovat vlastní silné příběhy a vtáhnout osobu na druhé straně sítě přímo do jejich děje. Začíná hra o silnější strategii, v níž se ISIS díky zkušenostem a přesně cílené hře na soucit, pochopení, souznění a lásku, pohybuje o dost přirozeněji. Amy den po dni ztrácí přehled, kde je hranice virutální reality, zapomíná na svá pravidla i na svůj vlastní život. A nejsou to sliby majetku, bytu a darů, čemu ona a další dívky podléhají, jsou to právě ta hezká slova, soucit, obdiv a společné virtuální zážitky, které dovedou zamotat hlavu. Timur Bekmambetov, u nás známý především pro snímek Wanted, představuje Amy, Biela i ostatní postavy pouze prostřednictvím Amyho MacBooku, snímek se odehrává na jejich facebookových profilech, v konverzacích, videohovorech na Skypu, tedy způsobem, kterým jsme dnes všichni zvyklí nejen přijímat informace, ale také prožívat emoce. Spolu s Amy se ocitáme v příběhu o tom, jak se pragmatická inteligentní žena téměř lusknutím prstu promění v oběť vlastní hry. O tom, že lásku lze očividně vyvolat pár hezkými slovy, správnými kroky a častým kontaktem, a snad i o tom, že pokud nemáte výborně promyšlenou taktiku zabijáka z ISIS, žít dva paralelní životy je prakticky nemožné. Snímek inspirovaný skutečnou událostí z Francie mrazí a zároveň přináší hluboký a empatický vhled do tématu, který dnešní Evropa nemá ještě zdaleka zpracovaný. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Koukám,že Klusák se svým počinem V Síti přišel tak trochu s křížkem po funuse resp. po džihádu. Já si totiž myslel jak geniálně past na pedofily vymyslel a ejhle ony už v jiné formě a pro jiné oběti  fungovaly dávno před ním. Film je natočený velmi zručně a fakt se nebudete nudit ani minutu. Mimochodem toto je můj první ryze skype film.  Jen mně šíleně štvaly ty průniky dalších hovorů a chatů (což byl samozřejmě záměr kvůli zvyšování napětí). Já kdybych si skypoval s džiádistou tak na druhé lajně nebudu vybírat s partnerem byt nebo kámošce schvalovat černé šaty na večerní párty. Ale Amy byla mladší než já a tato generace když na to přijde umí celkem rychle sjíždět několik profilů na jednou a ještě na nich komunikovat. Co mne zaujalo byl fakt, že se vyplatilo kucím z Kajdy věnovat tolik času jedné blbce. I když šlo pak o prachy, přesto to asi byl celkem zdlouhavý proces výdělku přičemž jak víme z TV Kajdisté kam přišli tam brali a místní museli často platit daně a výpalné. Příjem z blbek z Británie musel být tedy dost marginální oproti drancování a loupení. Valene Kane to v šátku docela slušelo, možná by mohla změnit image napořád :-) ! Shazan byl taky skvěle vybrán, ideální typ pro konvertovanou muslimku... Jasně schody v abráku jsou jen z mramoru, ale časem prý zařídí ze zlata, takže stačí počkat na menší rekonstrukci baráku. Člověk by dnes už chtěl pomalu říci ISIL už je minulost, ale když člověk vidí co se děje v pohřebišti armád Afghánistánu, tak tuší, že ortodoxní militantní islám ještě bude problém... Dávám za 5 sáčků cukru. * * * * * ()

Galerie (2)

Zajímavosti (7)

  • Film je založený na knihe francúzskej novinárky Anny Erelleovej "V koži džihádistky" o jej vyšetrovaní náboru mladých žien ISIS. (Arsenal83)
  • Amy si ako profilový obrázok na Skype vyberie kresbu Snehulienky v hidžábe. Anna Erelle, novinárka zo skutočného života, si pre svoju profilovú fotku vybrala kreslený obrázok princeznej Jazmíny z Disneyho filmu Aladin (1992). (Arsenal83)
  • Vo filme sú použité aj autentické dokumentárne zábery. (IceQueen)

Související novinky

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Film, od kterého jsme kvůli komplikacím při natáčení (výměna režiséra) raději nic velkého nečekali. Bohemian Rhapsody. Dnes suverénně nejoblíbenější a masami nejlépe hodnocený filmový šlágr roku.… (více)

Reklama

Reklama