Bistro Ramen

• Singapur Ramen Teh (více)

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem. (Aerofilms)

blackJag

"SNÍM O NÁVRATU DO STARÝCH DOBRÝCH ČASŮ... CHYBÍ MI, JACÍ JSME BYLI." Food fusion prostřednictvím sentimentálního příběhu, vrcholící v slzopudné banální břečce, které ještě naloží neobratné našlapování kolem válečných zvěrstev páchaných Japonci v Singapuru. Celá ta paralela na mě vůbec nezabrala. 40% ()

TroiMae

Film, u kterého brečíte a slintáte zároveň <3 #foodporn A původní název Ramen Teh pochopíte až po shlédnutí ;) Oduševnělý film o jídle od srdce. ()

Vajonek

Vznik a ochutnávání zajímavých jídel je v tomto filmu podáno tak, že je to samo o sobě zážitkem, skoro jako kdyby byl člověk v tom Singapuru nebo Takasaki taky. Když se to ještě propojí s citlivým příběhem o narušených rodinných vztazích, které to jídlo dokáže možná trochu spravit, vzniká opravdu moc hezký film, na který se dobře dívá, který dokáže probudit emoce, dojmout až k slzám. Někomu to bude možná připadat příliš sentimentální a vybájené, já jsem byla (možná až na některá přílišná zjednodušení, nedostatečné propracování některých postav) spokojená. 75 %. ()

dormouse

Takový kulinářský dokument. Vzhledem k tomu, že jsem ramen jedla před představením, nemohu říct, že by ve mně vyvolával až tak hluboké emoce. Ale exkurse singapurskými trhy a jídelnami byly krásné, při nich jsem slzičku zamáčknout musela. Co se týče hereckých projevů, přišlo mi to celé spíš odrecitované, jediná postava, která byla alespoň trochu zajímavá a zahraná, byl strýček, jehož jméno jsem zapomněla. ()

Marys

Silný príbeh s dojímavým vrcholom. Film plný chutí a vôní, ktoré lákajú zájsť do najbližšieho ázijského bistra. Čo mi prekážalo, bol strih. Striedanie scén mi prišlo veľmi študentské až amatérske, nevedel som dobre rozlíšiť, čo je spomienka a čo súčasnosť a evidentne to nebol zámer. V tomto som sa potom trochu strácal. Myšlienka filmu pekná, no pomerne malá, bez väčšej ambície preraziť a stať sa dobrým filmom pre všetkých. ()

animario

Malej,lehkej,vcelku příjemnej film o lásce k jídlu a vzpomínkách s ním spojených.A taky o překonávání letitých křivd(i díky jídlu).Akorát trochu soft a lacině hrající na city..(ale dojalo mě to,ne že ne) ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Hra na emoce a rodinnou lásku, kde každý !druhý! záběr byl na asijské jídlo a všichni mlaskali a srkali. Emociální nuda plná jídla. +++ SPOILER 20ti slovy: Masatovi umře mamka a taťka, tak odjede do Singapuru, aby se naučil vařit polívku. Najde strejdu, najde babičku a polívku se vařit naučí... ()

blondboss

Nič prevratné ázijské sa nedeje. V zásade príjemná rodinná oddychovka, v ktorej režisér trošku netradične premieta osudy, povahy a vzťahy jednotlivých postáv cez jedlo a väčšinu deja sa realizuje práve pri jedle. Síce pekný námet toho, že jedlo zbližuje ľudí, avšak natočené trošku nešikovne a s malým dôrazom na nejaké emócie alebo niečo zapamätateľné vo filme. Takto si to len pozriete, poviete si fajn a o chvíľu zabudnete. Preto u mňa len priemer. 55 % ()

Gregor_Samsa

Mám z toho trošku smíšené pocity: příběh je to vpravdě banální, moc za srdce mě to nechytlo a z vepřových kostí ve vařené vodě odvařený spíše nejsem, ale je to takový milý hezký (nečeský) film, který má své kouzlo a po kterém budete mít chuť na asijskou večeři. Já si dal pak piffko a utopence, asi proto, že rosolovití kuřáci a vepřoví žebráci nikdy nebyly moje srdc❤vka, a ukládám filmek do paměti jako zážitek pěkný, nenadčasový a který přitom neurazí. [60%; 2018-05-27 BioOKO] ()

hooofi

Za mě příjemná oddechovka, která nahlíží do minulých válečných hrůz, které narušili mezilidské vztahy nejen mezi asijskými národy, ale všude na světě. Člověk se zasměje i si trochu slzu uroní v dostatečné míře. Nechápu, komentáře typu kýčovotý, sentimentální ... obzvlášť od uživatelů, kteří při Titaniku vydojili hektolitry okulárního sekretu... ()

KraLuban

Nakonec to taková pecka nebyla - na asijské filmy moc přeslazené a uhlazené a vlastně velmi jednoduchá myšlenka na tu hodinu a půl byla málo. ()

dudonko

keby sa tam nevarilo...tak to ani nekukam!!! Neviem co bolo horsie, ci pateticke scenky, syntakova hudba, alebo herecke vykony...Treba to zostrihat na dokument o vareni a ostatne spalit...!!! ()