V lásce a válce

• Dánsko I krig & kærlighed (více)
Trailer 2

Po třech letech strávených v zákopech první světové války se Esben vrací domů k milované ženě Kirstine a synu Karlovi. Avšak válečné útrapy změnily nejen jeho samotného, ale i jeho rodinu. Okouzlující německý důstojník Gerhard zaujal jeho místo v čele rodinného stolu a dělá, co může, aby si získal srdce Kirstine a stal se Karlovým otcem. Zatímco mladá rodina si těžko zvyká na novou situaci, přichází další rána – Esben se musí vrátit na frontu. Téměř zlomený muž se tím nedokáže vyrovnat a dezertuje. Po neúspěšném pokusu překročit hranici do neutrálního Dánska je nucen skrývat se na půdě vlastního domu. Pouta lásky a důvěry se mezi manžely napnou až k prasknutí, zatímco Esben ze svého úkrytu sleduje, jak se mu jeho rodina rozpadá před očima a rozhodne se udělat vše, aby si ji udržel. Jak daleko bude ve jménu lásky ochoten zajít? V lásce a válce je napínavé a dojemné drama, které nabízí širokou paletu lidských charakterů a rozhodnutí, ke kterým jsou nuceni tváří v tvář válce. (Bontonfilm)

Trailer 2

DJ Kritik

Vojnový konflikt je v tomto snímku len v krátkej časti, ale tragédia v hlave človeka je tu už od začiatku. Čo všetko je človek schopný urobiť pre záchranu a čo všetko dokáže prežiť v nezmyselných životných situáciach. Byť viac ako tri roky na vojnovom poli a neustále sa strachovať o svoj život je nesmierne ťažké takisto ťažké. Človek myslí na to aké by to bolo a čo keby a chce a aj urobí všetko preto, aby sa vrátil domov. A doma je mladá žena, ktorú ochraňuje nemecký dôstojník pred ťažkou dobou. V láske a vo vojne je všetko dovolené a presne o tomto je dráma, ktorá ukazuje na pozadí vojny smútok obyčajného života. ()

Slarque

I Dánové si loni připomněli výročí konce 1. světové války a sice příběhem vojáků přinucených bojovat za Německo. Zvolili osvědčený půdorys romantického dramatu a bohužel v tom zásadním selhali. Bez spoilerů to nemohu moc rozpitvávat, ale prostě mi vztah mezi Esbenem a Kirstine přišel méně uvěřitelný než mezi Kirstine a Gerhardem. Díky tomu pak na mě finále nemohlo působit tak, jak mělo. Ale abych přihřál aspoň českou koprodukční polívčičku – ta jedna scéna s Karlem Dobrým vlastně o dynamice vztahů v armádách vypověděla více než zbytek filmu. ()

a0001

V láske a vojne... V láske a vojne je všetko dovolené a tento film to krásne vystihuje. Veľmi kvalitné herecké výkony, dokonalé kulisy, úžasná kamera, hudba, napätie a atmosféra. Vojnový film viac o medziľudských vzťahoch ovplyvnených vojnou ako o vojne a bojoch, dejovo však veľmi sýte. ()

• Snímek byl podpořen Státním fondem kinematografie v programu minoritních koprodukcí a v programu filmových pobídek. (Zdroj Bontonfilm)
  • Dánsko-německo-český koprodukční snímek V lásce a válce, který se z části natáčel na lokacích v České republice (Terezín, Lenešice, Bránov a další), byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Santa Barbaře, kde získal cenu diváků za nejlepší hraný film. (Zdroj Bontonfilm)