V lásce a válce

A War Within

In Love and War

Drama / Historický / Válečný / Romantický

Dánsko / Německo / Česko, 2018, 103 min

I Dánové si loni připomněli výročí konce 1. světové války a sice příběhem vojáků přinucených bojovat za Německo. Zvolili osvědčený půdorys romantického dramatu a bohužel v tom zásadním selhali. Bez spoilerů to nemohu moc rozpitvávat, ale prostě mi vztah mezi Esbenem a Kirstine přišel méně uvěřitelný než mezi Kirstine a Gerhardem. Díky tomu pak na mě finále nemohlo působit tak, jak mělo. Ale abych přihřál aspoň českou koprodukční polívčičku – ta jedna scéna s Karlem Dobrým vlastně o dynamice vztahů v armádách vypověděla více než zbytek filmu.(21.7.2019)

• - Dánsko-německo-český koprodukční snímek V lásce a válce, který se z části natáčel na lokacích v České republice (Terezín, Lenešice, Bránov a další), byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Santa Barbaře, kde získal cenu diváků za nejlepší hraný film. (Zdroj: Bontonfilm)

• - Snímek byl podpořen Státním fondem kinematografie v programu minoritních koprodukcí a v programu filmových pobídek. (Zdroj: Bontonfilm)