Roku 1959 se snaží několik přátel vyrovnat s problémy dospělosti, na jejímž prahu zrovna všichni stojí. Edward 'Eddie' Simmons (Steve Guttenberg) se má brzy ženit a jak už to bývá, není si správností svého rozhodnutí příliš jist. Oproti Eddiemu je Laurence 'Shrevie' Schreiber (Daniel Stern) již několik let ženatý, pracuje jako prodavač elektra a s manželkou Beth (Ellen Barkin) právě hledají cestu ven ze své první hluboké manželské krize. Třetí kamarád William 'Billy' Howard (Tim Daly) studuje v New Yorku vysokou školu. Mnohem raději by byl s ženou, s níž čeká dítě, ale ta nechce o svatbě ani slyšet. Studia i práce nechal Timothy 'Fen' Fenwick Jr. (Kevin Bacon) a nyní žije z milosti svého bohatého otce, znuděný a deprimovaný samotou, ve snaze najít opětovanou lásku. Poslední z nich, Robert 'Boogie' Sheftell (Mickey Rourke) nenapravitelný sukničkář a sázkař se snaží sehnat peníze kde se dá, přestože se mu to příliš nedaří. Někdy se smějí, jindy vztekají a nebo perou. Ale nikdy nedají dopustit na své Bistro, kam se vždycky vrací za kamarády, posedět, popovídat, vyslechnout nové historky a klepy, beze strachu, že by tu nikdy nenašli někoho známého. (monolog)

Wolvie

Jeden z nejlepších režisérských debutů.Nádherný film o přátelství ozdobený skvostnými hereckými výkony všech zůčastněných a dodnes jeden z nejlepších Levinsonových filmů.A hlavně strašná pohoda! ()

jasanka

Bohužel nemůžu dát víc než 2*. "Bohužel" píšu proto, že jsem se na Diner opravdu hodně těšila. Buď mě film zklamal právě proto, že jsem čekala mnohem víc, nebo jsem zkrátka neměla při sledování tu správnou náladu. ()

Iriquindae

Hezká (a vkusná) komedie o dospívání, škoda že v tomto tónu jsem už dlouho neviděl nic mladšího dvaceti let :) Atmosférou mi film trochu připomněl Snídaňový klub, ten je podle mého ale ještě lepší. ()

Candid

Velice příjemný pohodový film o obyčejných mladých mužích, kteří prožívají obvyklé strasti života. Musím podotknout, že Mickey Rourke tady byl ještě sakra fešák! ()

Duke90

Krasná herecká sestava v době, kdy ještě všichni teprve čekali na své velké role, ale paradoxně většina z nich předvedla nadmíru přesvědčivé výkony v těchto civilních rolích, což lze nejvíce pozorovat u Mickeyho Rourka a vášnivého sběratele elpíček Daniela Sterna. Nejlépe se ve svých rozhovorech doplňovali pošťuchující se Steve Guttenberg s Paulem Reiserem, který se nikdy nemohl normálně vymáčknout. Nejvíce se teprve rozehříval rebelantský Kevin Bacon. Králem byl ovšem právě zmiňovaný Rourke a vzhledem k tomu, že byl ještě opravdu téměř "neopotřebovaný" si mohl připsat další bod za úsměv využívající v přítomnosti dámské společnosti. Jak ve filmové branži, tak i zde museli všichni aktéři udělat nějaká zásadní rozhodnutí ovlivňující další etapu jejich životů... ()

route60

Klasika která nestárne a ta řada výborných hercú je základem k obří pohodě která z tohoto filmu přímo číši ()

EdwardMovie

Tak toto som nečakal ! Abosutne uveritelný, osobný film so skvelou atmosférou 50siatych rokov, rock n rollom, výborným hereckým obsadením, réžiou ... A to sa jedná o režijný debut! Scenár vybrúsený do najmenšieho detailu. A celkovo tento film ovplýva velmi pohodovou atmosférou, Partia mladych chalanov a ich rozdielne vyhliadky do budúcnosti, v ktorých som sa mnoho krát videl :) ()

CaptainPixel

Marv a gram. desky. Mahony a svatba. Marlboro Man a sazky, Bacon a chlast, devky a holy zadky, tehotenstvi a jeden konkretni bufac aneb propleteny storky o dospivajici parte 20+ kluku aneb "People do not come from swamps, people come from Europe!" ()

Karel_Kuhn

Pro Levinsonův debut mám vyloženě slabost. Podařilo se mu vytvořit neuvěřitelně pohodovu komedii o partě kámošů s každodenníma starostma, ze kterých se jim pokaždé podaří nějak šikovně vybruslit. Perfektní dobové zasazení, casting, nadčasová hudba a několik ikonických scén (fotbalový kvíz, popcornová scénka v kině...) proměnily tuhle pecku v nedoceněný kult. Sice tím nijak nezmění společnost nebo se nepokouší přijít na něco nového, ale zachycuje strašně hezky přátelské pouto mezi lidma a všední okamžiky, které dělají život o něco snesitelnější. Navíc jde o skvělou volbu, co si pustit mezi svátky :-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis