Dobré ráno, Vietname

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie / Válečný / Životopisný

USA, 1987, 119 min

On to není vůbec špatný film. Robin Williams je v něm skvělý a vlastně prokazuje svou geniální komiku. Bohužel však ta komika je prudce americká a já, coby Evropan, se s ní nedokážu sžít a zjistil jsem, že absolutně nechápu 90% vtipů, které Williams do éteru vietnamského vojenského radia vyřkne. Vzhledem k tomu, že mi nesedla jedna z nejdůležitějších cihel, které drží základy tohoto snímku, nemůžu dát více jak 3*.(9.1.2012)

Atmosferou mi tento film strasne pripomina môj milovany serial Mash. Je to podobny mix humoru a dramy. Cely film uplne ovladol famozny vykon Robina Williamsa. Je uplne jak utrhnuty z retaze. Je to jeden z mala filmov ktory naplno ukazuje jak famozny komik Williams bol. Bohuzial vsetko mimo Williamsovej postavy, vratane zapletky je uz len priemerne a uz ani to finalne posolstvo o americanoch vo Vietname dnes nie je prilis zaujimave. Problemom je aj si tento film u nas poriadne vychutnat. Obidva CZ dabingy su mizerne obsadene a v ich prevedeni je Williams ovela menej vtipny. No a titulky zachytili tak 50% textu, takze si nevyberiete. Ale Williamsovi fanusikovia by aj tak mali tento film vidiet. Za jedno pozretie to rozhodne stoji. 7/10. edit: Treti dabing tentokrat necakane s Williamsom v podani Tomasa Klusa sa mi zatial pacil najviac, ale stále to nie je uplne ono. Mozno keby bol Klus uz trochu viac rozdabovany, tak by to bolo ok, kedze na mladeho Williamsa sa hlasovo celkom hodi. SK dabing so Skrucanym je uz asi podobne sci-fi ako CZ dabing s Preissom. Skoda.(22.5.2018)

Výborná kombinace komedie a vážného protiválečného filmu. Obě roviny spolu fungují skvěle a Robin je dokonalý a právem nominovaný na Oscara. Ovšem proč ho v českém dabingu musel dabovat Michal Pavlata!? Dělat ho jako obvykle Preiss, byl by zážitek určitě intenzivnější. Příjemnou roli má i Forest Whitaker.(30.7.2003)

• Morholt

No nevim. Podle mě strašně přeceňovaný film, který se drží tak vysoko jen proto, že se na vietnamský konfilkt dívá netradičním pohledem. Ale že se něco dělá jinak ještě neznamená, že se to dělá dobře. Nejhorší byl styl Williamsova vystupování v rádiu. Okamžitě mi vytanul na mysli Jim Carrey a z toho mám osypky. Pitvoření, blekotání, ječení, kvičení a k tomu takřka naprostá absence něčeho, čemu by se dalo zasmát. Jedinou vtipnou postavou byl jen upjatý poručík, který se snažil házet hlavnímu hrdinovi klacky pod nohy a scéně s hlavičkou jsem se také dokázal zasmát. Ale to je na dvě hodiny trochu málo. Pokud film přešel do dramatické roviny, tak se bylo na co dívat, protože Williams má nesporný talent a já pořád nechápu, proč se zahazuje v těžce podprůměrných komediích, ale těch sekvencí, ve kterých se tvůrci nesnažili znásilňovat humor, zase tolik nebylo. Potěší ještě mladý Forest Whitaker, ale ani on nemohl zabránit tomu, abych nebyl zklamán. 35%(22.7.2014)

Tady je krásně ukázáno, jak moc byl Robin Williams skvělým hercem a komikem. Je vtipný, je odzbrojující, ale to všechno v poměrně dramatickém filmu. Je to film o válce, ale hlavně je to film o lidech a o tom, jak se chovají. Jako kdyby byl Robin Williams a pár lidí kolem něj, skutečně normálními v době a místě, kde jim to příliš nepřálo. Přesto se pokusili o změnu. A ono to vyšlo.(27.2.2015)

• - Hudba, která hraje ve scéně, kdy Adrian (Robin Williams) pronásleduje Tuana (Tung Thanh Tran), je nepoužitou skladbou, kterou napsal Alex North pro film 2001: Vesmírná odysea (1968). (Mr.Hudson)

• - Hned v úvodu filmu kdy Adrian (Robin Williams) přiletí a setkává se s kolegou (Forest Whitaker), nasedají do auta a odjíždějí. Po pár vteřinách projíždí velkou křižovatku na které jsou v jedné chvíli vidět dvě projíždějící škody 1000MB (vlevo bledě modrá vpravo bílá). (Dzarule)

• - Vojáci, které Adrian (Robin Williams) baví, když společně uváznou v dopravní zácpě, jsou příslušníky proslavené 1. divize americké pěchoty. (Mr.Hudson)