Dobré ráno, Vietname

Scénografie:

Roy Walker

Kostýmy:

Keith Denny

Vietnamská válka z trochu méně tragického úhlu pohledu. Protiválečný film, který stojí především na parádním hereckém výkonu Robina Williamse, jehož plynulé přecházení z polohy komediální do polohy dramatické je hodno uznání a podobně je to i s filmem. Celý se nese spíše v odlehčeném duchu za doprovodu stylových dobových songů, ale rozhodně ani na moment nezapomíná na onu tragičnost a krutost vietnamského konfliktu.(9.5.2015)

• Frajer42

Možná, že mi veškerý zážitek z filmu zkazil naprosto otřesný český dabing. Ale v tomhle filmu jsem neshledal naprosto nic vtipným. Ať byl za tím mikrofonem kdokoliv, bylo to spíše trapné než vtipné. Přesto dám alespoň *, i když snad ani pořádně nevím za co. Snad za song od Luis Armstronga a nebo možná za tu pozitivní energii, která z filmu vyzařovala pod slupkou nudy. Všechny postavy s vyjímkou té hlavní mi přišly otřesné. Úspěch filmu si vysvětluji snad jen tím, že předchází Rainmanovi. V orginále už si na to netroufnu. Stačilo.(14.7.2011)

Necekal jsem, ze by se nejakymu filmu povedlo vyrovnat se M*A*S*Hi, ale tenhle film to fakt dokazal. Alespon v prvni hodince. Prvni hodina je nepretrzita one man show Robina Williamse, kterej predvadi zivotni vykon a sype ze sebe jeden for za druhym. Fakt mi pripomnel Hawkeyeho Pierce. V druhe hodince sice tvurci zvazni, ubyde foru a zacne se poradne rozvijet pribeh a i kdyz mi chvilku trvalo, nez sem se z komedie preorientoval na drama, kvalita filmu nijak neklesla. Jeden z nejlepsich filmu Barryho Levinsona, nejlepsi film Robina Williamse a skvela valecna komedie.(28.12.2006)

LÍBÍ SE MI, ŽE SE'Š UPŘÍMNEJ... A ŽE SI MENŠÍ, NEŽ JÁ! Taky jsem sršíval absurdnim vtipem, dokavad mě nedohnalo, že drtivá většina vostatních ne, páč sou prostě dramatický kreténi (což je postupem času vomrzí, ale následkem toho jsem bejval v dospívání dost nepopulární) a tak jsem nakonec ztragédil do takovej míry, že by si vo mě málokterá holka z Polabí nebo 'Namu vopřela kolo. Teda né snad, že bych před tim bejval držák kol:) Vlastně prej mě žrala nejhezčí holka ze třídy, ale kdo by to nepovažoval za fór? Tenhle film je přímo úměrná odezva na absurdní americkou válku a jelikož mám pořád funkční koule, tak nějak mi v něm chyběla pořádná řežba.(8.2.2014)

• WANDRWALL

Američané na Vietnam naházeli spoustu špíny. Okupovali ho, a pak si stěžovali na to, že mají z toho celonárodní trauma. Kdo je tam zval? Až agresoři, tak to často vypadá, že Vietnamci nejsou oběti, ale jejich nepřátelé...Aby to nebyla lidská společnost - když už měli američani Vietnam skoro zlomený, tak prezident vyhlásí konecválky, už má vláda zájmy jiné...***A tenhle film? Trapný R. Williams, nechutný F. Whitaker atd.***(19.10.2010)(19.10.2010)

• - Hned v úvodu filmu kdy Adrian (Robin Williams) přiletí a setkává se s kolegou (Forest Whitaker), nasedají do auta a odjíždějí. Po pár vteřinách projíždí velkou křižovatku na které jsou v jedné chvíli vidět dvě projíždějící škody 1000MB (vlevo bledě modrá vpravo bílá). (Dzarule)

• - Cronauer uzatvára svoj posledný výstup v rádiu (1965) s piesňou od Louisa Armstronga - "What a Wonderful World", ktorá bola nahratá až v roku 1967. Režisér Barry Levinson si tohto bol vedomý, ale pieseň bola tak ideálna pre dokreslenie scény, že sa rozhodol túto chybu ignorovať. (Smok)

• - Cronauer povedal, že keby urobil polovicu tých vecí, ako Williams vo filme, mal by už dávno vojnový súd a bol poslaný do Fort Leavenworth. (Smok)