Reklama

Reklama

Prvotní světlo

  • Kanada First Light
Trailer 1

Obsahy(1)

Film sleduje středoškolskou studentku Alex Laineyovou, která nad svým městečkem zahlédne tajemná světla. Brzy získá nebezpečné nadpřirozené schopnosti a obrátí se na svého kamaráda z dětství Seana Terrela. Ocitnou se v hledáčku vládních orgánů, které je začnou pronásledovat, aby odhalily pravdu skrývající se za Alexinou proměnou. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

Marze 

všechny recenze uživatele

Klasická dorostenecká teen pohádka jakých se poslední dobou vyrojily hejna. Jakoby to bylo poskládáno z různých částí jiných filmů. Ale vypadá to na inteligentní, nízkonákladový sci-fi thriller. Vysokoškolák (Alex Stefanie Scott) zažije ve svém městečku paranormální zkušenost a rozvine nadpřirozenou sílu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtové sci-fi o kontaktu s těmi nahoře. Je tu hromada motivů známých z jiných filmů ať už se jedná o Blízká setkání nebo třeba o Zámotek, ale vzdor tomu to nepůsobí tak okoukaně. Výhrady nemám ani k hercům, přičemž ti mladí příjemně překvapili. Najde se i pár efektů, ačkoliv je fakt, že vzhledem k financím se nejedná o nic extra, ale jsem toho názoru, že těch pár dolarů se povedlo využít. Samozřejmě že to má i mouchy jako třeba nudný vizuál či spoustu hluchých míst, ale s tím jsem se tady dokázal, s jistou mírou tolerance, smířit. Ušlo to, ušlo. 60% ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Film, jehož postavy jsou sympatické asi stejně, jako představa pánského spodního prádla se zabudovanejma, kurevsky ostrejma žiletkama. Tak moc je to špatné, oba hlavní herci jsou jaloví, tupě se tvářící (to obzvlášť v případě dívky, v případě kluka zas nutkání mu způsobit nějaké menší trauma). A scénář je hovadina, co se snaží jet na vlně sci-fi o prvotních kontaktech, jenže do toho nepřidává nic originálního, používá to ta největší klišé a jako třešničku na dortu z odpadků to přidává opakované deus ex machina. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Lacne komorne sci-fi o blizkom stretnuti tretieho druhu. Nic originalne to nie je, ale je to kompetentne natocene. Mal som problem s davkovanim informacii divakovi. Dlho sa film venuje postavam a o mimozemstanke toho vela nevieme. Len velmi pomaly zistujeme co ma za schopnosti a kratko pred koncom nam jedna vojacka vykeca komplet vsetko co vlada o mimozemstanoch vie. Radsej mohli tieto informacie zdelovat priebezne. Napriek tomu, ze sa film do velkej miery venuje postavam, tak prave tie sa mi vôbec nepacili. Ani herci mi neboli sympaticky, takze som sa strasne nudil. Radsej som si mal znova pustit klasiku Starmana. 4/10. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"First Light" v jadre moc nového neponúka, no myslím si, že je to celkovo pozerateľný sci-fi thriller určený pravdepodobne asi pre tínedžerov. Neviem pre koho iného by tento film reálne asi bol. Má pár dobrých momentiek, naši dvaja hlavní hrdinovia sú okey, no reálne neviem čo na filme vyzdvihnúť. Celkom môžem pochváliť ten nápad. Napriek tomu, že to nie je originálne, tak to funguje viac-menej v poriadku. A celkom som bol zvedavý kam to nakoniec dospeje. Výsledok však je hold všetko čo poznáme. Ak vám to stačí, tak to tu presne aj dostanete. Pár scénok efektných, nie je to nejako moc nudné a záverečná šou svetiel je asi najlepšia časť filmu, vďaka čomu dvíham trošku z úrovne priemeru. Ale čo sa udeje o 3 mesiace neskôr je zase podľa mňa absolútne zbytočné. Som optimista. A tak nakoniec je rating možno trošku vyšší, ale keďže som si sledovanie užil, tak dávam filmu o jeden bod navyše. Hodnotenie: B- ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama