poster

Prvotní světlo

 • Kanada

  First Light

Thriller

Kanada, 2018, 90 min

Režie:

Jason Stone

Scénář:

Jason Stone

Střih:

Greg Ng

Scénografie:

Lisa Soper

Kostýmy:

Marissa Schwartz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ****

  Nezávislá kanadská teenagerská variace na Blízká setkání? I'm in! Já prostě tyhle tajemné pocitovky tvořené pomalými záběry, hypnotickou hudbou a civilními hereckými výkony můžu. At First Light není kdovíjak originální, ale pár zajímavých motivů má. Škoda, že nebyly více rozvedeny. Ten prostor pro fantazii tu zůstal možná až moc velký.(20.1.2019)

 • Marze
  **

  Klasická dorostenecká teen pohádka jakých se poslední dobou vyrojily hejna. Jakoby to bylo poskládáno z různých částí jiných filmů. Ale vypadá to na inteligentní, nízkonákladový sci-fi thriller. Vysokoškolák (Alex Stefanie Scott) zažije ve svém městečku paranormální zkušenost a rozvine nadpřirozenou sílu.(11.11.2018)

 • silentname
  ****

  "First Light" v jadre moc nového neponúka, no myslím si, že je to celkovo pozerateľný sci-fi thriller určený pravdepodobne asi pre tínedžerov. Neviem pre koho iného by tento film reálne asi bol. Má pár dobrých momentiek, naši dvaja hlavní hrdinovia sú okey, no reálne neviem čo na filme vyzdvihnúť. Celkom môžem pochváliť ten nápad. Napriek tomu, že to nie je originálne, tak to funguje viac-menej v poriadku. A celkom som bol zvedavý kam to nakoniec dospeje. Výsledok však je hold všetko čo poznáme. Ak vám to stačí, tak to tu presne aj dostanete. Pár scénok efektných, nie je to nejako moc nudné a záverečná šou svetiel je asi najlepšia časť filmu, vďaka čomu dvíham trošku z úrovne priemeru. Ale čo sa udeje o 3 mesiace neskôr je zase podľa mňa absolútne zbytočné. Som optimista. A tak nakoniec je rating možno trošku vyšší, ale keďže som si sledovanie užil, tak dávam filmu o jeden bod navyše. Hodnotenie: B-(3.10.2018)

 • Lacike
  **

  Lacne komorne sci-fi o blizkom stretnuti tretieho druhu. Nic originalne to nie je, ale je to kompetentne natocene. Mal som problem s davkovanim informacii divakovi. Dlho sa film venuje postavam a o mimozemstanke toho vela nevieme. Len velmi pomaly zistujeme co ma za schopnosti a kratko pred koncom nam jedna vojacka vykeca komplet vsetko co vlada o mimozemstanoch vie. Radsej mohli tieto informacie zdelovat priebezne. Napriek tomu, ze sa film do velkej miery venuje postavam, tak prave tie sa mi vôbec nepacili. Ani herci mi neboli sympaticky, takze som sa strasne nudil. Radsej som si mal znova pustit klasiku Starmana. 4/10.(13.10.2018)

 • Pitryx
  ***

  FIRST DOJEM chá chá: Jako zarytého UFOloga mne to tematicky pochopitelně muselo zaujmout. Zpracování nebylo špatné. Nenudil jsem se, jen na dvou hluchotách jsem koukal do stropu a pak na konci. Ten tedy zmrvili dokonale. Míním tím to love story, za které mimochodem strhávám dvacet procent. Dalších deset za výběr hlavního hrdiny. Ten mi byl krajně nesympatický. Zatím nechám těch sedmdesát. Ono to totiž moc na druhé podívání není. I přes mé vyšší hodnocení. *** A PŮL(9.10.2018)