Reklama

Reklama

Prvotní světlo

  • Kanada First Light
Trailer 1

Obsahy(1)

Film sleduje středoškolskou studentku Alex Laineyovou, která nad svým městečkem zahlédne tajemná světla. Brzy získá nebezpečné nadpřirozené schopnosti a obrátí se na svého kamaráda z dětství Seana Terrela. Ocitnou se v hledáčku vládních orgánů, které je začnou pronásledovat, aby odhalily pravdu skrývající se za Alexinou proměnou. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nezávislá kanadská teenagerská variace na Blízká setkání? I'm in! Já prostě tyhle tajemné pocitovky tvořené pomalými záběry, hypnotickou hudbou a civilními hereckými výkony můžu. At First Light není kdovíjak originální, ale pár zajímavých motivů má. Škoda, že nebyly více rozvedeny. Ten prostor pro fantazii tu zůstal možná až moc velký. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"First Light" v jadre moc nového neponúka, no myslím si, že je to celkovo pozerateľný sci-fi thriller určený pravdepodobne asi pre tínedžerov. Neviem pre koho iného by tento film reálne asi bol. Má pár dobrých momentiek, naši dvaja hlavní hrdinovia sú okey, no reálne neviem čo na filme vyzdvihnúť. Celkom môžem pochváliť ten nápad. Napriek tomu, že to nie je originálne, tak to funguje viac-menej v poriadku. A celkom som bol zvedavý kam to nakoniec dospeje. Výsledok však je hold všetko čo poznáme. Ak vám to stačí, tak to tu presne aj dostanete. Pár scénok efektných, nie je to nejako moc nudné a záverečná šou svetiel je asi najlepšia časť filmu, vďaka čomu dvíham trošku z úrovne priemeru. Ale čo sa udeje o 3 mesiace neskôr je zase podľa mňa absolútne zbytočné. Som optimista. A tak nakoniec je rating možno trošku vyšší, ale keďže som si sledovanie užil, tak dávam filmu o jeden bod navyše. Hodnotenie: B- ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Film, jehož postavy jsou sympatické asi stejně, jako představa pánského spodního prádla se zabudovanejma, kurevsky ostrejma žiletkama. Tak moc je to špatné, oba hlavní herci jsou jaloví, tupě se tvářící (to obzvlášť v případě dívky, v případě kluka zas nutkání mu způsobit nějaké menší trauma). A scénář je hovadina, co se snaží jet na vlně sci-fi o prvotních kontaktech, jenže do toho nepřidává nic originálního, používá to ta největší klišé a jako třešničku na dortu z odpadků to přidává opakované deus ex machina. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Teenagerovská scifi nuda - zápletka i řešení. 1) Aby divák snímek plně ocenil, musí být zcela nedotčen scifi tvorbou (knihy, filmy) a musí akceptovat teenagerovské vidění světa._____ 2) O co jde, víme podstatně dříve, než postavy ve filmu, to by být nemělo._____ 3) 20letý šarmantní sexy Quebečan Théodore Pellerin (starší bratr Sean, Alexin kamarád) je příslibem do budoucnosti._____ Ani 17letý Percy Hynes White (Seanův mladší bratr Oscar) není k zahození. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Klasická dorostenecká teen pohádka jakých se poslední dobou vyrojily hejna. Jakoby to bylo poskládáno z různých částí jiných filmů. Ale vypadá to na inteligentní, nízkonákladový sci-fi thriller. Vysokoškolák (Alex Stefanie Scott) zažije ve svém městečku paranormální zkušenost a rozvine nadpřirozenou sílu. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama