Pět nocí u Freddyho

• USA Five Nights at Freddy's (více)

V kůži Mika (Josh Hutcherson), hlavního hrdiny Pěti nocí u Freddyho, byste určitě být nechtěli. Sám pečuje o desetiletou sestru Abby a dosud se nevyrovnal s neobjasněným zmizením dalšího sourozence před více než deseti lety. Čerstvě bez práce a s perspektivou, že přijde o Abbyino opatrovnictví, přijme práci nočního hlídače v uzavřené pizzerii Freddyho Fazbeara. Na první pohled se to může zdát jako pohodová a nenáročná práce, jenže Mike záhy zjistí, že Freddyho restaurace skrývá četná překvapení a že většina z nich není ani trochu příjemná. Nevysvětlitelné události, do nichž se Mike zaplétá čím dál víc, ho postupně zavedou situace, která připomíná tu nejděsivější noční můru, jakou si můžete představit. Zdánlivě nudná šichta se tak mění v boj o život, ve kterém soupeř nehraje ani trochu podle pravidel. (Cinemart)

ronyyy

Problém tohohle filmu je ten, že se prezentuje jako horor, přitom je to spíš taková nezdařilá komedie. Kdybych chtěla vyděsit svý děti, tak jim to pustím, ale člověk starší 12 let se u toho vážně bát nebude. 90 % filmu je zaměřených na Hutchersona a na jeho psychický problémy a robotičtí plyšáci jsou tam vidět jenom párkrát. Je to škoda, potenciál měl ten film fakt dobrý. ()

ricmont

Five Nights at freddy's je série s opravdu silnou komunitou která tuto sérii udržuje na živu již od začátku. A tak bylo otázkou času kdy ke hrám a knihám dostaneme i film. Na filmu se pracovalo několik let a sám tvůrce původní hry na celý proces dohlížel. A v tomto bodě je to hodně znát. Pokud jste se někdy hráli hry nebo se zajímali o lore kolem celé série tak film bude pro vás. Pokud vás ovšem to všechno minulo tak se budete nejspíš nudit. Já jsem tak na půl cesty. Hry jsem zkoušel ale spíše jsem obeznámen tím lorem. A tak mohu říct, že jsem se bavil. Samozřejmě nejedná se o tu nejlepší videoherní adaptaci ani o ten nejlepší horor v obou případech film dost ztrácí. A celkově je film spíše fanservis než film pro větší masy diváků. Ale i přes to všechno jsem si ho vlastně užil. Ano ten film má hromadu chyb které jsem viděl i já. Pro mě je to třeba až moc "pohádková" druhá třetina filmů. Kdyby ta byla víc napínavější tak bych šel o hodnocením o bod výše. Na závěr bych řekl, že se k filmu ještě vrátím. Ovšem jestli bych ho doporučil někomu kdo nezná lore her? To rozhodně ne. ()

david141474

Po všech těch hodnoceních, který jsem slyšel všude okolo mě a po tom co mi to všichni doporučovali, jsem se rozhodl na to nakonec zajít. I přes to, že jsem celej rok říkal, že na to za žádnou cenu nejdu a že to v žádným případě nemůže uspět. Všichni okolo mě říkali, že to bude mít 85% a víc, tak určitě. Teď se jim můžu bez problému vysmát. Jak všichni vědí teď to má 54% a ne 85%. No ale teď už se jdu vrhnout na film. No tak jako když nepočítám fakt, že to je jedinej film, kterej ve mně vyvolal nepříjemnej pocit, tak to nebylo (a teď to musím říct) tak špatný. Abych se vrátil k tomu nepříjemnému pocitu, který ještě podtrhovala atmosféra, tak to bylo u jediné scény a to byla ta, když Vanessa říkala Mikovi o tom kde se nacházejí těla zabitých. Celá linka v lese byla nekonečně dlouhá a dost nudná. Za to linka v pizzerii je mnohem lepší. Lekačky nezájem, ani jedna mě nedostala. Borci za mnou, kteří se nonstop bavili, se při jednom jumpscaru málem posrali. Dobře jim tak. Soundtrack šel. CGI bylo v pohodě. Policistka Vanessa byla v první polovině skvělá a hrála taky dobře, ale ve druhý polovině, mě začala dost srát. Sestra a teta Mika byly hrozný a dost mě tam vytáčely. Jako překvapení co si budem. Nikdy bych nevěřil, že to jednou udělám nebo řeknu, ale FNAF filmu dávám 8,5/10. (Velký Špalíček - 4.11.2023) ()

Vildopyroman

Ešte predtým, ako vznikol tento film, tak som veľmi rád hral tieto videohry menom five nights at freddy’s- a keď som zistil, že sa natáča film o tom, tak som bol celkom prekvapený. Pre mňa je film veľkým sklamaním. Nemá to nič spoločné s reálnym príbehom a vraždy sú tam mimo záber. Pre niekoho to môže byť aj celkom dobrý film, ale mňa to neoslovilo...4/10. ()

Kushina

U tohoto filmu jsem měl doslova dejavu, že jsem ho už někdy viděl a věděl jsem, co se stane. Každopádně to byla taková dětská krvárna, ale k hororu to mělo dost daleko. 45% ()

ir.hools

Naprosto nevyužitý potenciál... označit to za horor je hodně odvážný. Za mě pohádka o robotických zvířátkách :D příběh jako takový není úplně špatný, ale některé věci byly nedotažené a bylo tam spousta nevyužitých baf momentů, který by tomu dodaly trošku drive... ()

Easykill

PG - 13... Fuck that shit! Tohle se může úplně v klidu pouštět batolatům před spaním. Jasně, nikdo nečekal krev! Ale co takhle jumpscary, na kterých hra stojí? Dvě bolestivé hodiny ubíjející nudy. Jediné co se tomuhle dílu nemůže odepřít je, že jde za tím vidět nějaká práce. Že je to poměrně dobře natočeno, ale jinak... hodně ubulená a hloupá limonáda. V žádném případě se nejedná o thriller natož horor. Jestli je s tímhle výsledkem, tvůrce hry spokojen, tak asi musel dostat solidní balík! ()

Holly_Molly

Jójó, nač plýtvat rozpočtem na kvalitní scénáristy? Pff proč jako?! Pár trapnejch jumpscarů a "bububu" animatroniky, děcka se z toho v kinech zeserou blahem nehledě na debilní chování všech postav, stupiditu několika nedokončených dějových linií s nulovym zájmem zabrouzdat do lore těch her a třeba to udělat zajímavý pro lidi co ty hry nehráli..Strašný! Pochválit by se dal ledatak pěknej vizuál, ale to je tak všechno.. Tyhle rádoby horory jsou přesně důvod, proč je filmová horor scéna současnosti tak v prdeli.. ()

Martin86

Jak krásně to začalo, tak špatně to končí. Posledních 20 minut cokoli podobné slovu logika neexistuje a film nás nechává s milionem otázek bez odpovědi. Škoda škoda, čekal jsem od toho mnohem víc.  Za mě 50-60% ()

brasek odpad!

Odpad lebo film je retardovaný a ešte väčšia hrôza, že toto ako bude mať budúci rok pokračovanie! Žiadna emócia, žiadne napätie či strach, nevysvetliteľné a nepochopiteľné momenty stále ponúkané dokola. ()

bonovox

Nie je to príliš strašidelné a tým pádom tomu chýba väčší strach o postavy. Samozrejme znalci predlohy asi budú spokojní…40% ()

Autickar

Film nie je dokonalý, ale mňa a kamošov zabavil (vyrastali sme na FNaF). Vizuál, praktické efekty a herci boli dobrý. Nechcem príliš spoilerovať, ale je to slušný príbeh, ktorý viac menej zapadá do lore hier. Samozrejme to nemôže byť na 100% rovnaký príbeh ako videohry, preca len to je film. Páči sa mi že sa objavil Youtuber Matpat a song „The living tombstone“ v credits. Film nie je odfláknutý, ale vidno, že sa snažili potešiť starých aj nových fanúšikov, tak sem tam je nekonzistentný. Jedna vec, ktorá skutočne vynikla, bola, že v prvej tretine/polovici má film veľa hororových aspektov, jumpscary a gore, ale zvyšok filmu je tam toho oveľa menej. Keďže aj tak nie som zrovna fanúšik hororovýh filmov, mi to nevadilo. Ak pôjdete na tento film s očakávaním, že bude strašidelný, budete asi sklamaní. Mnohé scény boli aj predvídateľné, čo je trochu škoda. Dokopy celkom fajn 70% ()

TheSecond0ne

FNaF je ikonická hra. Tento film si zasloužil lepší zpracování. Myšlenka nebyla od věci, jenom bylo příliš očividné, kam co směruje. V tuto chvíli se cítím velice rozpolcený, neboť kvalita určitých částí seděla s předlohou, avšak některé momenty bolely přespříliš. Když už chtěli vysvětlovat logiku chování robotů, měli to vymyslet stylem naprogramování a ovládání. Ne skrze duchy a sny. Pakliže se chtěli přenést do tohoto režimu, měli to zpracovat více scary a nepředvídatelně jako masakr horor. Ballon Boye nechápu, bude pokračování asi. Song na konci topovka, herecky slušně zahrané, ale propojení všech věcí bylo líné a scénáristicky uzavřené, kdyby nebylo pokračování. Něco si mohli nechat na další díly. 3/5, realita 3.5/5 (jako fan) BTW. V parodii s N.Cage to byla alespoň nakládačka. ()

Egito

Jakožto skalní fanoušek jsem se celý život těšila, že film s mojí oblíbenou hrou někdy bude to se taky stalo, ale bohužel to mělo dost chyb, nepopírám že animatronici se mi jako fakt hodně líbili, ale půlka filmu prakticky nic není a druhá polovina je lepší, ale ne o moc…Hlavním problémem jsou kills, není jich tolik a díky věkovému rozhraní jsou všechny offscreen a to je podle mě veliké mínus….Myslím si, že to melo na víc, ale třeba druhy díl pokud bude, bude lepší i lepší efekty a objasní i dějovou linii. ()

Mikey_Silver

Prvně bych zmínil že tento film není pro každého. Pro lidi co nemají ke značce žádný vztah si to moc neužijí a bude to pro ně hororové neděsivé klišé s nezajímavými postavami. Jinak fanoušci této série budou spokojeni. Když se oznámilo že vznikne film na Five Nights at Freddy's, tak jsem od toho nečekal žádný extra zázrak, čekal jsem sice že to bude děsivé, ale hlavně jsem čekal že to bude navázané na tu hru (něco podobného jsem podstatě dostal). Jediné výtky co k tomu mám jsou nezajímavé vedlejší lidské postavy a pár nesrovnalostí s herním příběhem (ale tomu dokážu odpustit). Jinak se mi film velmi líbil. Animatronici byli neskuteční, normálně za mě klobouk dolů těm lidem co je vytvořili. Hlavní lidské postavy tedy Mike, Abby a Vanessa se mi taky líbili a zároveň jejich chemie mezi sebou a těma animatronikama. Matthew Lillard jako William Afton byl boží a hudba či reference na hry byly též super. Nakonec bych dodal to že tento film fakt není pro každého a že byl spíš dělán pro fanoušky značky (jako jsem třeba já). Takže za mě osobně spokojenost a těším se na pokračování. ()

DeJiF

Five Night's at Freddy's je velmi zajímavý počin. Videohry se staly neskutečným fenoménem, jak po stránce hratelnosti, tak po stránce hlubokého a těžko odhalitelného příběhu. A ať už se vám tato franšíza líbí či ne, nepochybně se FNAF navěky otisklo do moderní popkultury. Případ zfilmované verze je pak ještě o něco zajímavější. Od trailerů jsem měl zato, že půjde o nenápadnou hororovou blbinku a hodnocení po prvních předpremiérách na ČSFD mě v tomto spíše utvrdila. Zaujala mě však jedna věc a to tvrzení: "Je to točené pro fanoušky". Když jsem pak šel v den premiéry do kina a viděl jsem ty davy, které byly možná tak na Endgej, plné lidí s maskami animatroniků, došlo mi, jak moc tenhle film vlastně sází na fanouškovskou základnu. Otázkou je: Vyplatilo se rozdělit běžné diváky a kritiky a skalní fanoušky do dvou táborů? Na tuto otázku je z hlediska čísel poněkud jednoduchá odpověď: Nepochybně ano. Jak na tom však jsou kvality filmu samotného, to si probereme nyní. Five Night's at Freddy's začíná zlehka. Relativně zkratkovitým způsobem buduje postavy a posouvá je v ději. Scénář zde potom v několika momentech pokulhává. Nejvíce mi asi vadila postava zlé tety, jejíž motivace mohly být dle mého mnohem hlouběji prokresleny i s ohledem na to, že několikrát posune děj filmu dopředu. Dalším problémem je pak ona zkratkovitost. Tak například způsob, jakým se v příběhu odbyde vysvětlení té povrchové zápletky, čili že (spoiler) duchové dětí posedly obří animatroniky, postavy prostě plácnou v konverzaci jako vysvětlení a dál se tím nijak nezaobírají, nepřijde jim na tom nic divného a nakonec se s animatroniky začnou navrch kamarádit. V této fázi filmu jsem balancoval v hodnocení na hraně tří hvězd, zatím se jednalo o tu relativně obyčejnou adaptaci videohry, tak jak to vypadalo z trailerů. Jenže tady film ani zdaleka nekončí. Některá zvláštně podaná vysvětlení nakonec vyvrcholí v nečekané zvraty, kamarádění s animatroniky už najednou nevypadá tak zvláštně a děj neúprosně hází na diváky jeden plottwist za druhým a jednu neskutečně působivou pasáž za druhou. Zde se dostáváme k tomu, proč je Five Night's at Freddy's tak podivuhodným filmem. Není to totiž adaptace natočená pro běžné diváky, ona nenápadná věta "Je to točené pro fanoušky" v propagačních videích je myšlená doopravdy vážně a upřímně? Jsem všema deseti pro! Pravdou jest, že jsem kdysi viděl jedno hodinu a půl dlouhé video o celém loru FNAF (zde dávám odkaz), tudíž bych se mohl považovat za součást druhého tábora hardcore fanoušků. Osobně si však myslím, že jsem se v průběhu sledování filmu nacházel tak někde na pomezí táboru běžných diváků a kritiků, a fanoušků. Tento snímek však dokázal něco neskutečného, co už jsem dlouho v kině neviděl a to, že ti fanoušci v kinosále při jakékoli referenci či plottwistu tleskali. Je až neskutečné, jakým způsobem je věta "Je to točené pro fanoušky" myšlena vážně a jak moc se jim to, navzdory těm řečem o mrtvé videohře, doopravdy vyplatilo. Na rozdíl od dnešních běžných blockbusterů, které jsou jen pouhopouhým obsahem, dojící poslední zbytečky nostalgie, co z nás má vymáčknout nějaké prachy, bez duše a bez nápadu, bez jakékoli úcty k předlohám a požadavkům, co fanoušci doopravdy chtějí vidět a místo toho se rochní v exkrementech progresivity a následně tu kopu hnoje používají jako svůj štít proti kritice, na rozdíl od těchto bezduchých výtvorů, které ani nelze nazývat filmy, ale pouze produkty, totiž Five Night's at Freddy's na své fanoušky doopravdy myslí a obzvláště celé finále, pro pochopení běžného diváka naprosto za čárou, je toho důkazem. I tak si dle mého běžní filmoví konzumenti ve FNAF filmu něco dobrého najdou, ať už je to sem tam dobře fungující hudba, výborně postavené, nasvícené a vůbec úžasně vypadající scény, celkově úžasně vypadající loutky animatroniků, které dokazují, že praktické efekty stále kralují nad levným CGI a které umí divákovi předat ty správné emoce, pár nápaditě natočených mírně hororových pasáží (ačkoli samotný snímek podle mě horor skutečně není) a nebo snad možná i herci a jejich postavy, které (v případě hlavní postavy Mika) přijdou lidem bez emocí, zatímco mně naopak přijde, že roli hlídače na nočních směnách s očividným nedostatkem spánku ztvárňuje dosti přesvědčivě, či snad vedlejší role Abby, která si na dětskou roli vede obstojně nebo snad absolutně fenomenální výkon Matthew Lillarda, který je do své role zapálen a těším se, až ho uvidím více, mnoho záběrů je také docela brutálních a to tak, že šťaví věkovou hranici 12 let na maximum (u několika záběrů jsem opravdu až znechucením nad brutálností skřípadl zuby a choulil se v sedačce). Všechna jmenovaná pozitiva samozřejmě ne zcela úplně vyváží to, že obyčejný divák zkrátka nepochopí scénář, který i tak obsahuje pár neduhů. Já však mohu potvrdit, že jsem po zhlédnutí filmové adaptace FNAF plně zainvestovaný do dalších pokračování a můžu s klidem prohlásit, že jsem fanouškem Five Night's at Freddy's. () (méně) (více)

Rikoz99

Pět nocí u Freddyho opravdu není film pro každého. Je primárně pro fanoušky stejnojmené videoherní série. Bohužel není ani tak děsivý, takže si ani fanoušci horrorů nenaleznou své. Jakožto fanoušek bych spíš ocenil, kdyby měl vyšší věkové omezení, ale kvůli většinové mladší skupině fanoušků toto není možné. Osobně moc nemusím strašidelné věci a na tento film jsem šel jen z důvodu, že tuto franšízu mám už dlouhá léta v oblibě. Nejsem moc zasvědcen v celém "příběhu" her, ale i přesto jsem několik referencí zachytil a obecně se mi to líbilo. Není to nejlepší film, co letos vyšel, to vůbec. Zase ale není ani ten nejhorší. Přesto bych lidem, kteří k hrám Five Nights At Freddy's nemají žádný vztah, nedoporučil jít. 80% ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (více)