Reklama

Reklama

Krásný nový rok, Coline Bursteade

(festivalový název)
  • Velká Británie Happy New Year, Colin Burstead (více)

Obsahy(1)

Colin pronajme přepychovou venkovskou usedlost, aby zde se svojí rozvětvenou rodinou oslavil Nový rok. Bohužel pro Colina je jeho mocenské postavení v rodině vážně ohroženo příjezdem bratra Davida, s nímž si příliš nerozumí. Mrazivá studie nefunkčních vztahů těží z dynamické kamery, intimní atmosféry, precizního střihu a excelentních hereckých výkonů. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

ink flo 

všechny recenze uživatele

Ben Wheatley zase trochu jinak, tentokrát na téma "rodinná sešlost, která se posere". Čímž připomíná třeba "Festen" v rámci Dogme 95 nebo "Krisha". Pěkná těkavá kamera, gradující děj, celkem hezky zakončenej. Na Sightseers to nemá, ale zároveň to ani není takovej průšvih jako High Rise. ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Libilo se mi, jak to bylo strizene, jsou tu zajimavi herci. Ale, ze by me dvakrat zajimaly rodine rozepre rodiny Bursteadu? To tedy ne. ()

Reklama

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

Hahaha! První komentář pro film Bena Wheatleyho. Tentokrát náš vyhraněný žánrový tanečník tak trochu navazuje na 'Free Fire', pokud jde o pojetí, opět rozehrává hru veliké skupiny (rodiny) postav na uzavřeném místě (což žeru, ať už v sitcomech, britcomech specificky, protože celá jejich kultura je na tomhle žvanění postavená a komorní pojetí vás přímo nutí k dialogům), tentokrát rodinnou sešlost na panství, při příležitosti oslavy nového roku (a hlavně vyříkání křivd). Je to jednoduchá, šlapající záležitost, ve které se určitě každý tak trochu identifikuje s někým, nebo uvidí někoho, koho znáte, ať už z rodiny nebo známých... nebo povědomé situace, povědomé dialogy, povědomé myšlenky... i když je tohle samozřejmě víceméně v anglickém kabátě. Film byl navíc natočen za pouhých 12 dní, což není až takové překvapení, tohle stojí na scénáři a gradaci děje. Příjemná věc, která dokazuje, že někdy nemusíte tvořit velkolepé blockbustery nebo nad tvorbou trávit enormní množství času, aby měla něco do sebe... zároveň je ale snímek 'Happy New Year, Colin Burstead' těžko definovatelný a zařaditelný, než aby se dočkal jakékoliv popularity, než z řad lidí, co se do něj náhodně zamilují nebo skalních fanoušků Wheatleyho tvorby (která je sama o sobě žánrově obtížně definovatelná, ale právě proto tak unikátní a hodná pozornosti). 7/10 ()

Reklama

Reklama