V roce 700 po Kristu je severní Evropa rozdělena na dva různé světy: nad řekami žijí Frísové, Sasové a Dáni. Dole pod řekami zase Frankové, kteří v této oblasti vládnou. Ale chtějí udělat  to, co ani Římané nikdy nedokázali: podmanit si celou Evropu nasazením nové zbraně, kterou si podrobí vše nevěřící, a tou je křesťanství. Zaměří se na hlavní obchodní centrum Evropy, kde vládne frízský král Aldigisl. Tento film je historickou epopejí  o vzestupu křesťanství, ságách a starověké legendě jménem Redbad. (JOJ Cinema)

brasek

Tento film rozhodne nie je historickou epopejou, to JOJka opäť iba vynáša svoje zakúpené filmové braky do nebies. Do silnej miery historická fraška, rozťahané, nepresné a niekedy som mal pocit, že to celé spískali holandskí protestanti. ()

Ja.Malachi

zdalo sami pár xichtov známych ....a naozaj...seriál-The last kingdom-..super seriál na túto tému...a myslel som že slovenský dabing je na filmy najhorší..ale nieje...angličtina je ešte o hooodne horšia -nevedia dabovať vôbec...zráža to úroven filmu až tak že sa to nedá pozerať..:) ()

goauld

Bylo to dlouhé... To v prvé řadě. Spousta hluchých míst by se dala v tomto jinak celkem koukatelném snímku vyházet, čímž by se dosáhlo standardní délky. Za druhé - opět je s podivem, že v 9tém století původní katolitští germáni (Frankové) mluvili plynnou angličtinou, tak jako Dánové.. zřejmě "globální jazyk" ta angličtina, nicht wahr :-) (Holandština u Frísů je akceptovatelná, ikdyž by spíše se hodila němčina, ale co naplat - když se jedná o holanský snímek). Dále tu máme opět přehršel nelogičností (třeba proč "plodnice" Redbada učí dánštinu (či co to bylo za pokus??), když všichni Dánové bez skrupulí mezi sebou mluví anglicky)), případně jak se Dánové dozvěděli (přes poměrně značnou vzdálenost), že Redbadova "původní plodnice" si měla vzít Franského nabíječe (že by telegrafem, rádiem, či mikrovlnnými spoji?? :-D) a do třetice - docela "hurvínkovo" pojetí Já na bráchu - brácha na mě (pomohl Dánům v bitvě se Švédy, tak oni pomohou nějaký naplavenině pokořit Frankovou armádu. Ale jinak... celkem dobré ;-) ()

OndrejKW

Vůbec mě to neoslovilo. K postavám jsem si nevytvořil žádný vztah, celý je to takový zamotaný, nevím kdo za co bojuje, nevím proč chtěli upálit na začátku tu ženskou, nevím proč tohle, a proč támhleto. Všechny postavy musí jen zemřít ve jménu boha. Taky je vidět, že se silně inspirovali seriálem Vikings, poněvadž tomu nasvědčujou hlavně účesy, oblečení, a bitky včetně zpomalených záběrů. Podobné historické filmy mám rád, ale tenhle mě teda vůbec neoslovil. ()

Moor8

Kvalita filmu by se dala shrnout slovy klasika: Not great, not terrible. Je to zbytečné dlouhé, místa až nudně natahované. Pak se objevují zcela nevysvětlitelné zvraty, kdyby daný čas raději použili řádné vysvětlení motivů jednání jednotlivých postav. Ty jsou, hlavně u padouchů, až moc kýčovité. Občas se objeví nějaká ta WFT scéna. Na druhou stranu to má dobrou výpravu, obstojnou kameru a hudbu. Pozitivem také je, že i když je to z roku 2018, tak to ještě není zprzněno wokem. 65-70 % ()