Ženská na vrcholu

Ženská na vrchole

Romantický / Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 109 min

• Filmmaniak

Vážně jsem filmu chtěl dát šanci v domnění, že z něj třeba alespoň rodinné duo Polívka-Polívková v roli otce a dcery něco vymáčkne (nakonec jsou spolu bohužel jen v jedné scéně). Ženská na vrcholu nicméně působí jako nevtipný a nezábavný podvod na diváky, který vznikl jen kvůli producentskému honoráři a kupě sponzorů, a jehož tvůrcům buď na jeho kvalitě vůbec nezáleželo, nebo třeba i záleželo, leč jejich tvůrčí, filmařské a vypravěčské schopnosti na víc nestačily (obojí je smutné). Jde o strašlivě línou, nenápaditou a zkrátka nepovedenou romantickou zimní komedii, která ale není skoro vůbec vtipná ani romantická. Místo gagů jen samé genderové stereotypy a navážení se do veganů a k láskyplnému pnutí mezi hlavní hrdinkou, pražskou veganskou bio-matkou, která všem cpe celer a neumí si sama zatopit v kamnech, a nerudným drsným horalem, jemuž ke štěstí bohatě stačí pivo a bůček, dojde jen proto, že se to hodilo do scénáře, ne že by to ve filmu působilo jako přirozený, věrohodný a nenucený důsledek vývoje postav. Po všech stránkách mizerně realizovaný slepenec scén, jenž je bolestivé sledovat.(7.11.2019)

• rytir1

Další z těch nových českých filmů, kde se prostě nesmí pouštět ženský ke scénáři nebo režii, natož obojímu dohromady. Přitom dějový příběh , kde hrdinka omylem uvízne místo v hotelu na horském radaru by ještě nebyl špatný námět a třeba Pomajbo v roli faráře super a některé hlášky horala taky, zejména výživná strava v podobě bůčku nebo vepřové konzervy s cibulí. Lol. Ovšem to by česká produkce nesměla protěžovat do rolí Dejdara a spol. , kde jediné vtipné snad mohlo být jeho hra na saxík coby připomínka slavné scénky z Obecné školy.(20.11.2019)

KINO BENEŠOV (2x) - Během pár dni jsem si film dal 2x a musím říct, že na podruhé to bylo více fajn. Ano, Dejdar dělá ksichty. Ano, některé scény jsou hodně divné (Dejdar hraje na saxofon a s Polivkovou to málem blahem sekne). Ano, má to někdy hrozně divoké střihy (jak obrazové, tak zvukově). Ale jako celek to příjemně pohladí a 100 minut vám celkem v pohodě uteče. Po 1. projekci jsem byl na 60, ale po 2. shlédnutí jednu * přidávám. 70% (with J+A)(8.11.2019)

• ForGump

Po Románu pro pokročilé další neskutečně bídný film z horského prostředí. Stačilo mi asi pouhých 5 minuty abych věděl, že těch zbývajících 105! bude nečím nesnesitelným. Brilantní ukázka filmového terorismu. Dávám 10% za to, že to nevypadá amatérsky a hudba docela ujde, ale zbytek to je tragédie na třetí odmocněná cotangens nudy.(11.11.2019)

• Chrustyn

Český "zimně vánoční" film, který překvapivě není trapný, jen neuvěřitelně nudný a bez jakéhokoliv vtipu. Filmu samozřejmě chybí scénář a ve své podstatě celý sestává z na sebe nenavazujících scén, které mají vytvářet různé situace a pocity (smích, romantiku, smutek, dojetí) a přestože by se měly postavy někam posouvat, nekoná se to a postavy se chovají tak, jak mají v tu danou chvíli, protože si tak žádá ta daná scéna. Ale ty Tatry jsou fajn.(20.11.2019)

• - Hudbu k filmu zložil Michal Pavlíček a o spev sa postarala aj Bára Basiková. Pripomenuli si tím vzájomnú spoluprácu z roku 1986, kde spolu pôsobili v skupine Stromboli. (Raccoon.city)

• - Natáčení začalo 23. 11. 2018 v Tatranské Lomnici. V listopadu a prosinci 2018 se točilo v Nízkých Tatrách na Chopku. (KateDanny)

• - Anna Polívková (Helena) vo filme stvárnila rolu dcéry Bolka Polívku (Otec). Bolek vo filme prvýkrát hrá otca svojej skutočnej dcére. (Raccoon.city)