Ženská na vrcholu

Ženská na vrchole

Romantický / Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 109 min

• Chrustyn

Český "zimně vánoční" film, který překvapivě není trapný, jen neuvěřitelně nudný a bez jakéhokoliv vtipu. Filmu samozřejmě chybí scénář a ve své podstatě celý sestává z na sebe nenavazujících scén, které mají vytvářet různé situace a pocity (smích, romantiku, smutek, dojetí) a přestože by se měly postavy někam posouvat, nekoná se to a postavy se chovají tak, jak mají v tu danou chvíli, protože si tak žádá ta daná scéna. Ale ty Tatry jsou fajn.(20.11.2019)

• prochyn

Lenička Kny by se měla věnovat jiné profesi, třeba utrácet zatoulané pejsky jako antoušek. Celkem dobrá sestava herců (tím nemyslím retardovaného osmiletého Mikuláše) si střihla šmírácké rádobykomediální drama. Natočit takovou píčovinu je fakt umění. Jedna hvězda za zimní přírodu. Trpěl jsem v kině.(14.11.2019)

Pro mě mnohem lepší než zpackaná Poslední aristokratka, která mě vytočila. Tady to cítím jinak. Mám ráda Aničku Polívkovou. Baví mě, je mi sympatická, na film s ní se vždycky těším, protože i kdyby se jednalo o vyložený nepodarek, Anna je tradičně fajn. Tahle vánoční romantika má své slabiny, ne že ne, ale po filmu mám dobrou náladu i dobrý pocit. V sále bylo asi jen dvacet diváků, kteří ale po projekci rovněž opouštěli sál se spokojený úsměvem, čili ode mě se to zatracení nedočká. Líbilo se mi obsazení, i děti byly šikovné, prostředí nádherné, no a volnější tempo bude sice někoho nudit (přiznávám, že i mě se to chvílemi vleklo), ale zase potěší divačky dříve narozené. Je to záležitost, na kterou můžete vzít v čase předvánočním starší maminku, nebo babičku. Děj je předvídatelný, ne všechno se v dialozích povedlo, jak by asi mohlo, ale celkově je to příjemná oddechovka, ze které na mě dýchla poetická, laskavá atmosféra. Vsuvka s Milerem byla příjemným osvěžením a nápadná podobnost některých scén s dětmi se starými filmy Marie Poledňákové (S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny) mě nijak nepohoršila. Přijde letos Ježíšek je mým oblíbeným vánočním filmem, rádi si ho doma pouštíme o každém adventu. No a Ženská na vrcholu má ode mě velmi pěkné tři hvězdičky (s odstupem dvou týdnů zvedám na čtyři), s tím, že se i na ni ráda opakovaně podívám.(7.11.2019)

• rytir1

Další z těch nových českých filmů, kde se prostě nesmí pouštět ženský ke scénáři nebo režii, natož obojímu dohromady. Přitom dějový příběh , kde hrdinka omylem uvízne místo v hotelu na horském radaru by ještě nebyl špatný námět a třeba Pomajbo v roli faráře super a některé hlášky horala taky, zejména výživná strava v podobě bůčku nebo vepřové konzervy s cibulí. Lol. Ovšem to by česká produkce nesměla protěžovat do rolí Dejdara a spol. , kde jediné vtipné snad mohlo být jeho hra na saxík coby připomínka slavné scénky z Obecné školy.(20.11.2019)

• Filmmaniak

Vážně jsem filmu chtěl dát šanci v domnění, že z něj třeba alespoň rodinné duo Polívka-Polívková v roli otce a dcery něco vymáčkne (nakonec jsou spolu bohužel jen v jedné scéně). Ženská na vrcholu nicméně působí jako nevtipný a nezábavný podvod na diváky, který vznikl jen kvůli producentskému honoráři a kupě sponzorů, a jehož tvůrcům buď na jeho kvalitě vůbec nezáleželo, nebo třeba i záleželo, leč jejich tvůrčí, filmařské a vypravěčské schopnosti na víc nestačily (obojí je smutné). Jde o strašlivě línou, nenápaditou a zkrátka nepovedenou romantickou zimní komedii, která ale není skoro vůbec vtipná ani romantická. Místo gagů jen samé genderové stereotypy a navážení se do veganů a k láskyplnému pnutí mezi hlavní hrdinkou, pražskou veganskou bio-matkou, která všem cpe celer a neumí si sama zatopit v kamnech, a nerudným drsným horalem, jemuž ke štěstí bohatě stačí pivo a bůček, dojde jen proto, že se to hodilo do scénáře, ne že by to ve filmu působilo jako přirozený, věrohodný a nenucený důsledek vývoje postav. Po všech stránkách mizerně realizovaný slepenec scén, jenž je bolestivé sledovat.(7.11.2019)