Reklama

Reklama

Agatha Christie: Zkouška neviny

(seriál)
  • Velká Británie Ordeal by Innocence (více)
TV spot
Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 2018, 2 h 54 min (Minutáž: 57–60 min, Alternativní 2x85 min)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Úkladná vražda – tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka obviněného ze zabití matky. Když po roce a půl přijíždí na sídlo Argylových neznámý muž, který tvrdí, že byl Jack nevinný, je už pozdě, protože Jack ve vězení zemřel. Kdo je ale tedy skutečným vrahem...? V Anglii se v roce 1954 udála vražda. Mladý Jack zabil svou adoptivní matku Rachel, kterou najde služebnice Kirsten. Jack šel do vězení, tvrdí však, že je nevinný. Je to tedy opravdu on, kdo za touhle hrůznou vraždou stojí? Nebo to byl někdo jiný? Po roce a půl od vraždy se všichni Jackovi sourozenci sejdou ve svém rodném domě. Mickey, Tina, Hester i Mary. Jejich otec Leo se totiž znovu žení, se sňatkem však sourozenci nesouhlasí a jsou proti němu. Všichni také vědí, že Gwenda, kterou si má otec brát, se scházela s Leem, ještě když byla Rachel naživu. Když se všichni sejdou v hale, zazvoní neznámý mladík. Rodina zjistí, že to není hudebník, jak si mysleli, ale doktor Arthur Calgary, který tvrdí, že má alibi pro Jacka. Vysvětlil otci, že v onu noc vysadil Jacka před devátou hodinou před hostincem ve městě. Byl tedy daleko od domova, kde byla jeho matka zavražděna. A jelikož byla jeho matka zabita také před devátou hodinou, není tedy možné, aby to udělal Jack, v ten čas byl ještě s Arthurem. A protože následně údajně odjel za prací do Arktidy, nemohl se přihlásit dřív a dát Jackovi alibi. Arthur se ale od otce dozví, že Jack ve vězení zemřel, neboť se dostal do rvačky. Arthur je zdrcen, a odejde spát do hotelu. Tam se ráno vloupe Mickey a prohledává mu věci. Když se Arthur vzbudí, objeví ho tam, řekne tedy Mickeymu, co se ten večer stalo. On mu ale nevěří, že je Jackovo alibi, a vyhrožuje mu, ať odejde z města a už se nevrací... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (49)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Jsem zvrácenej, když jsem z celý tý tamější squadry nejvíc sympatizoval s (notně ďábelskou) máti (adoptovaného) rodu? Agathou Christie jsem stále nepolíben (přestože znám někoho, kdo by se dal nazvat jako Agatha Christie Hard Addicted, někoho, jehož jedinou přečtenou biografií (v jinak bohatém čtenářském životě) je právě ta o královně detektivek) a očividně dělám velkou chybu, protože Ordeal by Innocence je dost možná to nejlepší, co jsem za posledních pár let viděl. Bez přehánění. Úžasní herci (do jednoho), úžasné exteriéry a interiéry (ten dům je boží), úžasná hudba a hlavně úžasná předloha, která je tak inteligentní, jak jen literární/filmová detektivka být může. Navíc natočeno moderně a (hlavně) klasicky zároveň. A to je v dnešní povrchní době velká vzácnost. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

"...tak zněl výrok poroty, který poslal na doživotí za mříže mladého Jacka..." zní idiotská anotace této minisérie. Až na to, že k soudu v ní nikdy nedojde a žádná porota zde o ničem nerozhoduje, neb "mladý Jack" je zabit dávno předtím, než měl šanci se před zmíněnou porotu postavit. Blbečkové, kteří píší obsahy pořadů na televizních stanicích by se na ně mohli alespoň občas podívat... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zase je tu oběť a barák plný podezřelých, přičemž postupné rozplétání případu dává nahlédnout pod pokličku, kde se skrývají temná rodinná tajemství. Ale i když je to jako přes kopírák, tak i tohle zpracování Agathy Christie působí neotřele, o zábavnosti nemluvě. Jako vždy měla BBC šťastnou ruku i během castingu a Billy Nighy společně s mladými puškami opět excelují. Tak sem s další adaptací. 90% ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Bylo nebylo. V jednom domě se stala vražda paní domácí-bestie obecné. Otisky prstů vedly k té nejvíce pravděpodobné osobě- nezdárnému synu Jackovi, který byl zatčen a umírá ve vězení... Po necelých dvou letech se však v domě objeví muž, který Jackovo (tehdy neprokázané) alibi dosvědčuje a zdá se, že mu velmi záleží na tom, aby byl aspoň po smrti očištěn. Dobrá, zapomeňte na knižní předlohu, protože vraha si prostě tentokrát zahraje někdo jiný! A proč ne (možná by i Christie byla pro). U Britů mě fascinuje, jak si hýčkají svoje příběhy a Zkoušku neviny v letošním roce natáhli na tři díly. Dostalo se tak víc prostoru pro doktora Calgaryho, majetnickou matku a pro všechny ty charaktery adoptovaných dětí... Motiv měli všichni, vrah je jen jeden. Nevěřila bych, že po nových Černoušcích dosáhne nějaký Agathin příběh tak temně zlověstné atmosféry a tíživého konce... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Vysněné prostředí každého diváka dobových detektivek v podobě monumentální vily, perfektně poskládaná herecká sestava - a stejně do sebe skoro nic nezapadne, snad kvůli změnám oproti předloze. Průměrné hodnocení zachraňují půvaby Elly Purnell a dokonale slizký Matthew Goode, jehož intriky mě bavily mnohem víc, než samotné pátrání po pachateli nebo spletité vzpomínky. ()

Galerie (185)

Reklama

Reklama