UglyDolls

• USA UglyDolls (více)
Trailer 5

V alternativním vesmíru se nachází městečko Šeredov, kde je vše zvláštní vítáno, podivné je zajímavé a krása je jinde, než v krásném zevnějšku. V tomto městečku končí nepovedené hračky loutky, panenky a zvířátka, které vyrobila továrna na hračky. Mezi nimi žije i panenka Moxy, která sice miluje svůj jasně určený život v městečku, ale přece jen jí zvědavost nutí, aby přemýšlela, co je na druhé straně hor. Má velký sen. Touží skončit v náručí dítěte, které by ji milovalo. Starosta Šeredova Ox jí stále opakuje, že se to nemůže stát, ale ona mu nevěří. Moxy sebere partu svých nejlepších přátel a vydají se prozkoumat, co je za horami. Objeví zde jiný svět, město Perfektín, ve kterém jsou podle protokolu cvičeny dokonalé hračky, dokud nejsou vyškoleny k odolnosti. Pak jsou vyslány do „skutečného světa“, aby našly své milující dítě. Tomu všemu zde velí starosta Lou, krasavec zodpovědný za výcvik, kterého všichni poslouchají na slovo. Moxy a její parta se stanou předmětem jeho manipulací, protože je nemá rád a chce se jich zbavit. Před ostatními si však hraje na hodného a spravedlivého. Díky tomu se ošklivé hračky ocitnou tváří v tvář tomu, co to znamená být odlišný. Je zde však panenka Mandy, která s nimi soucítí, protože před Louem tají, že musí nosit brýle. Kdyby jí Lou označil za ošklivou, byl by s ní amen. Dává partičce užitečné rady a pomáhá se vzhledem. Lou zatím posílá tři své dívky, aby unesly a přivedly Oxe, což se jim také podaří. Lou ho odvede za Moxy a donutí ho, aby jí sdělil, že o Velkém světě věděl, že sám byl také u Loua ve výcviku, ale neprošel, a když ho Lou poslal do recyklačního centra, ukryl se a založil Šeredov. Recyklační tunel uzavřel, a všechny zmetky tak padají do Šeredova, kde si mohou žít pohodlný a veselý život, ovšem bez ambic stát se opravdovou hračkou... (TV Nova)

Trailer 5

pakobylka

Nadmíru inspirativní námět, leč poněkud tragické zpracování, vystavěné na kontraproduktivních nesmyslech, které nikomu a ničemu neprospívají. Naprosto ignoruje člověka jakožto tvůrčí a řídící element vlastního výrobního procesu, takže se zdá, že svět hraček vlastně řídí a produkuje sám sebe (patrně se i vymyslel ... nebo vznikl evolucí ... nebo ho stvořil Bůh či mimozemšťané). Kromě toho vyznává jakési vlastní desatero a upřednostňuje povrchní kastu manekýnů a manekýnek, obdivujících jediného vůdce, který učí všechny ostatní správným vzorcům chování ... než se dostanou do dětských rukou. Právě mezi ně zabloudí nepodaření zmetkoví plyšáci - nicméně ... zrovna tady a teď mě napadá - kdo vlastně učí způsobům ty plyšáky, kteří nevybočují z normálu a z norem ... kteří projdou přísným sítem kontroly jakosti ??? ()

silentname

Pozrel som to nakoniec s originálnym dabingom. "UglyDolls" dostali na seba poriadnu spŕšku kritiky pre obrovskú dávku neoriginality, slabej hudby, otrepaných postáv a podobne. A ak by som mal byť objektívny kritik, tak by som to asi všetko mal spomenúť ako negatíva. Najmä keď tu máme ešte aj stokrát prevarený príbeh, ktorý vieme skutočne odhadnúť ako dopadne (alebo aspoň väčšinou). Viac-menej si to vezme rôzne momentky z viacerých iných animákov a máme z toho nový film. A to by som skutočne hodnotil ako mínus, keby nebol ten film podľa mňa tak veľmi zlatý, a keby tie bábiky neboli také chutné na pohľad. Tie animácie sa mi páčia a okrem toho je super ukázané, že škaredosť je skutočne len pojem, ktorý dokopy nemusí reálne nič skutočné znamenať. Pretože to čo sa jednej strane javí ako škaredé sa môže inému javiť ako niečo nádherné. Ak by som mal povedať skutočné problémy s filmom, tak zloduch filmu je skutočne poriadny stereotyp. Do takej miery, až je to celkom ťažko stráviteľné. A mal som vymyslené aj spôsoby jeho likvidácie alebo trestu. Ale to ako sa to na konci stane je vtipné. Moxy je podľa mňa dobrá hlavná hrdinka a hudba vo filme je podľa mňa príjemná. Je to možno trošku typicko popové, ale nevadí mi to. Len skladby nie sú moc zapamätateľné. Postavy filmu mám celkovo rád a hlavne tie animácie. Dávajú tomu veľkú dávku srdca a pozerá sa na to dobre. Pre mňa príjemný animák. Áno, mohol by som ho skritizovať viac, ale nebudem to robiť, lebo ma dostal do dobrej nálady. A za to ho oceňujem. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Kde sú staré dobré časy pekných rozprávkových bytostí? Dnes sa už vymýšľajú zvláštne postavičky s jedným okom alebo tromi očami, ale hlavne nech tam nie je symetria. Nevidím na tom nič sympatické. Sú tu celkom počúvateľné pesničky, keď ich spieva Kelly Clarkson, ale čo tam robí Pitbull? Veď tomu keď merali počet oktáv tak strelka prístroja sa rýchlosťou víchrice zasekla hlboko pod nulou. ()

Nevka

Naposledy jsem aplikoval svou taktiku, že se u animáku nepodívám na více, než první trailer. UglyDolls jsou umolousanou podívanou, která sice nemá úplně špatnou animaci a ví, jaké poselství chce předat, ale je z pohledu dospělého dost nudná a špatně napsaná. Písničky se sice dají poslouchat, ale jinak je příběh podivnou kombinací Toy Story, Příšerek s.r.o. a na konci přejde do finálního rozuzlení, které významně využívá konceptu prvních Aut. Jako jedno z mála pozitiv tak aspoň vyzdvihnu poměrně zábavně depresivní pasáž z třetí čtvrtiny filmu. Jinak uznávám, že určitě existují horší animáky (Ledová sezóna je toho zářným příkladem), a ta třetí hvězda by se při troše dobré vůle možná najít dala, ale celkově se jedná o největší animované zklamáním, na kterém jsem byl v kině (vlastně už ani nevím, co jsem čekal). Pokud ale posadíte děti do kina a půjdete si svou cestou, budete s největší pravděpodobností spokojení všichni. ()

gegina31

Po dlouhé době animák, který mě moc nebavil. A jelikož jsem na animáky celkem vysazená, tak to je divný. Příběh nezajímavý, celkem nesmyslný. Písničky nudné, všechny na stejné brdo a zbytečně dlouhé. Jen konec byl trochu lepší. Nejen proto, že už konečně byl... ale byla tam taková pěkná dojemná část s plechovým miminkem. Ale jinak celkově průměr. ()

• Celosvětová premiéra filmu proběhla 27. dubna 2019 v Los Angeles. (Stoka)

Související novinky

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

05.05.2019

Komiksový megahit Avengers: Endgame je na cestě k dalšímu rekordnímu víkendu. Na domácím trhu se odhaduje, že snímek utrží během svého druhého víkendu okolo 150 milionů dolarů, už nyní má film jenom…