Reklama

Reklama

V neobvyklém městečku Uglyville je vše zvláštní vítáno, podivné je zajímavé a krása je víc než to, co je vidět. Moxy sice miluje svůj jasně určený život ve městečku, kde je vše předem dáno, ale přece jen její zvědavost jí nedá nepřemýšlet o tom, jestli není něco – cokoliv – na druhé straně hor. Moxy sebere partu svých nejlepších přátel a vydají se hledat, co je na druhé straně. Objeví jiný svět – Perfection – město, ve kterém jsou podle protokolu cvičeny dokonalé hračky, dokud nejsou vyškoleny a vyslány do “skutečného světa”, aby našly své milující dítě. V městě Perfection se Moxy a její parta stanou předmětem manipulací hračky Lou zodpovědné za výcvik nováčků. Díky tomu se ošklivé hračky ocitnou tváří v tvář tomu, co to znamená být odlišný. Ale přece jen nemusíte být perfektní, protože ze všeho nejdůležitejsí je, kdo doopravdy jste. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (6)

Recenze (27)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Docela jsem se na to těšila, už jsem dlouho neviděla animovanou pohádku. Netflix nabídí pouze v originálním znění, což pro mě byla novinka. Kromě nových Disney filmů se většinou dívám jen na dabing, ale nakonec to nebylo tak zlé. Naopak bylo fajn slyšet originální hlasy zpěváků, kteří propůjčili hlas postavám. Příběh je hodně průhledný a celkově film přináší zprávu, že každý je krásný ať vypadá jakkoliv. Nezáleží na vnější kráse, ale na tom, co máte uvnitř. Což si myslím, že účel film splnil. Jen škoda, že tam byla tak málo vtipu a celkově i emocí. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Naposledy jsem aplikoval svou taktiku, že se u animáku nepodívám na více, než první trailer. UglyDolls jsou umolousanou podívanou, která sice nemá úplně špatnou animaci a ví, jaké poselství chce předat, ale je z pohledu dospělého dost nudná a špatně napsaná. Písničky se sice dají poslouchat, ale jinak je příběh podivnou kombinací Toy Story, Příšerek s.r.o. a na konci přejde do finálního rozuzlení, které významně využívá konceptu prvních Aut. Jako jedno z mála pozitiv tak aspoň vyzdvihnu poměrně zábavně depresivní pasáž z třetí čtvrtiny filmu. Jinak uznávám, že určitě existují horší animáky (Ledová sezóna je toho zářným příkladem), a ta třetí hvězda by se při troše dobré vůle možná najít dala, ale celkově se jedná o největší animované zklamáním, na kterém jsem byl v kině (vlastně už ani nevím, co jsem čekal). Pokud ale posadíte děti do kina a půjdete si svou cestou, budete s největší pravděpodobností spokojení všichni. ()

Reklama

gegina31 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době animák, který mě moc nebavil. A jelikož jsem na animáky celkem vysazená, tak to je divný. Příběh nezajímavý, celkem nesmyslný. Písničky nudné, všechny na stejné brdo a zbytečně dlouhé. Jen konec byl trochu lepší. Nejen proto, že už konečně byl... ale byla tam taková pěkná dojemná část s plechovým miminkem. Ale jinak celkově průměr. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Kde sú staré dobré časy pekných rozprávkových bytostí? Dnes sa už vymýšľajú zvláštne postavičky s jedným okom alebo tromi očami, ale hlavne nech tam nie je symetria. Nevidím na tom nič sympatické. Sú tu celkom počúvateľné pesničky, keď ich spieva Kelly Clarkson, ale čo tam robí Pitbull? Veď tomu keď merali počet oktáv tak strelka prístroja sa rýchlosťou víchrice zasekla hlboko pod nulou. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Pozrel som to nakoniec s originálnym dabingom. "UglyDolls" dostali na seba poriadnu spŕšku kritiky pre obrovskú dávku neoriginality, slabej hudby, otrepaných postáv a podobne. A ak by som mal byť objektívny kritik, tak by som to asi všetko mal spomenúť ako negatíva. Najmä keď tu máme ešte aj stokrát prevarený príbeh, ktorý vieme skutočne odhadnúť ako dopadne (alebo aspoň väčšinou). Viac-menej si to vezme rôzne momentky z viacerých iných animákov a máme z toho nový film. A to by som skutočne hodnotil ako mínus, keby nebol ten film podľa mňa tak veľmi zlatý, a keby tie bábiky neboli také chutné na pohľad. Tie animácie sa mi páčia a okrem toho je super ukázané, že škaredosť je skutočne len pojem, ktorý dokopy nemusí reálne nič skutočné znamenať. Pretože to čo sa jednej strane javí ako škaredé sa môže inému javiť ako niečo nádherné. Ak by som mal povedať skutočné problémy s filmom, tak zloduch filmu je skutočne poriadny stereotyp. Do takej miery, až je to celkom ťažko stráviteľné. A mal som vymyslené aj spôsoby jeho likvidácie alebo trestu. Ale to ako sa to na konci stane je vtipné. Moxy je podľa mňa dobrá hlavná hrdinka a hudba vo filme je podľa mňa príjemná. Je to možno trošku typicko popové, ale nevadí mi to. Len skladby nie sú moc zapamätateľné. Postavy filmu mám celkovo rád a hlavne tie animácie. Dávajú tomu veľkú dávku srdca a pozerá sa na to dobre. Pre mňa príjemný animák. Áno, mohol by som ho skritizovať viac, ale nebudem to robiť, lebo ma dostal do dobrej nálady. A za to ho oceňujem. Hodnotenie: B ()

Galerie (117)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra filmu proběhla 27. dubna 2019 v Los Angeles. (Stoka)

Reklama

Reklama