javlapippi

"I am not sure that god ever really helped any of us." Nastala nám utópia, všetci sú spokojní a skľudnení a ľudstvo stratilo potrebu náboženstva. Pár posledných mohykánov je opačného názoru, tí s ohľadom na telesnú podobu ústredného emzáka chodia s významnými pohľadmi okolo s poznámkou "no nehovorili sme?!". Fakt je, že návštevník nehrá úplne čistú hru a k niečomu sa schyľuje. Rovnako dobré ako prvá epizóda. ()

Doomcourier

O něco málo lepší než epizoda minulá. Připadá mi, že tvůrci pokládají otázky, ale zatím ještě na nic neodpověděli, tak snad to za tu poslední epizodu stihnou, protože ukončení je u takovýhle minisérií opravdu důležité. ()

Anderton

Druhý diel sa odohráva niekoľko rokov po udalostiach pilotu, čo je v seriálovej tvorbe dosť netradičný a originálny ťah. Mení sa trochu aj celkový charakter látky, stále je však najväčším esom Childhood´s End zamaskovaný a charizmatický Charles Dance. Otvára sa viacero filozofických otázok, ktoré sme v úvode nedokázali odhadnúť a skrátka budete mať dojem, že ste v televízii niečo podobné dlho nevideli, čo môžete brať aj ako plus, tak aj ako mínus, záleží od vkusu. ()